Въпросче за фокус 2005г

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Petrov.H
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 22 апр 2012, 20:54
Модел на автомобила: FORD
Status: Извън линия

Въпросче за фокус 2005г

Мнение от Petrov.H » 17 юни 2012, 21:31

Здравейте!От известно време се ровя из нета,защото търся да си купя фокус.Имам няколко въпроса,надявам се някой да помогне.Спрял сам се на мотор 2.0 136 коня.В доста обяви пишат че има тракшън контрол ЕSP авто пилот,и какво трябва да разбирам под борд компютър.Интересува ме имат ли вграден телефон този модел фокус.

men1977
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 15 яну 2011, 01:02
Модел на автомобила: Форд Мондео 1,8 16v zetec , 95г.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Въпросче за фокус 2005г

Мнение от men1977 » 17 юни 2012, 22:38

Здр. колега, значи всичко зависи от нивото на оборудване,така че колкото е по-високо е и по вероятно да ги има тези екстри като тракшън,автопилот и тел.,за борда мисля,че почти вече сериино го слагат в тези години и е много вероятно да го има,а иначе чрез него следиш информация за разход на гориво,скорост,изминати км няколко датчика,които му подават инфо за външна температура,отворени врати и др. и общо взето това е относно борд компа :wink:

Petrov.H
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 22 апр 2012, 20:54
Модел на автомобила: FORD
Status: Извън линия

Re: Въпросче за фокус 2005г

Мнение от Petrov.H » 19 юни 2012, 13:57

Разбирам,а добре ли съм се насочил към този мотор,или да тарся някой по малък?

expl0de
потребител
потребител
Мнения: 170
Регистриран: 28 яну 2009, 13:47
Модел на автомобила: 2006 Focus 1.6i
Status: Извън линия

Re: Въпросче за фокус 2005г

Мнение от expl0de » 03 юли 2012, 19:54

Моторът е добър за дълъг път, особено ако газифицираш. Друг вариант е 1.8. Ако ще караш предимно сам и градско може и 1.6, но за дълъг път и повече хора е слабичък. Като цяло бензинките от това поколение им са здрави, но доста остарели двигатели и харчат повечко. За сравнение тия мотори в Ауди ги слагат от първата А4 през 95/6 :)

Petrov.H
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 22 апр 2012, 20:54
Модел на автомобила: FORD
Status: Извън линия

Re: Въпросче за фокус 2005г

Мнение от Petrov.H » 06 юли 2012, 20:22

expl0de написа:Моторът е добър за дълъг път, особено ако газифицираш. Друг вариант е 1.8. Ако ще караш предимно сам и градско може и 1.6, но за дълъг път и повече хора е слабичък. Като цяло бензинките от това поколение им са здрави, но доста остарели двигатели и харчат повечко. За сравнение тия мотори в Ауди ги слагат от първата А4 през 95/6 :)
Колега нещо не те разбрах.Как ще газифицирам дизел?Как така ауди са слагали тези мотори през 95/6 нещо не схвана?

expl0de
потребител
потребител
Мнения: 170
Регистриран: 28 яну 2009, 13:47
Модел на автомобила: 2006 Focus 1.6i
Status: Извън линия

Re: Въпросче за фокус 2005г

Мнение от expl0de » 07 юли 2012, 21:10

Да извинявай. Аз говорех за бензинките, понеже не си уточнил. Моторите не са точно същите, ами със същата кубатура,мощност,разход,динамика. Дори резонансът им е същият :).
Бордкомпютърът при мен показва температура, разход, отворени врати и багажник и непоставен колан, не е нищо особено.

Petrov.H
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 22 апр 2012, 20:54
Модел на автомобила: FORD
Status: Извън линия

Re: Въпросче за фокус 2005г

Мнение от Petrov.H » 08 юли 2012, 20:45

expl0de написа:Да извинявай. Аз говорех за бензинките, понеже не си уточнил. Моторите не са точно същите, ами със същата кубатура,мощност,разход,динамика. Дори резонансът им е същият :).
Бордкомпютърът при мен показва температура, разход, отворени врати и багажник и непоставен колан, не е нищо особено.
Кажи нещо повече за фокусите,ако можеш.Например нещо повече за екстрите,или каквотои да е.Напоследък се побърках от гледане на модели четене и нищо немога да реша.По принцип тези модели на форд ми харесват,но също така ми харесват и опел астра 2005/6 и немога да реша каква кола да си купя.Не бих искал да е астра защото в момента имам една 2001 годин и да си взема отново астра не ми се иска за това търся повечко инфо за фокус.Давайте съвети :?: :?: :?: :?:

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта