Каква е разликата между фиеста мк3 и мк3.5 ?

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
nuHaKoJIaga
потребител
потребител
Мнения: 64
Регистриран: 16 апр 2009, 17:45
Модел на автомобила: Форд Фокус 2001 1.8 tdci 141к.с. 350 Nm
Местоположение: София
Status: Извън линия

Каква е разликата между фиеста мк3 и мк3.5 ?

Мнение от nuHaKoJIaga » 30 мар 2010, 21:09

Малко глупава тема, но карам Форд Фиеста 1996-та 1.3 ми 60 к.с. Чудя се мк3 или мк3,5 е ? Двигателя по каталог за тая година го дават HCS 1.3 CFI, но на табелката под капака пише J6(може и да няма разлика, не разбирам толкова и не съм запознат). Броните са си от мк3 (нали уж мк3.5 са с широките), но огледалата са на 3.5. Също така часовника ми се намира от дясно на "парното"(не знам дали има значение това де).
http://img198.imageshack.us/img198/3863/motorr.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; (Снимка на двигателя)

Абе общо взето каква е разликата между мк3 и мк3.5 ме интересува, а в частност ми е интересно моята кола :)

Потребителски аватар
masterix
потребител
потребител
Мнения: 94
Регистриран: 11 мар 2009, 19:21
Модел на автомобила: печка
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Каква е разликата между фиеста мк3 и мк3.5 ?

Мнение от masterix » 31 мар 2010, 12:34

Разликите са видими колега - след 94-та година Фиестите са подложени на лека модернизация на екстериора, като най-видимото е - нови странични огледала, бели мигачи, елипсовидни странични мигачи в калниците. По интериора - нов скоростен лост, нов триспицов волан с еърбег за водача, мисля че като стандарт, серво управление, копчетата на ел. стъклата са изместени на по-удобно място на вратите, а не барчето до скоростния лост, както е при по-стария модел, нови тапицерии и предполагам други дреболии, които не са видими от пръв поглед, по купето и двигател и ходова част.

Колкото до двигателите, там разлики почти няма. Мисля че се добавя един 1.6 16 клапанов мотор с 88к.с. към гамата от останалите двигатели - 1.1, 1.3, 1.8 дизел, 1.8 16 кл. и пр.

*00118* Карам същата Фиеста като твоята - с мотор 1.3, само че моята е модел 1994 _friends_
"If in doubt, Flat out" - Colin McRae MBE - 1968-2007

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 24 госта