Как се купува Ford Focus Мк1?

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от Alexi » 14 ное 2009, 22:36

никога не бих си купил толкова стара кола комън рейл .. не и форд ... само дюзите и помпата ти струват колкото се каниш да дадеш за колата ,а са проблемни ... все пак ако ще я вземаш задължително се минава нотариус ,да е крадена не се надявай дори и от автокъща .. никой не краде 10 годишни фордове дори и у нас да не говорим за навън че и да ги внася в друга държава ..

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от HACKO » 15 ное 2009, 00:14

bateto_toshko написа:
HACKO написа:Взе да влизаш в час! Кола нов внос е в по-лошо техническо състояние от кола карана от съвестен собственик. Незнайно защо всички налитат на нов внос и избягват коли от български собственик.
вероятно всички се хващат за това , че ако е от чужбина е карана по хубави пътища и поне ходовата част е с оригиналните си части.Но пък от чужбина значи да си я купиш от автокъща , а те не дават да я караш за тест никъде , до като от бг собственик е по лесно.Май всичко е голяма доза късмет.... :roll:
А факта че стиснатите Германци, като решат да се разделят с колата спират всякакви грижи за нея и като наближи време за TUV или се счупи нещо и я вадят на пазара? А факта че коли под 5г в Б-я се продават на същите цени като в Германия ( че даже и по-евтино), дали търговците нямат разходи, дали пък не си слагат печалба, те да не са благотворително дружество? Не, факта е че това са катастрофирали коли (много пъти тежко), а откакто поскъпнаха консумативите в тенекеджийството започнаха да търсят такива с повреда в мотора. И ако някой си мисли, че по време ме на подготовката за пазара се влагат качествени части, отговора пак е не, търси се най-евтиния вариант, части втора ръка или турски. Виждал съм и по-страшни неща, кормилен прът заварен за опашката на рейката, отрязан носач и преместен шарнир по-навътре за да може колелото да стои правилно със изкривения амортисьор (това беше на Ескорт).
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от bateto_toshko » 15 ное 2009, 00:24

мда ...някой дори беше ми разказвал , че от 2 коли едната със смачкана предница другата със смазана задница , ги режат по средата и от 2 става 1...за жалост май е вярно , че България е моргата на Европа :cry:
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от Alexi » 15 ное 2009, 10:48

правят се тия неща но на коли по скъпички и нови където си струват усилията .. мисля че тази практика постепенно ще замре балъците стават все по малко ,особено тия с пари в брой за скъпа кола 2ра ръка

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 19 ное 2009, 22:50

Имам много важен въпрос.

Гледах на един пич фокуса - ноември 2001ва производство, 3 врати TDCI 115, но е със старата предница (фарове и броня съответно)? Каза, че и по VIN в мото пфое си излиза ноември 2001ва TDCI 115. :shock: По какво, освен предницата и двигателите могат да се разпознаят фейслифтовете? Най-вече подобрението на задното окачване ме интересува. Някакъв знак, който да ми показва, че е фейслифт? (освен очевидните предница, двигател и година)?

Това не е първи фокус който виждам така.. Също съм виждал фейслифтове с TDDI например, и подобни. Очевидно от линията така са си излизали..?

Благодаря. Дано и друг забелязал това да са му в помощ отговорите ви. >:D<:
_friends_
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от debug » 19 ное 2009, 23:25

1,8 TDCI 115 коня се въвежда от 05.2001. TSB 002/2001г - 10.05.2001 "Introduction of 2001.5 Focus 1.8L DuraTorq-TDCi Diesel engine (115 PS)"
Основните модификации по купето (т.нар. "фейслифт") са от 2002.25 - демек първо тримесечие.
Т.е. има един интервал от 6-9 месеца, в който се слага тоя мотор на старото купе.

Това е информацията от сервизните бюлетини, някой работещ в МП може да има и по-точни данни "от кога до кога".

Задното окачване какво ти притеснява? То подобрения има и преди фейс-лифта няколко. Гумички по пружините основно - да не тропат :lol: . Аз си карам със "старото" и проблеми не съм намерил...
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
libra
потребител
потребител
Мнения: 154
Регистриран: 15 апр 2007, 23:40
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 Zetec Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от libra » 20 ное 2009, 12:30

В "ръцете" ми бяха стария и "новия" заден мост.
Повярвайте, разлика имаше само в една скобичка за закрепването на кабела на АБС-а към моста.
Не знам в какво точно се изразява въпросната модификация. На практика няма разлика. *00147*

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от Яким » 20 ное 2009, 16:06

Предварително се извинявам ако въпросът ми не е за тази тема, но понеже искам да си купя форд Фокус та да попитам за мнението ви.
Както забелязах по-добрият вариант е да се купи кола от собственик, отколкото от автокъща. но това е ако човек поне малко разбира от коли , а това за мен не може да се каже. (ще търся познати които разбират за огледа но все пак е трудно така да се избира.
Та - Как стои въпросът с колите втора употреба предлагани от МП? Единственото, което съм забелязал е, че са по-скъпи от съответно предлаганите по обявите за сходни параметри, но ме интересува какви са предимствата ако се купи колата от там :?:
Ако има такива разбира се.
И какви са недостатъците, освен по- високите цени?
Благодаря предварително за отговорите а ако темата не е за тук, извинете :roll:

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от debug » 20 ное 2009, 16:57

Ясна история, реален (надявам се) пробег... Всичко друго си го гледай като навсякъде другаде, не се доверявай сляпо като е МП.
На такива дребни тарикатлъци станах свидетел с едно Мондео, че просто беше срам за фирмата. Обработили му снимките компютърно да не личат драскотините, пропуснали да напишат, че вратите са изгнили (2001г!!!) и прочие. Най-вероятно инициатива на продавач-консултанта, ама прави лошо впечатление за МП.

Дали от собственик, дали от авто-къща - всичко е късмет и да си отваряш очите на четири. Ходи, гледай, не бързай - ще си го познаеш "твоя" Фокус.
Моят съвет - по-добре дай повече пари като купуваш колата, вместо след това да ги дадеш за ремонти... казвам го от горчив опит. Търси най-запазеният, а не най-евтиния...
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от Яким » 20 ное 2009, 17:14

Благодаря за бързия отговор debug :)
Значи почвам да оглеждам и в МП и автокъщи и по обяви - (още от утре тръгвам с един познат, който доста се е занимавал с коли) да понатрупам опит и впечатления, пък после каквото сабя покаже.

п.п. Стискам си палци

Потребителски аватар
teosound
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 31 авг 2009, 16:42
Модел на автомобила: ford focus Zetec 2.0 96kw
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от teosound » 21 ное 2009, 18:29

Успех колега и послушай DEBUG - гледай хубаво и като ти хареса купувай - ама решително че има и случаи от много избиране да не се нахендриш на някое гюбре. :D:

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 21 ное 2009, 22:21

teosound написа:Успех колега и послушай DEBUG - гледай хубаво и като ти хареса купувай - ама решително че има и случаи от много избиране да не се нахендриш на някое гюбре. :D:
Точно така! Аз разглеждах доста доста фокуси. Карах и няколко от тях и да ви кажа честно, разликата може да бъде огромна.. По-добре малко повече пари за запазено и стегнато возило.. :) Не винаги по-евтината кола + сервиз за достягане ако е нужно излиза по-евтино. За нервите, времето и т.н. да не говорим. А и по-евтината кола ще с забележки, които нямат оправяне - като седалки, табло и прочие. Отделно сервизи след това за други неща и треперене ако тръгваш на много дълъг път примерно. Не винаги по-скъпата е по-стегната и запазена! И обратното (по-рядко, но понякога да).
Успех на другото момче, освен мен, за избора. :D
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Christo
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 22 мар 2009, 17:18
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от Christo » 22 ное 2009, 18:16

Провери вратите дали се отварят от вътре и от вън, електрическите стъкла, водна помпа почти задължително за смяна. Това според мен са типични проблеми. А, да не забравя - турбото и горивната помпа. Поддръжката е евтина но парите на никой не са излишни. Успех с покупката.
Карам 1.8 TDDI 2000г. много съм доволен. Ходовата част е много евтина, дори и в МП.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 22 ное 2009, 21:36

не успявам да открия конкретна информация из форума - Освен в Мото Пфое, къде правят добра диагностика в София ? Искам да направя на 2 места, но не в 2 Мото Пфое-та, а Мото Пфое Младост (най-хваленото за диагностика специално) и на 2-ро място, където ми кажете. >:D<:
Вече имам избран фокус, и е невероятен - само да го диагностираме. Въпреки, че има сервизна книжка от Мото пфое, искам да си се подсигуря за симетрии, амортисюри и подобни - да ми е спокойно на душата по-дълго от няколко месеца каране :)
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 25 ное 2009, 22:19

Спешно 2 бързи въпроса ако имате идеи: Колко е годишния пътен данък за Focus 1.8 TDdi 90hp - 2001ва година в случая? Идеи?
Ако при прехвърляне на колата данъка й не е плащан последната година, нотариуса не го изиска, и след подписване с покупко-продажбния отидеш в КАТ за нов талон - изискват ли ти задължително бележка за платен данък за да ти издадат новия талон на колата ? Засега 1 човек твърди, че Не и че без да е платил неговия си е регистрирал колата в КАТ, но не съм убеден че е 100% сигурен?
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
eratron
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 19 ное 2009, 16:18
Модел на автомобила: FORD RANGER 2.5 TDI, 06
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от eratron » 25 ное 2009, 22:29

преди регистрацията в кат трябва да декларираш колата в данъчното.Без да плащаш данък с документа от данъчното регистрираш в КАТ.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 25 ное 2009, 22:36

eratron написа:преди регистрацията в кат трябва да декларираш колата в данъчното.Без да плащаш данък с документа от данъчното регистрираш в КАТ.
Мерси, колата е регистрирана и в движение със всичко (не е нов внос или автокъща), а от собственик който при 1вата покупка е минал през тези неща, но тогава си е била нов внос.. Дори сме от 1 град. И дали в този случай се минава през данъчното за деклариране, или не?
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
eratron
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 19 ное 2009, 16:18
Модел на автомобила: FORD RANGER 2.5 TDI, 06
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от eratron » 25 ное 2009, 22:38

Задължително първо през данъчното и ако няма гражданска отговорност трябва да и направиш.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от PcMan » 25 ное 2009, 22:41

eratron написа:Задължително първо през данъчното и ако няма гражданска отговорност трябва да и направиш.
Мерси. Иначе е с гражданска и каско - изплатени не са на вноски дори. Значи след нотариуса отиваме в данъчното да я заверат ? Преди това не може ? Ако искаш на ЛС, а това съобщение ще го изтрием, че офлуудихме малко :)
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Как се купува Ford Focus Мк1?

Мнение от HACKO » 25 ное 2009, 23:00

Не, първо през данъчното за да внесеш данък някакъв си за придобиването, и тогава при нотариуса, обаче този данък може и нотариуса да ти го събере. После като минеш през КАТ пак през данъчното, за да я зачислиш на твое име.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 22 госта