Търся съвет за покупка на Фокус

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
berkut47
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от berkut47 » 14 юли 2011, 12:19

Здравейте аз имам Фокус 1.8 ТДДИ 90кс братми също реши да си вземе самоче по-новия модел не знам Фокус 2 ли се води около 2006г гледам по обявите излизат два вида дизелови мотори- 1.6ТДЦИ 90кс и 1.6ТДЦИ 109кс та въпроса ми е каква е разликата между двата мотора (освен кс)и кой е за претпочитане всякакви отзиви ще са ми полезни като цяло за колата а също и на какво да се наблегне при оглед и за бензиновите мотори също ще ми е от полза _friends_

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от Pyrhel » 14 юли 2011, 12:26

по спомен, разликата между 90 и 110 коньовия мотор е само в турбината - по-мощния е с променлива геометрия на перките...

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от berkut47 » 14 юли 2011, 14:02

Интересува ме също първоначалното обслужване колко излиза-ролки ремъци филтри-също така водната помпа на ангренажа ли е и трябва ли и тя да се смени?

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от gurcayy » 14 юли 2011, 16:23

Прочети моята тема и всичко ще ти стане ясно.

Chr81
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 28 фев 2011, 10:47
Модел на автомобила: Ford Focus sedan 1.6 Duratec 100PS
Местоположение: София/Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от Chr81 » 15 юли 2011, 09:40

Гледайте 90кс. Този от 109кс в разговор търговци от Мото Пфое дори казаха, че навремето са го внасяли и е имало някакви проблеми по него, затова в един момент са спрели да го внасят. 90кс е по-добрия вариант, защото:
1. По-просто направен - без променливо газоразпределение. По-просто направен - по-малко проблеми в бъдеще.
2. 90кс е по-малко от 100кс т.е. годишния данък МПС в общината е няколко пъти по-малък.
3. Вървежът е същия. Просто от един и същ двигател са извадили още 19кс, което вече е възмного. Този двигател по принцип е 75кс в Пежо-Ситроен в най-маломощния вариант. То 90кс е "тунингован" някак, че да е 90кс, какво остава за 109кс? 109кс сигурно така е изпилен - на върха на възможното почти. Затова би трябвало да е по-ненадежден.
Та, 90кс е по-добре от 109кс.
Последна промяна от Chr81 на 18 юли 2011, 11:30, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
SERIOUS LUBO
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 29 май 2009, 10:10
Модел на автомобила: ford focus 1.8 TDdi 90 кс 2000г
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от SERIOUS LUBO » 15 юли 2011, 10:58

TDCI-то е по скъпо за подържане....

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от DigiPro » 15 юли 2011, 15:25

SERIOUS LUBO написа:TDCI-то е по скъпо за подържане....
Focus MK2 дизел е само TDCi, но иначе си прав. Аз лично дизел бих си купил само чисто нов от магазина.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от Alexi » 15 юли 2011, 16:44

за пореден път го пишеш тоя бисер .. е като стане на 2 години примерно и вече не е чисто нов кво ще го правиш ? така като ти гледам парка не си купуваш нова кола на 2 години .. то и аз примерно даже и дизел не бих си купил ако не ме интересуваше разхода ,едно бензинче 3-3.5 е доста по добро за каране ама ...

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от DigiPro » 15 юли 2011, 17:40

Alexi написа:за пореден път го пишеш тоя бисер .. е като стане на 2 години примерно и вече не е чисто нов кво ще го правиш ? така като ти гледам парка не си купуваш нова кола на 2 години .. то и аз примерно даже и дизел не бих си купил ако не ме интересуваше разхода ,едно бензинче 3-3.5 е доста по добро за каране ама ...
Кое е бисер? Споделям личното си мнение. Ами като стане на 2 години, пак ще си я карам, поне докато не направи 5 и не мине гаранцията. И през тези години ще и знам реалното състояние и километри и ще давам пари само за обслужване и консумативи.
А пък моя автопарк досега е бил от стари коли и то все бензинови, без газови уредби. В момента нямам личен автомобил, понеже ползвам служебен. Ако някога ми се наложи да купувам и не мога да си позволя нов, то пак бих си взел бензин и то по-възможност до 5 години. Ако пък спечеля от тото-то с удоволствие бих карал чисто нов дизелов автомобил.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от Alexi » 15 юли 2011, 20:03

DigiPro написа:
Alexi написа:за пореден път го пишеш тоя бисер .. е като стане на 2 години примерно и вече не е чисто нов кво ще го правиш ? така като ти гледам парка не си купуваш нова кола на 2 години .. то и аз примерно даже и дизел не бих си купил ако не ме интересуваше разхода ,едно бензинче 3-3.5 е доста по добро за каране ама ...
Кое е бисер? Споделям личното си мнение. Ами като стане на 2 години, пак ще си я карам, поне докато не направи 5 и не мине гаранцията. И през тези години ще и знам реалното състояние и километри и ще давам пари само за обслужване и консумативи.
А пък моя автопарк досега е бил от стари коли и то все бензинови, без газови уредби. В момента нямам личен автомобил, понеже ползвам служебен. Ако някога ми се наложи да купувам и не мога да си позволя нов, то пак бих си взел бензин и то по-възможност до 5 години. Ако пък спечеля от тото-то с удоволствие бих карал чисто нов дизелов автомобил.
в момента има коли вкл дизелови закупени от дилър за БГ на 1 година и пробег под 30к км на половин цена до 1/3 цена от нови .. ти чакай да спечелиш от тотото ...
Chr81 написа:Гледайте 90кс. Този от 109кс в разговор търговци от Мото Пфое дори казаха, че навремето са го внасяли и е имало някакви проблеми по него, затова в един момент са спрели да го внасят. 90кс е по-добрия вариант, защото:
1. По-просто направен - без променливо газоразпределение. По просто направен - по-малко проблеми в бъдеще.
2. 90кс е по-малко от 100кс т.е. годишния данък МПС в общината е няколко пъти по-малък.
3. Вървежът е същия. Просто от един и същ двигател са извадили още 19кс, което вече е възмного. Този двигател по принцип е 75кс в Пежо-Ситроен в най-маломощния вариант. То 90кс е "тунингован" някак, че да е 90кс, какво остава за 109кс? 109кс сигурно така е изпилен - на върха на възможното почти. Затова би трябвало да е по-ненадежден.
Та, 90кс е по-добре от 109кс.
ми да си вземе някой чист дизел 60 коня тогава,няма чупене :shock: само да вметна ,че новия дизелов мотор на БМВ е 3 цилиндров 1.5 литра и развива 163 конски сили при среден разход около 4/100 ...

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от ImpossibleMan » 15 юли 2011, 20:37

@Alexi, разбрахме вече, че сме се набутали с нови автомобили. Май щеше по-добре да си взема една 3 годишна Фиеста за 15 бона от двора на Мото Пфое на 30000 км. Няма що. Чудесен избор на малко каран служебен автомобил в нашата община.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от Alexi » 15 юли 2011, 20:44

ти първо купи колата че сега не е твоя ,тогава коментирай кое е по добре кое е по зле :D: аз обичам на талона да пише моето име пък за квото има пари в брой че не съм по робството към разни лизингови къщи предпочитам банките на мен да плащат лихва не аз на тях ... :D:

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от ImpossibleMan » 15 юли 2011, 21:00

Alexi написа:ти първо купи колата че сега не е твоя ,тогава коментирай кое е по добре кое е по зле :D: аз обичам на талона да пише моето име пък за квото има пари в брой че не съм по робството към разни лизингови къщи предпочитам банките на мен да плащат лихва не аз на тях ... :D:
В кой век живееш? Искаш да кажеш, че нямаш заеми? Има ли такива хора в БГ? Аз вече купих една нова кола така, че с това съм се справил. Това за лизинга може да го кажеш на някой фирмаджия, но не и на мен :) А по темата бих казал, че доста хора биха се присмяли и биха намесили веднага "дизелите на Пежо". За мен е безсмислено да се наливат пари в стар дизел и то в толкова "почитаните" от всички , "френски".

ПП: Знаеш ли, това да караш кола на лизинг има и своето предимство - никога не черпиш за нов автомобил ;)

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от gurcayy » 15 юли 2011, 21:10

Има - аз нямам заеми нито към държавни или частни институции, нито към частни лица.Всъщност на мен ми дължат към 5000 лв :) .
Аз също съм за нова кола, не ме бърка дали ще е лизингова или не, но това , което си споменал за френските дизели е меко казано... смешно.
Виж, наистина имаш хубава кола-новичка, лъскава.Дай Боже всекиму! Но и в темата ти и в постовете ти започва да се откроява типичния балкански манталитет - Моето е най-хубаво, дори и да е лайно, а всичко друго е за боклука.
_friends_ Нека запзим колегиалния тон и да не превръщаме форума в поле за мерене на пишки.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от ImpossibleMan » 15 юли 2011, 21:26

gurcayy написа:Има - аз нямам заеми нито към държавни или частни институции, нито към частни лица.Всъщност на мен ми дължат към 5000 лв :) .
Аз също съм за нова кола, не ме бърка дали ще е лизингова или не, но това , което си споменал за френските дизели е меко казано... смешно.
Виж, наистина имаш хубава кола-новичка, лъскава.Дай Боже всекиму! Но и в темата ти и в постовете ти започва да се откроява типичния балкански манталитет - Моето е най-хубаво, дори и да е лайно, а всичко друго е за боклука.
_friends_ Нека запзим колегиалния тон и да не превръщаме форума в поле за мерене на пишки.

Грешиш колега. Не следиш емотиконите ми. Честно да ти кажа, нямах намерение изобщо да пиша в тая тема, но колегата Alexi става банален и във всяка тема, в която вляза, усещам неприязанта му към нас, дето караме нови автомобили, независимо дали са на лизинг или не. А за френските дизели работата е ясна. Навсякъде казват - бензинов Фокус, да се избягват дизелите. Ей това е единствения проблем на тая кола. Но на мен наистина е странно, откъде тоя капитал за нова кола. Вероятно се занимаваш с алъш-вериш и укриваш доходи от данъчни? шегувам се, но явно не си в час с нашата родна действителност. Сори, нищо лично. Просто се изказа неподготвен ;)

ПП: И още нещо. Ако моята Фиеста не бе най-добрия автомобил в класа си, изобщо нямаше да го взема. Просто щях да продам сегашната си и да отида при конкуренцията. Така, че аз наистина смятам, че точно тоя модел е най-доброто за БГ и за мен специално. Не Фокус, не Мондео, не Ка или Поло.

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от gurcayy » 15 юли 2011, 21:37

:D Къде видя, че карам нова кола ? Карам едно старо дизелче от края на 2006 :) .Относно Фиестата- съгласен съм с теб, че в класа си няма конкуренция, ама това го знаем и няма нужда да ни се набива постоянно в главите 8) .И пак казвам, не пиша това, защото имам нещо против теб, а просто заради това, че се превръщаме във VW форума :) .
Пожелавам приятен уикенд на всички и хубави моменти с количките ни- независимо дали са нови или не, или пък бензин или дизел :mrgreen: .Важното е да сме живи и здрави, да се уважаваме и подкрепяме!
П.С. Междудругото работя на твърда заплата по 8 часа дневно и за съжаление едно 400-500 лв ми се удържат и отиват в джоба, опа в хазната :mrgreen: на Главата!

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от ImpossibleMan » 15 юли 2011, 22:08

gurcayy написа::D Къде видя, че карам нова кола ? Карам едно старо дизелче от края на 2006 :) .Относно Фиестата- съгласен съм с теб, че в класа си няма конкуренция, ама това го знаем и няма нужда да ни се набива постоянно в главите 8) .И пак казвам, не пиша това, защото имам нещо против теб, а просто заради това, че се превръщаме във VW форума :) .
Пожелавам приятен уикенд на всички и хубави моменти с количките ни- независимо дали са нови или не, или пък бензин или дизел :mrgreen: .Важното е да сме живи и здрави, да се уважаваме и подкрепяме!
П.С. Междудругото работя на твърда заплата по 8 часа дневно и за съжаление едно 400-500 лв ми се удържат и отиват в джоба, опа в хазната :mrgreen: на Главата!
Извинявай. Останах с първоначално впечатление, че караш нов автомобил, понеже спорехме за това. Но е странно в днешно време, човек да живее без заеми, още повече фирми. И да видя това, няма да повярвам. Затова моята теза е, че е все едно, дали даваш парите си за нов лизингов автомобил или си теглил някакъв заем за ремонт на апартамента примерно. Защото много хора ми се чудят, как така се реших на втори нов автомобил. Обаче, когато човек дръпне чертата вижда, че ако аз давам пари за нова кола, друг изплаща заеми за ремонт на апартамента и други тънки разходи, предизвикани от възможността да разполага с определен кредит. Работя с много хора и знам, че няма нито един от тях без заеми. Не казвам, че не е възможно това, но изключението само би потвърдило правилото. Не знам как е във форума на Фолксваген, защото не ме интересуват други марки. Обаче, ако тръгнеш да се плашиш и от мен, значи е време да сменяш марката ;) По-твърд почитател на Форд от мен, едва ли ще намериш. Ако не дай си Боже остана без кола, следващата отново ще е стара Фиеста, модел 2006. Просто лично за себе си съм разбрал, че това е най-надеждният европейски малък автомобил. Говоря точно за модел 2006, а не за следващи или предишни.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от Alexi » 15 юли 2011, 23:17

много хора без заеми има .. и аз съм от тях но за нова кола нещо не ми се дават пари .. много търкалям и точно за 1 година вече няма да е нова нямам и гараж така съм преценил че са пари на вятъра инак просто се опитвам да предпазя хората да се набутват с лизинги ама явно има мн народ с дебели глави .. отделно кола на няколко години но голяма луксозна и мощна просто много повече ме кефи от колкото някоя малка макар и нова кутийка за същите пари ...
така че нищо лично _friends_
Последна промяна от Alexi на 16 юли 2011, 09:35, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от иво г. иванов » 15 юли 2011, 23:58

Лелее, тази тема накъде отиде *00124* Тези с дизелите, помогнете на колегата задал темата с някоя
хитринка при избора на дизелов агрегат.Турбото ли е слаба страна, ГНП ли?
А и колега, berkut, нали не само вида на двигателя е важен?
Преди години, в автокъща в Германия , разглеждахме eдна Tigra с перфектни ламарини, нов двигател, ляти
маркови джанти, без ръжда, светещи гърнета...идеална,но отвън. Е.. си м....а като я погледнахме вътре :shock:
20 см. козина от някакво куче, ръфано по тапицерията, драскано с нокти по таблото,кой знае , сигурно има срано и
пикано, отделно собственика - пушач...
Така, че гледайте навсякъде.
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: Търся съвет за покупка на Фокус

Мнение от berkut47 » 17 юли 2011, 20:23

Колеги няколко дни не бях влизал във форума и какво да видя *banned* -никакви съвети само спорове на кой му е по-голям я се стегнете малко и дайте съвет _friends_
Сега пак по темата-днес ходих да гледам един Фокус 90кс ТДЦИ на вид и салон много добре но
1.Динамиката ми се видя слаба все едно на моя съм му включил климатика а все си мисля че трябва да ускорява по добре или поне еднакво иначе няма да пуши или нещо подобно дали е редно :?: аз си мисля че купето е доста по тежичко
2.Педала на спирачката е доста по-мек някакси не ми хареса въпреки че собственика ме убеждаваше че е с нови накладки
Хаиде помощ сега а не спорове _friends_

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта