Въпросче за Сиера 2.0i

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Въпросче за Сиера 2.0i

Мнение от Rick » 07 сеп 2006, 00:32

Колеги от няколко дена си харесах още една Сиера. Още не съм сигурен че ще я купя, но доста сериозно съм се заел да й проуча състоянието. Двувалка пълна инжекция Ghia с климатик и много други екстри. Набор 1991 и на външен вид е супер запазена. Основната причина да я загледам е по-големия двигател и климатика. Мойта сегашната много я харесвам и затова и нея също ще си я оставя.
Просто ми се ще и нещо по-мощно с клима за лятото.
Говорих с някой хора и те ми казаха че двувалката не била толкова здрава колкото моя 1.8. За пръв път чувам такова мнение и ми се ще да кажете и вие има ли основание или не. По мои наблюдения тези двигатели имат доста голям живот.
Естествено че като се взима кола на старо риска си го има винаги и не мога да бъда сигурен. Ако се сещате къде са слабите места за DOHC-а и къде да гледам по внимателно.

Потребителски аватар
venom4o
потребител
потребител
Мнения: 2793
Регистриран: 07 авг 2006, 18:26
Модел на автомобила: Subaru Legacy GTB 2.0 turbo ,Volvo 960 3.0
Местоположение: София- Банкя
Status: Извън линия

Мнение от venom4o » 07 сеп 2006, 12:40

Аз знам отприятел ,че двувалките масово късат вериги... ама се чудя как така те не бяха ли с ангренажен ремък? Закарай я на ПАН сервиз на околовръстното!да ти направят пълна диагностика на мотора ! струва 20 лева.. аз съм много доволен! Оказа се ,че освен дебитомера имам само едно нещо износено! перфектни контакти на двигателя!А по въпроса .. сиерата си е сиера.. този мотор е 125 к.с. ако не се лъжа и върви много ! Ако е пазен! На един познат сиерата е такава.. е няма климатик.. ама 120-130 на 2ра ги няма за нищо.. А мойта повече от 100 не може на 2-ра :oops: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
както винаги Сиерата си има добро окачване, Много яка предница , стабина на пътя..
Въпроса ми е само за какво ти е 2-ра кола?

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Rick » 07 сеп 2006, 17:38

Ами и аз незнам защо ми е 2-ра... просто като ми влезе мухата в главата и айде. Предполагам че ако я взема ще преценя коя е по-хубава и след време едната ще я продам.
И на мен ми каза човека че е с верига, не е с ремък. Днеска пратих човек да я гледа, защото е на другия край на страната, и утре ще видим как е минала теста. :)

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Rick » 11 сеп 2006, 22:13

Айде днеска стана сделката! Сега остана да си я докарам и да оправня документите и ще съм собственик на две красиви Сиери :D
1.8 съм почти сигурен че ще я продавам обаче, защото съм вече влюбен в 125-те коня и климатика. :lol:
Снимчици ще постна към края на седмицата.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта