Форд Фокус 1.8 TDCi - губи мощност

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
MihailGanev
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 10 авг 2016, 15:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCi
Местоположение: Елена
Status: Извън линия

Форд Фокус 1.8 TDCi - губи мощност

Мнение от MihailGanev » 10 авг 2016, 16:22

Здравейте колеги. От 3 години имам Форд Фокус 1.8 TDCi - 100hp. Като цяло съм страшно доволен от колата... до преди месец. Наложими се да тръгна по спешност за София ( от Велико Търново ) и на около 5 км след града колата просто загуби мощност. Помъчих се да изпреваря колата пред мен, но просто поведението на форда беше все едно няма нафта. Влезе в авариен режим. Първата ми мисъл беше дали някоя дюза се ебава с мен ... ( преди година и половина рециклирах всичките ). Спрях. Изгасих колата. Поизчаках 5-6 мин. Запалих я и отново беше супер. Много странно. Оставих я и след 2 дена я подкарах отново. Вървенето на колата беше безупречно. Тормоз яко но не подава. Тогава реших че просто някой клапан или датчик е откачил и за това е направил тоя фал. След няколко дена случката отново се повтори. Както върви и изведнъж ... Абе все едно е двигател 1.2 . Даваш му гас, но не отлепя. Проверих турбо, дюзи. Всичко е ок. Един ден колата е супер. На другият ден я тормози нещо. Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен. Благодаря

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10858
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1.8 TDCi - губи мощност

Мнение от ЯЛТА » 10 авг 2016, 16:52

Направи и една диагностика,- би трябвало да е записала грешка, която да те осветли по въпроса. Най невинното е горивния филтър.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

MihailGanev
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 10 авг 2016, 15:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCi
Местоположение: Елена
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1.8 TDCi - губи мощност

Мнение от MihailGanev » 10 авг 2016, 17:04

Благодаря за бързият отговор. Направих цялостна диагностика, но няма грешка. Най-интересното беше че след като смених горивният филтър колата се оправи.. до след два дена. Когато отново започна да прави чалъми. Един ден върви, един ден не. Един ден върви, един ден не....

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1.8 TDCi - губи мощност

Мнение от ieiei » 13 авг 2016, 17:11

Сигурно ли е качеството на горивото?
Пусни малко отдолу на филтъра в прозрачен съд и виж ,какво е?После запали " с обороти" за да се обезвъздуши.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта