Нов Форд, дали?

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
webdbase
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 01 апр 2011, 22:23
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.6 100 к.с, 2011 г.
Status: Извън линия

Нов Форд, дали?

Мнение от webdbase » 01 апр 2011, 22:26

Гледам Мото пфое има някакви промоции. Изглеждат изгодни. Обаче, от няколко дни броя фордовете по улиците на София и установявам, че са адски малко. На какво се дължи това?
Изображение

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от Alexi » 01 апр 2011, 23:02

много фордове има .. една от най продаваните марки у нас .. между другото в момента не виждам някаква кой знае колко изгодна оферта на сайта им ,по едно време имаше мондео за 32к с ддс

webdbase
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 01 апр 2011, 22:23
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.6 100 к.с, 2011 г.
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от webdbase » 02 апр 2011, 07:11

Alexi написа:много фордове има .. една от най продаваните марки у нас .. между другото в момента не виждам някаква кой знае колко изгодна оферта на сайта им ,по едно време имаше мондео за 32к с ддс
Е, там е работата, че аз пък не ги видях :) Седял съм половин час на столичен булевард между 17:30 и 18:00 да броя. Има много Opel, Kia, разни френски, VW, Skoda, Hyundai, Toyota, чат-пат италиански, BMW. Mercedes, но фордовете, които видях бяха 5-6. Дори пред блока ми няма нито един форд.
Изображение

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от DigiPro » 02 апр 2011, 10:42

webdbase написа:Обаче, от няколко дни броя фордовете по улиците на София и установявам, че са адски малко. На какво се дължи това?
Дължи се на прикзаките за Форд и мнението на българите, че фолксваген е неразрушима и супер надеждена аристократична марка.
Между другото Форд са на второ място по продажби в България след Тойота.
Най-добрата кола е новата! (по възможност служебна).

Потребителски аватар
nikky
потребител
потребител
Мнения: 313
Регистриран: 20 фев 2010, 20:01
Модел на автомобила: Ford Fiesta Zetec '08
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от nikky » 02 апр 2011, 12:49

В България има доста Фордове, като цяло са повече от която и да е от японските марки. Виж колко Ескорти и Фиести се движат по улиците, дето не си знаят годините.
Фолксваген последно време народното им остана само в името. Не са лоши коли, дори никак - но са скъпи и първоначално, и за поддръжка.
Хюндай и Кия като изключим такситата въобще не бих определил като масова кола. Наводни се със Санта Фе-та, представителна кола на сравнително добра цена.
Алфа Ромео в България се продава само на старо, заради интересните цени на новите.
Най-продавани и търгувани са ФауВе, Форд, Опел, Пежо, Рено, което е нормално. Тойота се продават като нови най-много последно време.

Ето и малко статистика от cars.bg по брой оферти:
VW - 6200
Opel - 5700
Renault - 3786
Ford - 2700
Peugeot - 2599
Citroen - 1509
Seat - 1200
Toyota - 1065
Hyundai - 611
Skoda - 413
Kia - 322

Но ако хората си купуваха колите само по масовост и преминаване по булевардите... Това, че няма Ферарита не би ме възпряло от покупка на такова, ако имам възможностите.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от PcMan » 02 апр 2011, 13:54

Вземи си голф 6, най-продаваната кола в Европа, само където изглежда като предните голфове, а наложен до друга нова кола изглежда с дизайн на 10години, и с добро оборудване струва колкото ново Мондео, но нищо нали е най-продаван! И нищо, че VW се хвалеха (повтарям хвалеха), че новия голф 6 ще се произвежда мнооого по-евтино от Голф 5, който им е бил в тежест. Разбира се паднали цени от последното не очаквай, да не са луди велика кола=висока цена.

Ford заема 2-ро място по продажби на нови коли в България с 1717 коли за 2010та и 9.12% пазарен дял, според ААП. В кризисната 2010 Форд е повишил дяла си.

Ford е 2рата най-продавана марка в Европа за 3та поредна година. На 1во място в САЩ.
През 2010 е едноличен лидер във Великобритания, Дания, Ирландия, Унгария, Турция, и е най-продаваната вносна марка в Чехия и Италия.
45години под ред лекотоварните автомобили на Форд са най-продавани във Великобритания.
34години под ред при леките автомобили във Великобритания.
Фиеста е най-продавания чуждестранен автомобил в Италия, както и най-продаваната кола във Великобритания за цялата 2010та.
Фиеста е 2рия най-продаван модел в Европа с 402 232 бр (1во място голф 6, 492 645 бр.)

За 2009та 2ро и 3то място по продажби в Световен мащаб са Фокус 781,139 и Фиеста 724,502.

2рата най-продавана кола за всички времена е Ford F-series (американския pick up), с над 33 900 000 продажби средата на 2010г. Тойота корола е най-продаваната с над 35 000 000, но нейните годишни продажби спадат и други модели я изместват, дори не е най-продаваната тойота в дадени континенти. F-series настига лидера..
Форд ескорт - 16 500 000 бр. - 5то място. Модел Т - 16 000 000 бр. 1908-1927 първата серийна кола с масово производство и уникална поточна линия за 1908ма.

http://www.youtube.com/watch?v=O5paAXmf_8A Top Gear US 1ви сезон доста интригуващо и заслужаващо поглеждане тестче с над 100км през пустинята на Ford F150 SVT Raptor, скокове и надпревара с парашутист.

Изображение

Нов форд *updated*
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от Mondeo18TDI96 » 02 апр 2011, 15:29

Аз (както си личи :) ) не бих си взел нов форд !
За 2-ра употреба е добра кола - за почти без пари.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от Alexi » 02 апр 2011, 17:03

от японските марки само името им остана японско - сглобяват се в турция испания и къде ли не .. единствено Субару остана да прави стойностни коли но и цените са стойностни .. по добре Форд сглобен в Германия от тойота сглобена в Турция ..

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от Mondeo18TDI96 » 02 апр 2011, 17:13

Alexi написа:от японските марки само името им остана японско - сглобяват се в турция испания и къде ли не .. единствено Субару остана да прави стойностни коли но и цените са стойностни .. по добре Форд сглобен в Германия от тойота сглобена в Турция ..
направо си кажи "...Гроздето е кисело ...." :)

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от PcMan » 03 апр 2011, 00:02

Alexi написа:от японските марки само името им остана японско - сглобяват се в турция испания и къде ли не .. единствено Субару остана да прави стойностни коли но и цените са стойностни .. по добре Форд сглобен в Германия от тойота сглобена в Турция ..
+1!! >:D<:
Ето, моя фокусник е сглобка в Германия и е нинджа и половина. Цялата ходова стокова, вози като нов и не трака грам дори с 215/40, по-тихичък е от една камара дизели, а дори не е комън рейла, по-красив е от конкурентите, по-надежден е от всички марки и модели на всичките ми познати взети заедно, с по-добро окачване/поведение от конкурентите си и е без пари, по-евтин от всички тях. Абее ФОРД му кажи! :twisted: :twisted:

Ако имах възможност и нов форд бих си купил, но 100% не базов а така с екстри и по-голям двигател. *00140*
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

webdbase
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 01 апр 2011, 22:23
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.6 100 к.с, 2011 г.
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от webdbase » 03 апр 2011, 23:40

nikky написа: Но ако хората си купуваха колите само по масовост и преминаване по булевардите...
А защо не? Показател е какво се търси
nikky написа:Това, че няма Ферарита не би ме възпряло от покупка на такова, ако имам възможностите.
Да, но да си чувал да казват "Циганин и Ферари през зимата не работят"? Не, нали. Но аз съм го чувал с Форд.

Иначе, да, аз също държа на нова кола. Втора ръка не бих си взел. Просто не е ясно кой и как я е джаскал.
В интерес на истината имам двама познати с форд и двата са първа ръка - единия на година, другия на 10. И двамата не са се оплаквали, но ми беше интересно какво е мнението на другите. Просто изпаднах в потрес, когато са 30 минути преброих само 5-6 форда, било то нови или стари.
Изображение

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от Alexi » 04 апр 2011, 09:18

много странни разсъждения - обърканост смесена със стари клишета и незнание .. изброй от коя марка коли минават най много и си купи нея не ни занимавай с глупостите си

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от HACKO » 04 апр 2011, 09:45

Alexi написа:много странни разсъждения - обърканост смесена със стари клишета и незнание .. изброй от коя марка коли минават най много и си купи нея не ни занимавай с глупостите си
Ти пък, по твоята логика, никой да не си купува Ферари, в Х-во има само едно.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от Alexi » 04 апр 2011, 09:49

то това е неговата логика .. с това почна той че нямало фордове по улиците ... поста ми е ироничен :D:

webdbase
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 01 апр 2011, 22:23
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.6 100 к.с, 2011 г.
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от webdbase » 04 апр 2011, 11:31

Alexi написа:изброй от коя марка коли минават най много и си купи нея не ни занимавай с глупостите си
Е, ако точно това целях, мислиш ли, че ще ви занимавам точно вас. Ми то всяка марка си има клуб и форум.
Alexi написа: то това е неговата логика .. с това почна той че нямало фордове по улиците .
Ами няма, бе, братче. Ако искаш дай да броим заедно! Както писах по-горе този факт ми се стори много странен.

Въпреки всичко изписано до тук аз съм решил да си купувам Форд. Дoри в един днешен вестник четох, че Форд са изпреварили GM по продажби.
Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от mrdds » 04 апр 2011, 11:42

По повод на Фераритата...
Цигане с каруца спира до лъскаво ферари и почуква по стъклото с пръчката дето бие коня.Стъклото се спуска ,подава се една мутра и цигането пита:
-Бате ,доволен ли си от таз кола бе?
-Как няма да не съм доволен струва половин милион, всички екстри лети направо!
-Абе де да знам...малко ги купуват щото...та за това питам. *00120*


Не знам за новите фордове,но според мен е много по изгодно да си купиш втора употреба форд от колкото каквато и друга марка да е.Само заради легендите цените им падат твърде бързо . :D

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от ЯЛТА » 04 апр 2011, 12:11

1- правило :- На старо , само вино и ракия !
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от Alexi » 04 апр 2011, 14:41

абе принципно си прав ,ама едно ново мондео така както го искам като е 60к ,а 2 годишно на 50к км като е 20к как да дам 60к ..

Потребителски аватар
edin_muzh
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 16 фев 2010, 16:23
Модел на автомобила: Ford Fiesta (new) 1.4-96hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от edin_muzh » 04 апр 2011, 17:44

Понеже търкалям 6 ти форд за 15 годишната си кариера като шофьор , викам да направя едно сравнение с любимия и легендарен голф от който всъщност съм имал няколко бройки.
Голф- колата с най-висока смъртност.
Джета е на второ място , но това е голф с раничка на дупето.
Голфа е приличен автомобил за превоз на сено , прасета и кокошки. Вар, цимент и подобни но не повече от 400 кг защото голфа сляга :D:
Статичните шумуве в колата могат да бъдат заглушени като му пъхнеш някаква инкя (радио), както казваше баба ми , и 2 колони в багажника !
Това е повече мислено за корито от колкото за багажник и за това звучи добре и по книжка го имат като багажник. :D:
Любим момент в Голф - нашите родни пътища!
За собствениците на този сорт кола им препоръчвам абонамент при зъболекар и няма да е лошо да си оглеждат бъбреците периодически , има опасност да останат на седалката. Кофти видимост през задния прозорец, или изобщо назад е много зле.
Собствениците на Поло , задължително да го правят както носа и ушите - там всичко изпопада- няма прошка . :D:
В голф 3 ми е прилошавало от красивите пътища тук :D:
Един от Фордовете които съм имал беше ескорт , някъде още трябва да има негови снимки в форума , возеше меко , харесвам марката заради това че тази кола може да се кара в град на ниски обороти съвсем спокойно и ако искаш можеш да се изрежеш по светофарите. Ескорта беше без серво и по-лесно се управлява от голф без серво. От голфа ще ти поникнат добри мускули обаче ако трябва да го паркираш на тясно всеки ден.
Друго Форд никога не ми е прегрявал , голфовете над 30 градуса обичат да прегряват.
Нов Фолксваген - същата твърдост на возия , много екзотична подръжка , служебния пасат 4 ти път сменяме дюза и ръсим по 2 хиляди за това удоволствие .
Имам лична фиестичка - нова я взех вече е на 17 хиляди , като изключим хулигански прояви като друго проблем не съм имал.
Като возия е прекрасна като екстри е превъзходна , сам виж офертата , а като вид е като летяща чиния - много и се радвам.
За голфовете прословутите са прави - минимална промяна , изглеждат ми еднакви тея шкоди и фолксвагени . Никаква промяна от 10 години на сам.
За останалите какво да ти кажа - унгарски Чевролет или Тойотка с надписи - ШишеДжам на стъклата , си звучи като майтап работа. :D:

Потребителски аватар
edin_muzh
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 16 фев 2010, 16:23
Модел на автомобила: Ford Fiesta (new) 1.4-96hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нов Форд, дали?

Мнение от edin_muzh » 04 апр 2011, 17:52

Абе забравих да добавя качествата на марката Фолксваген.
Да не се качват повече от 4 човека с много малко багаж защото ще остържат кюнците някъде.
В завой се кара бавно защото специално Голф и стабилност са две несъвместими неща .
Зимата ти трябва едно бордюрче в багажника или една голяяяяяяяяяяяяяяма газова бутилка , иначе дупето на голфа често ще те изпреварва.
Голфовете често се държат на лед , точно като коч на такъв.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта