Проблем с жабката Мондео 2

Екстериор и интериор.
ivailodm
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 01 фев 2009, 19:16
Модел на автомобила: MONDEO - 1998 GHIA 2.0 Zetec 16v
Status: Извън линия

Проблем с жабката Мондео 2

Мнение от ivailodm » 04 май 2015, 13:59

Здравейте колеги.
Моля помагайте, спешно е!
Не мога да отворя жабката! Не смея да я напъна, за да не я счупя. Надявам се да помогнете. Проблема е, че вътре е пътната книжка и вече 3 дни не съм я попълвал. Очилата с които шофирам, карта и др. неща, които ми трябват също са вътре.
Нямам представа какво се е счупило? Не помня какъв е принципа на отваряне. Пробвах с нож от горната страна, но нищо не става??? Ако знаех поне къде е зъбчето и как трябва да го натисна??? Пружината на дръжката функционира нормално, но не отваря.

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с жабката Мондео 2

Мнение от BIGFORDFAN » 04 май 2015, 15:18

Това им е слабо място на мк2, чупи се палчето и жабката остава затворена. С яка отвертка напъни отвън и се опитай да мръднеш палчето и да отвориш. После или сменяш със здрав механизъм или си караш така и отваряш с отвертката. Успех!

Sent from my Lenovo
П.С. да не е заключена, че и това е вариант...

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10832
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с жабката Мондео 2

Мнение от ЯЛТА » 04 май 2015, 16:21

Ако е с горно заключване, ето къде е езичето:
Изображение
По средата е, и като се натисне на долу,- така както гледаш от седалката затворената жабка- трябва да се отвори.
Ето тук съм показал какво упражнение съм направил за да ми се отваря жабката, и досега си е така:
http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=10&t=55219

Ако е със странично заключване, имам цяла жабка за продаване.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

ivailodm
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 01 фев 2009, 19:16
Модел на автомобила: MONDEO - 1998 GHIA 2.0 Zetec 16v
Status: Извън линия

Re: Проблем с жабката Мондео 2

Мнение от ivailodm » 04 май 2015, 22:16

Благодаря за отговорите, но от снимките не ми стана ясно кое е палчето, което трябва да натисна и в каква посока. Разбрах само че се намира в средата. На дръжката няма ключалка и за това предполагам, че жабката не се заключва освен ако има някакъв друг начин, за който не знам.
Някой може ли да го снима това палче за да го видя, преди да напъвам с отверката? Назад ли трябва да бутам или да дърпам напред?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10832
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с жабката Мондео 2

Мнение от ЯЛТА » 04 май 2015, 23:19

В средата на снимката- правоъгълното, в десния край на черната пластмаса. Белязано е със стрелка нагоре:

Изображение
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

ivailodm
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 01 фев 2009, 19:16
Модел на автомобила: MONDEO - 1998 GHIA 2.0 Zetec 16v
Status: Извън линия

Re: Проблем с жабката Мондео 2

Мнение от ivailodm » 19 май 2015, 23:21

ЯЛТА Много благодаря! С отварянето се справих. С лепенето на счупеното краче имам проблем. Пробвах с епоксидна смола на Бизон. Може би защото е на доста години и не стана - отлепи се на третото отварятне. След това почистих и го залепих с едно от типа на капчица, LOCTITE super ATTAK - GEL. За сега държи но нямам големи надежди, тъй като крачето е счупено в основата, а е тънко около 5мм и дълго около 20-25мм. Натискът върху него е страничен, при това на върха. Съответно натоварването е голямо. Ролята на това краче е да дърпа палеца (резето) на долу като едновременно с това натиска пружината. По тази причина не очаквам да изкара дълго. Мисля другият път да пробвам с пистолета за горещ въздух, както се лепи броня на кола. Не съм го правил но всяко нещо си има първи път. Някакви други идеи за лепене???

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Проблем с жабката Мондео 2

Мнение от Didibao » 20 май 2015, 00:27

Аз на моята жабка направих ново метално палче от ламарина там където се чупи в деъжката и си работи перфектно.
Изображение

Потребителски аватар
mi6o
потребител
потребител
Мнения: 773
Регистриран: 11 авг 2007, 10:20
Модел на автомобила: Мондео МК3, 2.2 ТДЦИ, 2005 г., 155 к.с. (коНби), Мондео МК 2 (коНби) / 1.8 ТД / 98 г. /90 к.с. ( бивш Ескорт 1.8 ТД / 98 г. / 90 к.с. , още по-бивша Фиеста 1.25 / 16 кл. / 75 к.с. / 96 г. )
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с жабката Мондео 2

Мнение от mi6o » 20 май 2015, 00:59

Aз пък нaвих якa рaпидкa през плaстмaсaтa и я лепнaх от двете стрaни с някaкво лепило от сортa нa "Кaпчицa". Стaнa бетон, тия дни ще гледaм дa кaчa 2-3 снимки.

ivailodm
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 01 фев 2009, 19:16
Модел на автомобила: MONDEO - 1998 GHIA 2.0 Zetec 16v
Status: Извън линия

Re: Проблем с жабката Мондео 2

Мнение от ivailodm » 01 юни 2015, 22:23

След като не издържа и с Капчицата взех кардинално решение и почерпих идея от mi6o . Направих нещо подобно на неговото но вместо с рапидка го направих с болтче и две гайки. Премодолирах основата на крачето и пробих дупка, в нея вкарах болтчето и го стегнах с две гайки за основата. От другия край му резнах главата и го пилнах с ъглошлайфа странично, за да стане плоско от едната страна. Корпуса също го поизрязах малко, защото нямаше място за гайката от външната страна. Стана много здраво. Мисля че ще изкара доста време.
Ако някой има същия проблем и не схваща какво съм направил ще го сваля, за да направя снимки.
Благодаря момчета!!!

Потребителски аватар
mi6o
потребител
потребител
Мнения: 773
Регистриран: 11 авг 2007, 10:20
Модел на автомобила: Мондео МК3, 2.2 ТДЦИ, 2005 г., 155 к.с. (коНби), Мондео МК 2 (коНби) / 1.8 ТД / 98 г. /90 к.с. ( бивш Ескорт 1.8 ТД / 98 г. / 90 к.с. , още по-бивша Фиеста 1.25 / 16 кл. / 75 к.с. / 96 г. )
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с жабката Мондео 2

Мнение от mi6o » 03 юни 2015, 13:18

Aмa и aз кaквa мъглa съм не е истинa.........кaчих снимки тa се не виде :lol: . Изключих нaпрaво, но пък е добре, че си се опрaвил човече. Aз пробих плaстмaсaтa нaпрaво с рaпидкaтa и стaнa много яко, но го "кaпнaх" с лепилце зa всеки случaй. Aко искa някой колегa снимков мaтрЯл обещaвaм, че ще кaчa.........този път нa истинa :lol:
Поздрaви

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта