Малко ръждица

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от lubomirov89 » 23 фев 2016, 17:40

Файда от вюртаджийския преобразувател няма. Лично много съм се занимавал, не помага! Единствено се жули до метал и отгоре с грунд и всичко спи.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от martin1977 » 23 фев 2016, 23:01

Много бисери, много нещо - за ръждата и жената, хвърляй колата, давай я на скрап. Ужас и безумие. 99% от колите над 10 години у нас имат ръжда - къде повече, къде по-малко, къде на видими места, къде на по-скрити.....всичко на скрап. Това, което си снимал, ако е само то, не е нищо. Може и 5 години да не мръдне, ако го обработиш, може и повече. Тепърва и на други места ще избива, но докато почнат да гният носещи елементи, колата ще е 30-годишна? Ти колко мисиш че ще я караш? Прагове и вежди се кърпят, под също - не е непосилно. Рогове и греди почнат ли да гният (не да ръждясват), е лошо. Но дотогава има много време. Ако си толкова педантичен, където можеш търкай ръждата до метал, обработи местата с ръждопреобразувател на Вюрт, почисти хубаво от прах и мазнотии, напръскай със спрей Новол за кухини, грундирай и намажи с нещо - в зависимост от мястото. Там където е мекото отдолу, не го пипай, само ако има наранено и избила ръжда - приложи гореописаната процедура. И не се вталясвай толкова - и с тази ръждица ще надживее далеч по-нови и "неръждясали" коли.

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от mclsdreal » 24 фев 2016, 12:07

Аз като гледам май 100% от пишещите не са си виждали скоро колите отдолу :lol:
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от lubomirov89 » 24 фев 2016, 19:22

mclsdreal написа:Аз като гледам май 100% от пишещите не са си виждали скоро колите отдолу :lol:
мислиш ли ?

Потребителски аватар
valentyno
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 23 мар 2014, 16:12
Модел на автомобила: focus 1.8TDdi и служебна Fiesta mk8
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от valentyno » 24 фев 2016, 20:03

Аз си мисля, че това с "консервирането" на праговете е излишно упражнение, но все пак всеки сам си решава. Ще споделя от личен опит, за моят брат преди няколко години в Опел Астра, по същия начин, който описвате, хвърли доста пари и труд и след няколко месеца блъснаха колата. Късмет наистина, но в крайна сметка, дето пита колегата "колко време ще я караш тая кола" ? :)
Валентин Андреев - 0896726037

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от mclsdreal » 24 фев 2016, 21:58

lubomirov89 написа:
mclsdreal написа:Аз като гледам май 100% от пишещите не са си виждали скоро колите отдолу :lol:
мислиш ли ?
Мисля да! Щото тука 90% от пишещите го карат едва ли не да я хвърли тая кола.... А реално има някакви леки повърхностни ръжди, които могат да бъдат премахнати бързо и лесно.
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от lubomirov89 » 24 фев 2016, 22:25

Само за твое сведение да ти кажа, че по гредите нямах и грам гнило, докато тази година влезнах в канала, видях неколко петънца и като разръчках... бедна ти е фантазията. Просто оригиналното покритие крие такива язви.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от martin1977 » 24 фев 2016, 22:35

Именно колега. Това имат предвид последните няколко поста. А и предишният ми "къде на видими места, къде на по-скрити". Защото много колеги като нямат ръжда по таван, врати, прагове и вежди, твърдят че колите им са изрядни, а всъщност половината под липсва, а греди, рогове, бомбета и подкалници мишките ги яли. На пръсти се броят "старите кошници" у нас, които наистина нямат грам ръжда. Ако колата на автора на темата страда само от това, което е на снимките, реално е в далеч по-добро състояние от повечето си набори.

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от mclsdreal » 25 фев 2016, 07:50

lubomirov89 написа:Само за твое сведение да ти кажа, че по гредите нямах и грам гнило, докато тази година влезнах в канала, видях неколко петънца и като разръчках... бедна ти е фантазията. Просто оригиналното покритие крие такива язви.

И? Това трябва ли да значи, че колата не струва? Тя и моята има и по вежди изгнило, и по задните носачи, ама изгнило не някакви такива набъбили ръждички. Прави се. Ще я закърпи поне за 2-3 години, а докато започне да изчезва ще минат поне 6-7 години.
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от mustang94 » 25 фев 2016, 23:23

Най-накрая някои хора ме разбират и подкрепят, защото и аз мисля, че не е толкова зле чак да я отписвам още. Обаче още не съм я бутал :( защото студенстски такси и квартири и нямаше пари иначе сега трупам 2-3 заплати и я почвам. Тъкмо ще се постопли малко. Чудя се само дали сам да си я правя или да я дам на майстор ама мисля, че сам да си я правя ще е по-добре. Като знам колко им се занимава... Като я взех и ходих да питам за цялостно пребоядисване, защото имам тук там някоя драскотинка и той вика "еми няма смисъл.. карай си я така". Направо не му се занимаваше и мисля, че ако му я закарам ще я претупа само визуално да е добре, пък после аз ще си блъскам главата! А за това колко мисля да я карам.. еми харесва ми много количката, радва ме и ми е първа кола, дори и да си купя нова кола(след някоя друга година) тази си я оставям като втора и ще си я ремонтирам и така!

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от peigera » 26 фев 2016, 08:32

mclsdreal написа:
lubomirov89 написа:Само за твое сведение да ти кажа, че по гредите нямах и грам гнило, докато тази година влезнах в канала, видях неколко петънца и като разръчках... бедна ти е фантазията. Просто оригиналното покритие крие такива язви.

И? Това трябва ли да значи, че колата не струва? Тя и моята има и по вежди изгнило, и по задните носачи, ама изгнило не някакви такива набъбили ръждички. Прави се. Ще я закърпи поне за 2-3 години, а докато започне да изчезва ще минат поне 6-7 години.


Крие защото ръждата тръгва от вътре на вън, и като се види отдолу, вече е късно.

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от mustang94 » 26 фев 2016, 10:47

Е да ама при даже се бърше с парцал и остава само по странен цвят. Метала нито се разпада, нито нищо. Даже като чукна си е доста солиден. Ама не знам, аз ще си я правя пък после ще кажа какво и как е станало. Виждал съм коли който криковете им потъват в гредите(подобно на бащата на Ескорта) и колите минаха ремонт и сега още са си здрави.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от martin1977 » 26 фев 2016, 14:45

По-добре сам си я прави лека полека. Ако я дадеш на майстор, няма да почисти ръждата, а върху нея ще маже и ще стане лъскава да радва окото.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от HACKO » 26 фев 2016, 20:15

mustang94 написа:Най-накрая някои хора ме разбират и подкрепят, защото и аз мисля, че не е толкова зле чак да я отписвам още. ....
И ние те разбираме, ама вие не ни разбирате. Ситуацията на практика е следната, без поддръжка ще издържи около 5години а с поддръжка около 60месеца. ;):
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
valentyno
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 23 мар 2014, 16:12
Модел на автомобила: focus 1.8TDdi и служебна Fiesta mk8
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от valentyno » 27 фев 2016, 18:03

Поздрави на всички, не искам да налагам мнение, просто ще споделя. Колега не се заяждам, споделям ти опит, но ти сам ще го разбереш след време, но за протокола ще ти кажа, че и аз съм се борил с ръждата преди около 7 години с моето Венто, което много "обичах" и в което вкарвах огромни средства, но тогава съм мислил по друг начин. Аз си го правих (естествено с помощта на човек изкарващ хляба си с това, мой приятел) и бях много етусиазиран, но разбрах, че съм грешал едва когато се отървах от него. Ще ти кача снимки, да видиш какво се случва отдолу когато се поизчисти антикорозионното покритие.

Както ще се види от снимките, праговете са здрави, а тези "проблемни участъци", ако знаех, че ще лъснат по тоя начин нямаше да се захвана, нещата наистина не изглеждаха, че ще са толкова сериозни.
Прикачени файлове
DSC00559.JPG
задна дясна греда
DSC00558.JPG
дупка в калника
DSC00557.JPG
лява греда
DSC00556.JPG
лява греда
DSC00555.JPG
лява греда
DSC00300.JPG
Това е моето Венто
Валентин Андреев - 0896726037

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Малко ръждица

Мнение от mustang94 » 02 мар 2016, 20:32

Как ме човърка от вътре да отида да изчигъртам още сега да видя дали е толкова страшно и при мен :(

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта