Смяна на вътрешен стоп на Мондео МК4

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
anikolov
потребител
потребител
Мнения: 113
Регистриран: 02 яну 2016, 16:23
Модел на автомобила: Ford Mondeo Mk4 /2009/ Duratec 2.0 145, BRC Sequent, X1134KM
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Смяна на вътрешен стоп на Мондео МК4

Мнение от anikolov » 02 апр 2016, 20:37

Колеги, счупих левия стоп на Мондеото, който е на вратата на багажника. Започнах да го свалям, но не стигнах до никъде. Свалих кората на багажника. Развих един болт, който се виждаше и се освободи стопа от дената страна, но от външната не иска. Мисля, че още нещо трябва де се свали, но нямам идея какво. Побърка ме този стоп днес. Ако някой има идеи или го е правил моля да сподели. Колата е Мондео МК4, 2008, седан.

Потребителски аватар
anikolov
потребител
потребител
Мнения: 113
Регистриран: 02 яну 2016, 16:23
Модел на автомобила: Ford Mondeo Mk4 /2009/ Duratec 2.0 145, BRC Sequent, X1134KM
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Смяна на вътрешен стоп на Мондео МК4

Мнение от anikolov » 06 апр 2016, 11:54

Установих начина и проблема е отстранен. За кълеги, които ще им се наложи, ще кажа накратко. Сваляте вътрежната тапицерия на капака на багажника, развивате две гайки на самия стоп, сваляте куплунга с крушките, после с внимателно напъване сваляте пластмасата на каято е табелата Форд. После равивате четири торкса на пластмасата под лайстната с емблемата. Трябва да се развият по два болта от двата края на багажника, за да се освободи цялата пластмаса - имам предвид там където пише мондео - цялото. Така имате достъп до стопа, сваляте с издърпване черна пласмаса, която покрива края на стопа към външния стоп, под нея е на копки. Изваждането от тези копки става , като десния край на стопа повдигнете и излизи болта и така го вадите от щипките. Сигурно неясно го обасних, но като започнете да разглобявате ще се оправите. Лек ден. :)

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта