Нови предни фарове Фокус МК2.5(2009г)

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
MyxomopeC
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 14 авг 2010, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5/2.0/TITANIUM
Местоположение: София
Status: Извън линия

Нови предни фарове Фокус МК2.5(2009г)

Мнение от MyxomopeC » 03 дек 2015, 13:32

Здравейте колеги,

Решил съм да сменям предните светлини на Фокусника( 2009г.,2.0L, Titanium).
В момента съм с такива:
Image
Също така чичо Митко ;) (fordmaniac) ми инсталира автоматични дневни светлини, които пускат дългите на 40-50-60-70% когато е светло навън за да не топлят толкова милите светлинки (Екстричка, която не бих желал да загубя след подмяната).
Бих искал да ги сменя с някакви ксенонови светлини тъй като ми се налага често да пътувам вечер и честно казано не съм много доволен от късите а да не говорим за дългите.
Преди да ме охулите да отида да ги регулирам, сменя крушки и т.н. да кажа, че това е направено! :D
1. Какво е нужно за да се премине на ксенон и това ще ми помогне ли хем да не вадя очите на останалите, хем да имам добре осветен път?
2. Image Това ли трябва да търся? ДИРЕКТНО ОТ ГЕРМАНИЯ
3. Ако някой случайно е виждал да се продават разни други(като вид и форма) фарове да не се притеснява да ги постне. Ще бъда мнооого благодарен колеги _friends_
4. Ако някой го е правил ще може да ми даде списък на всички елементи, които трябва да се купят за да се направи такава промяна?
5. Ако случайно не съм видял някъде тема със същото съдържание, моля просто ми дайте линк а аз ще затворя темата и посипя главата с пепел mechanic-smile
Нови Светлини
   5%
Ще го докараме ...

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Нови предни фарове Фокус МК2.5(2009г)

Мнение от MapTo_D » 04 дек 2015, 15:47

Може и цял фар, но цената не знам как ще е. Ако си съвсем малко сръчен, може да си поръчаш лупи...примерно от али-то, отделно да си купиш ксенон по избор и за примерно 2 часа занимавка да имаш ксенонови фарове за под 200лв... Аз на лято правих тази интервенция и не съжалявам за отделеното време и пари.

Потребителски аватар
MyxomopeC
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 14 авг 2010, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5/2.0/TITANIUM
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нови предни фарове Фокус МК2.5(2009г)

Мнение от MyxomopeC » 04 дек 2015, 17:06

Благодаря за отговора. Мисля си да сменя целия фар, защото едни пишман майстори ми стопиха част от пластмасата на фара и постоянно го виждам и МНОГО ме дразни.
Да кажем че си взема този фар с 1-та лупа. На него мога да му сложа Xenon само на късите? Ксенона задължително с лупа ли трябва да е ? Кои марки си заслужават?
Можеш ли да ми пратиш линк за да видя какво трябва да търся(линк за лупите)?
Ще го докараме ...

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта