Фокус 2, как се справя с ръждата?

Екстериор и интериор.
lordlosh
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 18 юни 2015, 20:12
Местоположение: София
Status: Извън линия

Фокус 2, как се справя с ръждата?

Мнение от lordlosh » 18 юни 2015, 20:44

Привет. Интересно ми е как се справя Фокуса след 2005-та с ръждата? В някои класации, Фокус 2 ги слагат като автомобила със слаба антикорозионна защита.
http://caralyze.bg/articles/koi-koli-ko ... -nai-lesno
Интересува ме ако гният, то по определени места ли е, примерно вежди и т.н. или цялостната им защита срещу корозия е слаба?
Мерси предварително.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Фокус 2, как се справя с ръждата?

Мнение от Eastbourne » 18 юни 2015, 21:47

Зависи къде е карана колата. Гаранцията за корозия е 12 години. Според мен фокусите нямат проблем с ръждата за разлика от форд КА, които почти няма екземпляр без ръжда.

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус 2, как се справя с ръждата?

Мнение от peterpetroff » 20 юни 2015, 01:03

Преди да си взема Фокусника преди 5 години много се интересувах по отношение на ръждата. Навсякъде където четох попаднах на мнения и статии, че това е безпроблемна и едва ли не безупрепечна кола по отношение на антикорозионна защита на купето. От лични наблюдения мога да кажа, че са единици Фокуси, и то МК1, които съм виждал с поражения (и то минимални) от ръжда при това на места където най-вероятно са били удряни и изчуквани в последствие. Нямам впечтления Форд Мотор Къмпани да са занижили нивото на качество при МК2 на Фокус, така че, според мен, не могат да се очакват изненади във второто поколение на Фокус. Както каза колегата по-горе- много е важно колата къде е карана- в Германия, Австрия примерно са предизвикателни по отношение на антикорозионната защита, докато в Италия са абсолютно безобидни условията откъм ламарини (само).

lordlosh
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 18 юни 2015, 20:12
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус 2, как се справя с ръждата?

Мнение от lordlosh » 22 юни 2015, 20:54

Мерси за отговорите.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Фокус 2, как се справя с ръждата?

Мнение от kito » 23 юни 2015, 08:46

Ръждата по Фордовете е в главата на коментиращите ги! Нито при МК1, нито при МК2 имам ръжда. Ако четеш всички сайтове или списания за коли ще разбереш, че по-хубаво и надеждно от Фолксваген Груп и Мерцедес няма!

lordlosh
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 18 юни 2015, 20:12
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус 2, как се справя с ръждата?

Мнение от lordlosh » 27 юни 2015, 23:56

Хахахха нали. Жалко, че не споменават за стотиците проблеми, които имат, особено от VW и то за сравнително нови коли. Доста от списанията и писанията са платени неща. Малко са безпристрастните коментари.
Аз като разглеждах чуждестранен форум на Пасат и останах изумен колко зле са Б6-ците и как 2007/8 година коли гният здраво, ама иначе поцинковани. :D

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта