2.2 TDCI,200кс, с 6 ст. автомат

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
kaloqn
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 11 дек 2007, 20:55
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

2.2 TDCI,200кс, с 6 ст. автомат

Мнение от kaloqn » 12 авг 2012, 09:06

Здравейте,

имам следното питане - 2.2 TDCI, 200 кс, с автоматична скоростна кутия, Мондео или S-Max,
има ли някой преки впечатления или отзиви?

Интересува ме сравнението със 163 кс, с PowerShift трансмисия. В някои от ревютата прочетох,
че на старт 200кс, с 6 степенният автомат е по-бавен дори от Газела (един руски микробус) :)

Потребителски аватар
dannybo
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 12 окт 2010, 23:53
Модел на автомобила: Ford Kuga 2.0 TDCi Titanium Powershift 4x4
Status: Извън линия

Re: 2.2 TDCI,200кс, с 6 ст. автомат

Мнение от dannybo » 13 авг 2012, 14:40

kaloqn написа:Здравейте,

имам следното питане - 2.2 TDCI, 200 кс, с автоматична скоростна кутия, Мондео или S-Max,
има ли някой преки впечатления или отзиви?

Интересува ме сравнението със 163 кс, с PowerShift трансмисия. В някои от ревютата прочетох,
че на старт 200кс, с 6 степенният автомат е по-бавен дори от Газела (един руски микробус) :)
Отдавна съм се убедил, че разните ревюта на автомобили в повечето случаи са пълни глупости. Какво остава пък да се съобразяваш с тях. Единственият начин да добиеш реални впечатления за автомобила е да имаш личен досег с него.
Предишният ми автомобил беше Мондео 163 кс с Powershift и мога да твърдя, че си набираше много прилично. Сега съм с Куга 2.0 TDCI, 140 кс с Powershift и според мен динамиката е по-добра от на Мондеото, което имах. Та какво остава пък за двигателя с 200 кс, за който питаш.

8.4 секунди го дават от 0-100 км за 2.2 TDCI, 200 кс, с автоматична скоростна кутия - http://www.km77.com/precios/ford/mondeo ... 200-cv-aut" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Много бързи тези руски Газели :mrgreen:

kaloqn
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 11 дек 2007, 20:55
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: 2.2 TDCI,200кс, с 6 ст. автомат

Мнение от kaloqn » 13 авг 2012, 17:50

Благодаря за споделеното мнение!

Въпросът ми е породен от факта,че на по-слабият двигател/163 кс/ се монтира PowerShift,
а на по-големият /200 кс/ - обикновен 6-степенен автомат, производство на Aisin.

Много бих искал да чуя мнение или сравнение между двете комбинации. Монтират се на Мондео, S-max и Галакси.

Предварително благодаря на отзовалите се!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта