Проблем С шофьорската седалка Ford Focus

Екстериор и интериор.
unix
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 07 ное 2015, 19:38
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Проблем С шофьорската седалка Ford Focus

Мнение от unix » 07 ное 2015, 19:43

Здравейте колеги!
Имам проблем със шофьорската седалка помпичката за наклона на седалката на долу не може ,но нагоре си работи без проблем, някой би ли ми помогнал със съвет по какъв начин мога да си го оправя ,и на какъв принцип е ,колата е Ford Focus 2006г.
Благодаря предварително на тези които се опитат да ми помогнат !

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем със шофьорската седалка Ford Focus

Мнение от Любо » 10 ное 2015, 17:07

Здравей.
Задвижването става с електромоторче. То е с червячна предавка, а червячното зъбно колело е пластмасово и му се ронят зъбите.
Решението е като се смени пластмасовото колело с метално (изработено от бронз, например).

едит: Хмм, може и да бъркам, както казва S_C, но това което съм виждал е електрическо или поне реглажа за височината на седалката.
пример и още един пример. Факт е, че тези примери са първия фокус, а колегата пита за втория... там може и да има разлика, но не вярвам.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем със шофьорската седалка Ford Focus

Мнение от S_C » 10 ное 2015, 23:11

Любо....той не е с ел задвижване. Такова нещо у фокуса серийно няма, няма и да има. Те запалките са опция, смятай ел. седалки..
Регулирането на наклона е няколко варианта, като най-сложното е наистина с помпа и с хидравлика.Никъв майтап тука-в облегалката има хидравличен цилиндър. Бачка на принципа на хидравличните крикове и се връща обратно с пружини. Помпаш и накланя облегалката. Механизмите са универсални, слагани са на много коли, няма да се изненадам ако са ги набили по поръчка и в някой Фокус. Иначе системата е много хитра, защото облегалката се мести без никакво усилие. Лошото е, че това скапе ли се....то ремонт има, ама разглабяне-не. Разкостваш цялата облегалка, тотал, а там са ербеци, простотии, кабели...абе мъка голяма , а събирането после е филм, дето не е за всеки.
Иначе фокуса стандартно си е с нормална механична система, с две челюсти на зъбци, които се законтрят една в друга и са достъпни лесно като се свалят пластмасите на седалката отстрани. Ама човека е писал нещо за помпи...та ако е с хидравличната сиситема...не знам...по-добре ще е май седалка от моргата, вместо да се пробва да прави неговата.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

unix
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 07 ное 2015, 19:38
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Проблем със шофьорската седалка Ford Focus

Мнение от unix » 13 ное 2015, 14:21

Колега именно че незнам на къв принцип е и аз просто си го определям като помпичка,за това стигнах до вашето мнение да ме посъветвате как да си го поправя. Благодаря!

unix
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 07 ное 2015, 19:38
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Проблем със шофьорската седалка Ford Focus

Мнение от unix » 13 ное 2015, 14:23

Ако може малко по подробно какво представлява и какво може да се е откачило или счупило :?

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта