Focus - гумен нож на предна броня

Екстериор и интериор.
darkfire
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 21 дек 2016, 17:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Focus - гумен нож на предна броня

Мнение от darkfire » 14 яну 2017, 12:47

Здравейте колеги, снощи се качих на малко по-висок сняг и при даване назад, ножа под предната ми броня се деформира и откачи от едната страна, примерна снимка, за да обясня за кой детаил говоря:

Изображение

Въпроса ми е, тази част освен декоративна и предупредителна функция, друга роля играе ли?
В момента е изкривена от едната страна и съответно не е захваната за бронята. Отделно от това, цялата част се е изкривила надолу и сега вероятноста да задера някъде е доста по-голяма. И се чудя дали да не я сваля.

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Focus - гумен нож на предна броня

Мнение от MapTo_D » 14 яну 2017, 17:19

Не играе друга роля. И аз яко заорах в едни коловози и ножа ахааа да падне, свалих го, прибрах си го вкъщи и на пролет ще го сложа. ;)

pav4o0o
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 29 мар 2014, 17:09
Модел на автомобила: FOCUS 2002g.
Status: Извън линия

Re: Focus - гумен нож на предна броня

Мнение от pav4o0o » 20 фев 2017, 14:39

Колеги със какво ги захващате тези ножове че моят като се хване просто така от самото движение на колата пада да го залепя ли със нещо ?

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Focus - гумен нож на предна броня

Мнение от MapTo_D » 20 фев 2017, 15:55

Не се лепи. От вътрешната страна бронята има леко издаден ръб. В горната част на тоя 'нож' има канал, който трябва да влезе в тоя ръб на бронята. Предполагам е много разширен тоя канал и за това пада лесно, с почукване с чук или с клещи примерно може да го стесниш /в най-горната си част е метал/, да влиза трудно в бронята, тогава и падането ще е почти невъзможно.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта