Теч под оплътненията за кабелите на багажната врата - Мондео mk4

Екстериор и интериор.
pepi_penev_
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 08 окт 2021, 20:13
Местоположение: София
Status: Извън линия

Теч под оплътненията за кабелите на багажната врата - Мондео mk4

Мнение от pepi_penev_ » 17 яну 2022, 15:29

Здравейте, от скоро съм собственик на Мондео 4 и забелязах много неприятен теч под оплътненията на кабелите на багажната врата. Уплътних ги със силикон, но след това теча продължи. Реших, че не съм го направил качествено, затова махнах силикона, махнах капачките, почистих хубаво със обезмаслител, подсуших, намазах под капачките със лепило, сложих ги и намазах около тях обилно със лепило. Уви, теча продължава и от двете страни. Явно не е единственото място от което може да влиза вода. Вариантите които са възможни според мен са следните:
- Водата да влиза през отворите за болтове които хващат пантата на багажника към купето.
- Водата да влиза във багажната врата, от там през уплътненията за кабелите и в вкупето.

Ето няколко сники:
https://photos.app.goo.gl/GFEHgz6W36tKVu3t8

Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели опита си. Или ако има специализиран сервиз за такъв вид проблеми да ме насочи. От София съм.

Благодаря!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Теч под оплътненията за кабелите на багажната врата - Мондео mk4

Мнение от ЯЛТА » 17 яну 2022, 18:03

Или от антената, или ако имаш релси на покрива за багажник. А и водата не може да се качи отдолу нагоре щом се стича по ъглите на тавана. Има вероятност ако имаш задна чистачка и да не ти пръска, или пръска слабо, да е спукан маркуча който върви под кората на тавана.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Теч под оплътненията за кабелите на багажната врата - Мондео mk4

Мнение от F Focus » 17 яну 2022, 19:40

Пепи, бих те посъветвал да свалиш гуменото уплътнение на задната врата(лесно е), да почистиш металната рамка, където ляга, да промажеш тънко с пръст със силикон отгоре и отдолу и го монтирай отново веднага.
Ако след свалянето на уплътнението лъснат ръжди по металната рамка ги шкуриш с шкурка 200, бършеш, мажеш с четчица два пъти с "Вюрт" с интервал от около час, после с грунд и след изсъхване правиш гореописаното.
Пиши какви си ги свършил и постни снимки какво е положението под уплътнението, ок?
Като гледам как си уплътнил кабеляците не вярвам от тях занапред да имаш проблем! :wink:

П.С. Без лоши чувства, но се пише Уплътнение-от старата школа съм, съжалявам! :wink:
Много автомати-слаби резултати!

pepi_penev_
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 08 окт 2021, 20:13
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Теч под оплътненията за кабелите на багажната врата - Мондео mk4

Мнение от pepi_penev_ » 22 яну 2022, 15:44

Здравейте,
нямам релси за багажник, нямам и антена. Съответно не е от тях. Уплътнението на багажника е в перфектно състояние. Единственото място от което може да тече според мен са болтовете за пантите на багажника. Преди няколко дни ги изчистих и намазах обилно с лепило. Сега чакам снега да започне да се топи и ще видя дали има теч от някъде. Надявам се да съм го отстранил. Благодаря за отговорите.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Теч под оплътненията за кабелите на багажната врата - Мондео mk4

Мнение от F Focus » 22 яну 2022, 19:51

Не разбрах свали ли уплътнението, за да видиш какво е положението? И да няма ръжда избърши с парцал рамката, и вътр. част на уплътнението, която влиза в рамката.
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта