Как се купува Ford Focus Мк1?

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 23 окт 2009, 12:17

Здравейте. Търся си и ще взимам 3врат или 5врат focus (вероятно преди фейлифт-а, след 2001ва ми идват скъпи при цени над 6000лв, но фейслифт не отпада напълно като вариант). Направо към въпросчетата, които ме мъчат:

->Заслужава ли си ако автокъщата(собственика<->по-рядко има подобни от собственици) се съгласи/ят да закарам колата в Мото Пфое да я качат за пълна инспекция на ходовата, симетрията, дали е блъскана сериозно, дали хипер скъпите инжектори са за смяна и т.н. в сервиза им преди да я закупя? Ако е с транзитни номера/или от собственик/ на ход, ако не ще я вдигнеме и с камиончета пър пър..? 60на лева ли беше инспекцията в сервиза на Мото Пфое? :mrgreen:

->Знам, че преди регистрация в КАТ има доп.опция, в която с VIN-a на колата проверяват в интерпол и пр. дали е обявена за открадната (по-обстойно от проверката при самата регистрация). Как точно се нарича услугата и къде трябва да се обърна? Само с VIN ли се ходи или с текущия собственик и документа му за собственост(преди закупуване на колата и прехвурлянето й на твое име по очевидни причини)? колко пари е удоволствието и веднага ли става/опашки или дълга процедура/? Заслужава ли си? С цел избягване на покупка->регистрация->каране 1 месец->прихващане автоматично от камерите в центъра(примерно) по номера/от там търсеният VIN автоматично/->конфискуване на колата от КАТ->празни ръце и почти невъзможно връщане на парите ти и куп нерви. :roll: За покупка от собственик с Бг номера разбира се отпада.

->Освен прехвърляне на колата при покупка, добре ли е за целта да се направи и нотариален документ за покупко-продажба? С цел подсигуряване в случай, че дори след доп.проверка на VIN-а в КАТ по горната точка, колата се обяви по-късно за изгубена с цел чиста измама спрямо купувача(мен). И за такива случаи някъде четох. :shock: :D

->Изрових целият интернет, но не открих конкретно нивата на оборудване за focus 99-01 (мк1 преди фейслифт) какви са били, както и допълнителните пакети/екстри към стандартното оборудване на дадения zetec,ghia и пр. Свързано е с факта, че нямам представа под каква форма и дали е слаган ESP след фейслифт-а? Преди фейслифта според инфо-то, което открих ESP се доплаща от август 99та година насам. Доп.екстра отделно от пакетите, или го има във високите пакети за дадени двигатели и в дадени държави. Единствено оскъдна непълна информация за пакетите на оборудване намерих, но тя беше за UK пазара, които се различават. Не само за ESP ме интересуват, но главно. :)

->Има ли някъде из нета/или докато съм в Мото Пфое за тест да ми извадят ако е възможно?/ по VIN производството на колата, двигателя, нивото на оборудване, номер двигател и подобни.. Отново с цел избягване на тънки лесни измами? Подобно нещо има за сиера ми в нета, но за фокус не съм попадал.

Ако ми е на грешно място темата се извинявам, моля да я преместите.
Засега не се сещам друго! Ако някой се наеме да изчете романа ми и помогне - благодарности безкрайни _friends_
Последна промяна от PcMan на 21 ное 2009, 12:58, променено общо 3 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от DigiPro » 23 окт 2009, 19:30

PcMan написа:->Има ли някъде из нета/или докато съм в Мото Пфое за тест да ми извадят ако е възможно?/ по VIN производството на колата, двигателя, нивото на оборудване, номер двигател и подобни.. Отново с цел избягване на тънки лесни измами? Подобно нещо има за сиера ми в нета, но за фокус не съм попадал.
Изтегляш си програмата Microcat и в нея по VIN ти излиза пълна информация за колата - дата на производство, тип на двигателя, екстри и т.н.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 24 окт 2009, 20:48

DigiPro написа:
PcMan написа:->Има ли някъде из нета/или докато съм в Мото Пфое за тест да ми извадят ако е възможно?/ по VIN производството на колата, двигателя, нивото на оборудване, номер двигател и подобни.. Отново с цел избягване на тънки лесни измами? Подобно нещо има за сиера ми в нета, но за фокус не съм попадал.
Изтегляш си програмата Microcat и в нея по VIN ти излиза пълна информация за колата - дата на производство, тип на двигателя, екстри и т.н.
Благодря ти. :)

->Освен в Мото Пфое в друга верига/или не/ сервиз/и предлагат ли диагностика на двигателя и ходовата част, симетрия и пр.? До колкото разбрах трябва да търся Delphi тестер в даден сервиз, защото е по-добър и показва повече важни неща от този, който използват в МП, или и в МП вече имат такива?
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
antiox
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 16 фев 2009, 13:58
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 1999 г. бензин
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от antiox » 25 окт 2009, 22:55

Тук има всичко за Фокуса http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=557634" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 27 окт 2009, 16:50

antiox написа:Тук има всичко за Фокуса http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=557634" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Мерси.
Microcat Ford Europe опитах от инструкциите тук във форума в специалната тема за microcat в софтуер -> не става.
Проверих 10 хиляди торент тракера -> не става. Проверих DC++ -> не открих (ест. не съм логнат към всички възможни хостове но все пак).
Проверих google, от там 20 сайта които изкачат -> неуспех.

Дано до коледа успея, ако нямате работещ линк или някой с DC++ и нея? :mrgreen:

Никой ли не е използвал допълнителната услуга на КАТ за проверка в Интерпол по номерата на рама,двигател и т.н.? Накрая ще се паркирам на телефона 30мин да разуча и ще споделя :lol:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от debug » 27 окт 2009, 17:54

Пусни тук VIN-а, ще го разтълкуваме. Може някой да има и връзки в Интерпол :lol: .
Изтегли си последния Microcat от torrents.ru, не иска никакви кракове - инсталираш и пееш.


Тук съм качил по-стара версия (ще ти свърши работа де). Ако има парола на архива (не помня) - трябва да е clubford. http://debug.data.bg/p/files/MCT%2004.08
Изображение

Изображение

focus1954
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 29 апр 2008, 17:55
Модел на автомобила: Мондео 1998ма 1,8 седан Джия и автомат.
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от focus1954 » 27 окт 2009, 18:27

Влязох тук:http://www.autoweek.nl/autovergelijker. ... waar=specs
Дават само Trend за тривратите 1998-2001.
За 4вратите дават Trend, Ambiente и Ghia.
Пише и какво съдържат, но на холандски.
Явно холандците са внасяли само 3врати Trend през посочените години.
Ако правилно съм разбрал написаното, трябва да има най-малко следното:
ABS
Еърбеци за шофьора и пасажера до него.
централно заключване
Ел- стъкла на предните врати.
хидравлика на волана
регулируемо по височина кресло на водача.
Спортни седалки
кожен волан, регулируем по дълбочина и височина.
Делима задна седалка
оборотомер
часовник
уред показващ температурата на антифриза
тонирани стъкла
ииии - meegespoten bumpers, което не мога да ти кажа, какви брони са. Допускам, че с в цвета на купето или интегрирани или Господ знае какво?
С доплащане са:
еърбеци, освен горе посочените
контрол на стабилността- ESP
тракшън контрол
климатик
парктроник
лети джанти
шибидах
лак металик
допълнителни фарове против мъгла.
Оборудването в различните страни варира заради политиката на местния представител и може да има различия между италиански и холандски Фокус.
Успех!
П.С. Пропуснал съм чистачките.
Има и интервални чистачки.
П.П.С. 5 врата Ghia има в повече от написаното горе, облегалки за глава на задните седалки,lendensteun седалки, регулируемо осветление в купето, leeslampje(s).Последното допускам,че са лампи за четене в купето???

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 27 окт 2009, 23:17

Благодаря ви focus1954 и debug. Страхотни сте, златни сте! _friends_
Само външен оглед съм правил с идеята ако си намеря същата, но и със странични еърбеци в скоро време, на които държа доста. Иначе засега тя е най-добрата намерена от мен (дадения VIN). Леко офф *banned*
Иначе жена, работеща в МП и логната тук й открих по-стар пост, че 3вратите и седаните са правени в Германия, а 5вратите и комбарите в Испания. Но VIN-а така и така ще си покаже. :P
И аз продължавам с търсенето на оборудвания и кой и къде освен в МП да ми тества дадената избранничка, ще се обадя и в КАТ да видиме как се процедира около Интерпол проверките. :)
Последна промяна от PcMan на 07 ное 2009, 13:38, променено общо 1 път.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от HACKO » 27 окт 2009, 23:47

Колега, не се обиждай, ама ти кола на старо ли ще купуваш или космически кораб?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
villain
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 29 ное 2006, 11:31
Модел на автомобила: FORD FOCUS COMBI 2002 (DuraTorq-TDCi 1.8L 115PS)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от villain » 28 окт 2009, 09:52

Ето какво излиза:

Изображение

... и малко по-подробно :shock:

Изображение

Дано да ти помогне в трудния избор :D
Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 28 окт 2009, 11:50

HACKO написа:Колега, не се обиждай, ама ти кола на старо ли ще купуваш или космически кораб?
Разбира се, че не се обидих. Прав си, прекалено съм взискателен. Разбира се, че колата ще има забележки, просто едни хора гледат колата и я взимат, други хора са по-взискателни като мен. Това не значи, че няма да има забележки - без такива не може, но дадени по-големи евентуални проблеми се опитвам да ги изчистя преди да си купя колата, не след като си я купя както понякога се получава. :)
Мерси, просто всеки е различен, аз от по-различните. :mrgreen: _friends_
@villain Благодаря, благодаря.
Anti spin traction system <-> with brake only traction control. Тук не съм сигурен, дали това значи, че има traction control(не бе отбелязано на табелата за продан на колата)? :roll:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от samsung_bg » 28 окт 2009, 12:11

PcMan написа:...
Anti spin traction system <-> with brake only traction control. Тук не съм сигурен, дали това значи, че има traction control(не бе отбелязано на табелата за продан на колата)? :roll:
Това се води BTCS - brake traction control system.
Това, че продавача не го е написал, не означва че няма :)
Щом Microcat-а го казва - вервай му.
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от HACKO » 28 окт 2009, 15:54

PcMan написа:
HACKO написа:Колега, не се обиждай, ама ти кола на старо ли ще купуваш или космически кораб?
Разбира се, че не се обидих. Прав си, прекалено съм взискателен. Разбира се, че колата ще има забележки, просто едни хора гледат колата и я взимат, други хора са по-взискателни като мен. Това не значи, че няма да има забележки - без такива не може, но дадени по-големи евентуални проблеми се опитвам да ги изчистя преди да си купя колата, не след като си я купя както понякога се получава. :)
Мерси, просто всеки е различен, аз от по-различните. :mrgreen: _friends_
@villain Благодаря, благодаря.
Anti spin traction system <-> with brake only traction control. Тук не съм сигурен, дали това значи, че има traction control(не бе отбелязано на табелата за продан на колата)? :roll:
Няма лошо в това (аз също не съм привърженик на спонтанните диствия), обаче като че ли малко се задълбочаваш и рискуваш да зациклиш. Нямаш идея на какво са способни джамбазите и монтьорите и тенекеджиите, които подготвят колите им за пазар. Принципа е възможно най-евтино без значение на качеството, просто колата да може да стигне до пазара и да изглежда така че едва ли не току що слиза от конвейера. Всички километражи са манипулирани, особено електронните са много лесни, средния пробег на един автомобил във западна европа е между 30000 и 50000км на година, не слушай приказки от типа била на инвалид в Германия и почти не е карана, в такъв случай Германците не си купуват кола просто таксито им излиза по-евтино от данъка и застраховката която трябва да платят за колата. В общи линии кола на старо си е чиста лотария, ако имаш късмет е добре ако нямаш големи ядове.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от debug » 28 окт 2009, 19:03

Изображение

Допълвам поста отгоре с детайлното описание на екстрите.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 02 ное 2009, 18:28

debug написа:Допълвам поста отгоре с детайлното описание на екстрите.
Благодаря. Както някой спомена, че ако съм хипер взискателен ще зацикля, така се получи и ми я взеха под носа. Защото слушам познати "Недей от горубляне, недей".. А си я бях припознал, и сега *ур. Търсенето продължава, този път като си припозная някоя оглеждаме за боядисване, блъскане и т.н. и я взимам, да слушам познати вече изпуснах 1.. Никога няма да е перфектна кола от перфектното място на перфектната цена. :shock:
@debug Тези screenshot-ове са от Microcat нали така? (не съм я инсталирал нямах време, но е дръпната). :roll:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от debug » 02 ное 2009, 18:45

Да, от Microcat-а са.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 11 ное 2009, 22:22

По моя вкус - 3 врати черен tddi ще дам поне 5500 както са цените, и ако въобще се намери такъв скоро, то ще е без зимни гуми например, и ще е с консумативите за смяна и още нещо вероятно(автокъща..). В мото пфое автокъща няма да ми даде да го закарам за тест.

За това онзи ден си припознах на един колега фокуса за продан - 3 врат, черен, TDCi 115hp, ноември 2001 (фейслифт е разбира се), фарове за мъгла, performance окачване и спортни седалки, клима, 4 еърбега, задни дискови и т.н. :P Цената е добра и колата е с каско, ГО, ГТП (кара си я пича). Боята е екстра, много стегнато стои колата, има си ненадраскани заводските алуминиеви 16ки с зимни гуми на тях и консумативите не отдавна са сменени. В мото пфое без проблеми ще идем 2мата да я диагностират. >:D<:

От автокъща не бих си купил tdci заради финните дюзи, но от собственик е по-така.. А и като мине диагностика се диша по-спокойно.

преди фейслифт от автокъща за 5500 ще дам по него за гуми, масла, еко такса и т.н. поне 1000лв, което отива почти до цената на фейслифта tdci 115 от собственик.. Мисля, че правилно мисля ако имам изискваните малко повече пари от 6500(колко би излязъл грубо tddi 90hp вкаран в движение и купен от автокъща). :D
Последна промяна от PcMan на 12 ное 2009, 23:50, променено общо 4 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от HACKO » 11 ное 2009, 22:41

Взе да влизаш в час! Кола нов внос е в по-лошо техническо състояние от кола карана от съвестен собственик. Незнайно защо всички налитат на нов внос и избягват коли от български собственик.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 14 ное 2009, 19:59

HACKO написа:Взе да влизаш в час! Кола нов внос е в по-лошо техническо състояние от кола карана от съвестен собственик. Незнайно защо всички налитат на нов внос и избягват коли от български собственик.
Да, така ще стане накрая.. >:D<:
Мисля, че на повечето пазари при facelift моделите след 2001ва ESP и страничните еърбеци са в един общ допълнителен пакет(съответно заедно в Ghia-та, по-важното е:заедно?)? Скоро сам ще се уверя в това чрез VIN-a, но да става темата - може да е полезно на някого сега или в бъдеще. :)
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от bateto_toshko » 14 ное 2009, 20:40

HACKO написа:Взе да влизаш в час! Кола нов внос е в по-лошо техническо състояние от кола карана от съвестен собственик. Незнайно защо всички налитат на нов внос и избягват коли от български собственик.
вероятно всички се хващат за това , че ако е от чужбина е карана по хубави пътища и поне ходовата част е с оригиналните си части.Но пък от чужбина значи да си я купиш от автокъща , а те не дават да я караш за тест никъде , до като от бг собственик е по лесно.Май всичко е голяма доза късмет.... :roll:
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта