Мноооого въпроси за Фокус 2

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мноооого въпроси за Фокус 2

Мнение от valerko1 » 24 мар 2016, 10:21

Преди месец взех Фокуса от подписа и досега не съм намерил отговор на следните въпроси:
1. Като изгася колата и няколко минути след това някъде откъм таблото се чува за 3-4 сек едно като лееееко жужене, хрупане, не знам как да го опиша....така ли е по принцип?
2. Как да разбера сработил ли е имобилайзера?
3. Защо като цъкна за заключване веднъж колата се заключва, два пъти бързо пак се заключва ама със един стържещ звук?
4. Уж има аларма, мига вътре, има датчици, а досега не съм я чул да пищи, бутах, ритах...
5. Винаги ли при ниски температури /при 7-8 градуса го забелязах/ се включва подгрева на задното стъкло? Дори да го изключа след известно време пак се пуска.
6. Защо винаги като включа на задна и задната чистачка почва да работи, еми не искам, зимата ако е замръзнала ще я прее....
7. Предния собственик ми каза, че има подгрев на огледалата, това как да го разбера дали е така?
8. Добре ли е разход 8,6 на газ /с 28,2 л газ минах 329 км, от тях около 50-60 извънградско, останалото градско София, почти без парно/.
9. Как събрах 28,2 литра газ в бутилка 30 л /80% прави 24 л/...сипали са 4 кила въздух явно. Не спира ли автоматично като напълни 80%.

Много се извинявам за може би тъпите въпроси.
Няма лоша ракия и хубава лопата.

Потребителски аватар
Удо
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 29 юли 2014, 10:44
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 TDCi
Status: Извън линия

Re: Мноооого въпроси за Фокус 2

Мнение от Удо » 24 мар 2016, 16:16

Малко отговори да ти дам. Разбира се не изчерпателни.
1. Това не съм го чувал попринцип нито на моя, нито на другите два който съм карал . Пак МК2 дизели различни двигатели.
2. Щом палиш значи сработва. Пробвал съм с копие на ноя ключ без електрониката. Светва червенара лампа и не подава ток дори до стартера.
3. Веднъж заключваш външка дръжка. Дваж и от вътре. Ако ти разбият сръклото да не отворят с ръчката.
4. Може да нямаш ако не пищи като отключиш с ключа врата например.
5. Не се включва автоматично явно е проблем.
6. Ако след палене пуснеш предни чистачки и след това вкараш задна ще се пусне чистаката. Ако не пускаш предни а се включи задна чистача винаги -проблем.
7. Ако се потят или не изсъхват от запотяване зимата след като синпуснал нагревател за задно стъкло, значи нямаш

За другото зависи. Стил на каране, гуми, задръстване.....


Sent from my LG-H320 using Tapatalk

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Мноооого въпроси за Фокус 2

Мнение от synthez 3D » 24 мар 2016, 16:20

Отговарям набързо:
1. това може да е вентилатора на датчика на климатроника(ако имаш такъв), или позициониране на клапите на климатроника. По принцип ако са клапите звука е нормален.
2. Не разбирам, как да сработи?
3. Стържещият звук е от повреден механизъм за двойно заключване на някоя брава. По принцип се сменя цялата брава, или не се ползва двойното заключване, ако те дразни шума.
4. Заводската алармата няма шокови датчици, така че колкото и да я риташ, няма да се обади. Реагира на движение в купето и на отворена врата/капак.
5. Софтуерно може да се изключи.
6. Задната чистачка е така на всички хечбеци.
7. Подгрева на огледалата се включва заедно с подгрева на задното стъкло.
8. Добре е.
9. Настройка на поплавъка в бутилката.
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Мноооого въпроси за Фокус 2

Мнение от HACKO » 24 мар 2016, 20:23

След отговора на Жоро няма какво много да кажа, но да се изкажа по 8 и 9т
Разхода е мноооого добър, аз в Х-во не мога да падна под 11/100.
Относно бутилката, понякога клапана блокира и тогава може да се напълни и на 100%, отказах се да го мисля, понякога сработва на 24л, понякога на 26-27, понякога поема и 30л (толкова е бутилката). Пробега е пропорционален със зареденото количество, настина е толкова. Зимата не е проблем, обаче Лятото ако не тръгваш веднага на път не е желателно, добре е да го имаш предвид и да спираш зареждането на около 24-25л.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мноооого въпроси за Фокус 2

Мнение от valerko1 » 25 мар 2016, 14:12

Много благодаря на всички.
Няма лоша ракия и хубава лопата.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта