Съвет при избор на автомобил

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Svetli91
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 24 дек 2014, 10:00
Модел на автомобила: Focus 1.8
Status: Извън линия

Съвет при избор на автомобил

Мнение от Svetli91 » 24 дек 2014, 22:57

Здравейте,
Първо искам да ви пожелая ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА!
А сега на въпроса, предстои ми покупката на нов автомобил, който всъщност за мен ще е първи личен. Най-накрая посъбрах пари и сега идва въпроса, какъв точно?
Сумата която мога да отделя е до 3500лв., като искам колата да е здрава, комфортна, икономична и по възможност седан, като гледам годината на производство да е след 2000г. и мощността до 100конски сили. Четох и питах доста хора,но няма консенсус относно това Френска, Немска, Японска; дизел, бензин...
Общо взето всеки съвет ще ми е от полза : ))
Благодаря предварително за помощта! :flag_bulgaria

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от pepy1 » 25 дек 2014, 13:46

Честита Коледа и на теб!
Ако колата се ползва повече за градски условия в голям град като нашия - вземи малък автомобил.За някои е комфортен, но за мен лично не е!
Ако имаш 1 или повече деца минимум фокус/ако е от марката/, корола ако е японка.Пежо = Ситроен също имат аналог на фокуса.Относно дизел или бензин... ами зависи от километрите които ще минаваш годишно.Ако е банзин - ще и слагаш ли газ/пропан-бутан или метан/Всяко едно гориво има + и -За здраво -какво да ти кажа всички са еднакви, особено втората употреба стари коли, зависи на какво попаднеш.Всичко е въпрос на личен избор.Аз на твое място бих започнал от дизайна, после слагам на кантар горивата - тегля чертата и виждам дали се вписва в бюджета.Направи си сметка дали може да поддържаш това което купиш!
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от Doin » 25 дек 2014, 14:11

Лично бих заложил на японките, но от тези години за тези пари е малко трудно да намериш хубав екземпляр.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от essex » 25 дек 2014, 18:52

Английската Хонда Сивик 1.6 Vtec 126 Hp , дава добър разход, добра динамика, здравички са, седан с 4 врати и не са скъпи за подръжка, да не кажа че частите са една идея по евтини от на ескорта ми, добра возия. За тея пари точно такава кола от 1995 до 2000 година може да си намериш, не гледай толкова годините колкото какво е състоянието на самата кола !
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от S_C » 25 дек 2014, 19:25

Не робувай на марка и произход. Обикаляш, гледаш, ако намериш нещо читаво-влизаш вътре, оглеждаш, палиш,слушаш как работи и така.Наблюденията ми по автокъщите са от преди половин година, та сега вече няма да са ти полезни. Но лятото читави фордове за малко пари нямаше.Или скъпи, или гробища.
На 3500 ти трябват веднага още 500 за регистрация още 700-800 за гуми и първоначално обслужване.Имай ги предвид тия неща ако решиш да взимаш нещо "нов внос".
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от essex » 25 дек 2014, 20:05

Прав си колега, едно приятелче месеци на ред търсеше Опел астра ф дето да не гнила или да не яде масло, обиколи българия е не намери коалта, но накрая случайно погледна една хонда и опа добра кола излезе :)
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
mladen1984
потребител
потребител
Мнения: 1471
Регистриран: 14 апр 2006, 12:16
Модел на автомобила: ford scorpio 2.8i Ghia 204к.с.автоматик
ford scorpio 2.0i Ghia 136k.c. DOHC (1995)
ford scorpio 2.9i Ghia 210k.c. V6 (1995)cosworth
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от mladen1984 » 25 дек 2014, 21:22

Тъй като питаш във форум с конкретна марка ще ти препоръчам следния модел.До тези пари може да се насочиш към Фокус около и след 2000г.Има модели бензин около 100к.с. и дизели около 90к.с..Така че влизаш в "малкия данък".
Характерна особеност е че двигателите на Форд са здрави и непритенциозни, рядко горят масло(за разлика от опелите). Здрава ходова част, сравнително твърдо окачване.Не гният прекомерно( слаби места - прагови и ръбовете на вратите) Но това зависи и до голяма степен от поддръжката на предишните собственици и климата където е карана колата.
Преди да купиш кола я провери щателно от всякъде,най-добре в доверен сервиз, изпробвай и всички системи и екстри как работят.Търси предишна сервизна история, документи и избягвай километражи от по 120-150 000 км. - Нереални са.Виж и колко ключа ти дават при покупката, нормално е една кола с нормална сервизна история и добре поддържана да върви с поне два комплекта ключове или дистанционни.
Хвърли око и на средния клас Мондео Мк2 1999 или малко след 2000
Частите на Форд са сравнително евтини и има доста голямо разнообразие от производители(за разлика от Японските).Ако не навърташ много км. се спри на бензинова.
Успех и весели празници!
Изображение

Потребителски аватар
cosworth team ruse
потребител
потребител
Мнения: 1108
Регистриран: 20 апр 2008, 21:39
Модел на автомобила: форд сиера
Местоположение: РУСЕ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от cosworth team ruse » 25 дек 2014, 21:37

аз карам волво в 70 1999 и не сгреших с тази марка,така че оглежай се и за този модел : 8)

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от martin1977 » 25 дек 2014, 22:57

Във всеки форум ще се наслушаш на много глупости. Сервизна история, книжки, комплекти ключове, работещи екстри, реални или превъртяни километри и т.н. И какво като си вземеш кола с "изрядна" история, 5 ключа, "реални" километри, работещи екстри, но отдолу изгнила и почти на дупки ... до 2 години е при Надин с все екстрите, ключовете и т.н. Или пък без точка ръжда, но на 100к "реални" (разбирай 500к+) и на втория месец изреве за основен, дето струва повече от колата. Защото колата при огледа няма сама да си признае : "абе знаеш ли, горя 10/100 масло и тракам като трактор, ама ми наляха 2 литра "специална" добавка и сега работя като часовник" .... докато не смениш маслото. Така че и с един ключ да е, и без сервизна история да е, и ако лявото ел. стъкло или огледало не работи, не означава непременно че е за пренебрегване. Какво пише на километража - не гледай изобщо. Ако ти дават сервизна книжка - не я гледай, хвърли я директно. Моята кола е с един ключ, няма сервизна книжка, леко чукната е, амортисьорите на задния капак (хечбек е) не държат, централното понякога се еб..а- на пръв поглед доста забележки, но ще надживее повечето "лъскави" коли във форума, защото технически е манияшки поддържана ... за 17 години няма и 160 000 РЕАЛНИ!!! Ама като обяснявам, не ми вярват. Отиди в Дупница да вземеш "перфектен" Форд с 3 ключа, 2 сервизни книжки, всичко му работи, лъскав и на реални 150 000. Колега, вземи каквото ти е на сърцето - останалото е късмет! Много много не се зачитай по форумите и ..... сервизните истории- те не са гаранция за успех.

Потребителски аватар
mladen1984
потребител
потребител
Мнения: 1471
Регистриран: 14 апр 2006, 12:16
Модел на автомобила: ford scorpio 2.8i Ghia 204к.с.автоматик
ford scorpio 2.0i Ghia 136k.c. DOHC (1995)
ford scorpio 2.9i Ghia 210k.c. V6 (1995)cosworth
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от mladen1984 » 26 дек 2014, 20:07

И тъй като по-горе прочетеното сигурно се отнася до мене съм длъжен да отговоря:
Всяко правило си има и изключения!Но вероятността да срещнеш кола с няколко сервизни ключа и попълнена прегледно сервизна история и тя да се развали веднага или да се продъни от ръжда след това е много,много,много малка .Или обърнато в проценти ще се получи 98,999999999999 %.А такива(с нормална история,реални км и комплект ключове) коли се срещат и намират, повярвайте ми.
Да съгласен съм че по форумите, особено българските може да се срещнат само "мъдри мисли" и простотия.А и не на последно място само изтъкване от рода - "А показах ли на този писалия преди мен, че съм по-умен".
Така че вместо да задръстваме форума с излишна ненужна информация (плява) може конкретно да отговаряме на питащия с точна и акуратна информация.
Поне аз се опитвам да бъда полезен с това!
И един скромен съвет от мен- Нека преди да кажем (или напишем) нещо да се замислим предварително.Добро впечатление се изгражда не с "н"броя коментари, а с конкретни дела и съвети!
_friends_
Изображение

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от Eastbourne » 26 дек 2014, 23:20

Колегата е приготвил 3500 лв. За тия пари сигурно ще вземе кола на 15 години. За какви сервизни книжки говорите? Ако има сервизна книжка със сигурност ще е подправяна от джамбазина с цел да докаже "реалните" километри на колата.
За тия пари си взима идеално един форд фокус мк1 и си свирка. Много масова кола, здрава, евтина поддръжка, не лоша форма, ще влезне в ниския данък и още доста неща. Взимаш и караш, ако ти прави много проблеми - продаваш и взимаш друга. Няма да се жениш за нея и цял живот да караш я :D

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от martin1977 » 26 дек 2014, 23:54

Колега mladen1984, не съм целял да те засегна. Чел съм ти темите и се възхищавам на сръчността ти и ни най-малко проявявам съмнение в компетентността ти. Просто изразих мнение (както и колега в следващ пост), че при 15-годишна кола това са дребни неща, които не гарантират успешна покупка. Още повече, че сервизни книжки правят навсякъде, километражи се превъртат, ключове се губят и т.н. Имах предвид да гледа основни неща - корозия и двигател. То е ясно, че ще има за правене, но ако е изгнила или с повреден двигател, ремонта ще е повече от стойността на колата. Ако не работи подгрев, или тропа биалетка или тампон ... това са бели кахъри, то без такива кола втора ръка няма .... особено на 15 години. Не са много хората като някои от форума, които през годините са поддържали колите си маниашки и реално нямат нито една забележка ... и после да тръгнат да ги продават.

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от koinov_bg » 28 дек 2014, 09:16

С дотук прочетеното от Вас уважаеми колеги,аз не бих си купил кола втора ръка,ни за 3500 ни за 35000....
Аре стига писахте глупости и един път,поне един път пишете за това каквото се пита,а не какво било и от какво,какво следва...
Човека пита Каква кола да си купа за тия пари...Иска да е над 2000г и да е до 3500.

Колега,аз бих те посъветвал да си ходиш пеша с градския транспорт,щото глей к'ви коли продават...Пък и за кво ти е кола само разходи,граждански,прегледи,данъци,да и трепериш да не я одраскат,да се чудиш къде да паркираш пред блока.Пък недай си боже се счупи....малеее страх ,па читави майстори,па части..Абе...С трамвая,рейса и метрото най добре за 1 лв получаваш невероятно много неща.
А сега сериозно по темата.Взимай каквото ти е на сърцето на жена ти.Каквото на нея и хареаса това ще е да знаеш.Ако нямаш жена значи си късметлия и ще вземеш каквото на теб ти харесва.
Дали ще е.Форд,Опел,БМВ,Пежо или Хонда няма значение,важно е ти да си я избереш на теб(респективно жена ти) да харесва и това.
Колегата S_C ти спомена вземеш ли нов внос кола имаш 400 лв+ регистрация,номера,екотакси.
Някакво сервизиране минимум 150-200 лв.
Не го забравяй.
Поздрави и Весела Коледа и ЧНГ.


П.С. Поста не важи за всички отговори в Темата
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от dragonn2 » 01 яну 2015, 11:30

Колега, точно преди 10 дена си купих Фокус 1.6 2001г. за 3500лв. Обаче след всичките такси, регистрации, обслужвания и прочие, вече ми стъпи на 5000лв !!! И това е без никакви належащи ремонти. Ако искаш да разбереш за какво съм дал толкова пари, кликни на картинката в подписа ми и разгледай.
Един мой познат също взе такъв Фокус 1.6 преди месец, но при него съединителя е за смяна. Иначе окачване, двигател са чук.

Понеже аз гледах и други марки около 4000лв, мога да ти кажа че форда е може би най-добрия избор за тези пари. Или поне в топ 5 :wink:
И все пак избора си е твой. Нова година - нов късмет! (ако не си купил нещо вече :P )
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от peterpetroff » 02 яну 2015, 02:26

Аз се придържам към мнението на koinov_bg. При положение, че си направил регистрация тук, значи имаш нещо предвид марката Форд. Аз също съм на мнение, че кола 2-ра ръка не е важно от коя марка или модел е. Там всичко опира до късмет и що-годе щателна проверка на екземпляра. При всички положения купуването на кола 2-ра употреба е като срелянето на посоки със завъзани очи. За тези пари и години на производство: спокойно може да се намери и Фиеста 4 и Фокус 1 и Мондео 3 (това е ако си се насочил към марката Форд) зависи колко голяма като размер кола ти е необходима. Смятай, че последните два от изброените модели имат и комби версия, която е особено подходяща за семеен автомобил, Фиестата е суб-компактен клас, която пък е удобна за града, но няма удобствата за дълъг път и товарен обем. Двигател: с две ръце съм за бензин, евентуално за TDDI, старата помпа-дюза на Форд. За втора употреба кола не си струва риска да се хвърлиш на скъпия за поддръжка TDCI. Иначе като ходова част, ел.система и двигатели Форд след 1998-2000 са почти безупречни. Имат чудесни като динамика и разход двигатели, чудовищна като здравина ходова част (Фокус), сравнително евтини резервни части и качество на изработка на колата като цяло. Погледни и френски коли с дизели 1,9 + HDi, но не и 1.5DCi (ужасено проблемен мотор), виж и японките- там компромиси с качеството няма, но внимавай при Nissan, защото вндряват въпросния мотор от Рено 1,5ДЦИ. VAG групата не ти я споменавам защото цените там изкуствено завишени в БГ поради огромното търсене, евентуално Шкода, но и тя мианава по изкуствения метод на VAG. Успех с избора на кола и успешна 2015-та като цялп за теб!

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от martin1977 » 02 яну 2015, 13:29

peterpetroff написа:За тези пари и години на производство: спокойно може да се намери и Фиеста 4 и Фокус 1 и Мондео 3
Колега, ако Мондео МК3 намериш за тези пари, свиркай- аз 2 ще взема! (говорим за крайна цена - кола, регистрация, обслужване) ... и в прилично състояние!
А и това, че Форд след 2000 нямат проблем с електроника и двигател, също не е точно така.... при много от моделите е точно обратното.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от bateto_toshko » 02 яну 2015, 18:31

Най-лошо впечатление ми прави когато изкорубят оригиналния касетофон, това е гаранция , че продавача е кокошкар.Често се случва и продавача да е сбъркал на табелата кубатурата на двигателя или мощността което , означава , че той не знае какво продава и е сигурно , че и не знае в какво състояние е самия автомобил.Тичайте надалеч от такива хора.Понякога изрядните на външен вид автомобили са с неизрядни документи/номер на двигател и обявени за издирване от интерпол и т.н. Резултата е , че плащаш парите и не можеш да регистрираш колата в кат.
Извод : Кола 2 ръка се купува само когато имаш доверие на човека , който ти я продава.Т.е. ако вече е продал поне няколко автомобила на твои познати , приятели и те са нямали сериозно проблеми(разходи).Марката е от второстепенно значение.Всички коли след 1999 г се чупят и няма такава която да изкара дълги години без ремонти.Най -добрата кола нов внос е такава , която има нещо видимо за смяна (съединител , спирачки и амортисьори) така поне знаеш защо са я засилили насам.
Кола карана в България никога няма да си взема освен ако лично не е била пред очите ми през цялото време и да знам къде е ремонтирана.Причината е , че тук почти всеки си продава колата ,защото я е карал без нищо да ремонтира и накрая като се съберат много ремонти просто гледа да се отърве от нея.
По темата , за 3- 3500 лв може да се намери на около 200 хил.км нов внос със здрави основни агрегати (двг , климатик ,хидравлика) някой от следните модели:
-Фиеста мк6(най-сполучливото произведение цена/качество на Форд тия години , но за тези пари може и да е в лошо състояние)Най-големия проблем на Форд са нереално скъпите части спрямо другите марки в официалния дилър на марката.
-Пежо 206(1999-2001)
-Ситроен Ксара
-Шкода Фабия около 2005 г бензин
-Опел зафира (1999-2005)
-Нисан Алмера
-Mazda Premacy около 2001 г.

Дизел 2 употреба е неоправдан риск ,освен ако нафтата на падне на левче/литър, а фокус 1,6 не знам кой препоръча по нагоре при положение , че има 5 страници тема с разхода на масло точно на 1,6.
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от pepy1 » 02 яну 2015, 18:59

Хайде да те опровергая по някои точки.Когато купувах форда 2003 г. го купих от продавач на автомобили, който не знаеше какво разбирам от тях.Когато го видях/ескорта/ - беше любов от пръв поглед.Продавача ми сподели някои неща за него, които трябваше да ремонтирам, въпреки всичко го прекарах на преглед и познай... имаше още неща,които ми бяха спестени/едно от тях е удар отзад/.Слагайки на кантар + и - реших да взема колата.Едва след 1.5 години смених консумативи + някои други неща.Да колата беше 1996г. и беше бензинова - но втора ръка и с ловешка регистраця.Сегашната ми кола я взех от частно лице, който също ми обясни какво и има.Нея въобще не съм я карал на преглед - а е дизел с интеркулер от 1998г.След първата година и нещо /или 20 000 км /смених всички консумативи.около 2 година след покупката ми се развали климатика и помпата/Лукас/. Помпата оправих, климатика не /не си заслужава парите - за мен/освен тампони - при Митко и вентилатор за парното друго не съм правил по този дизел.Ако трябва да обобщя голяма част от мненията тук, Вие му казвате : купи си нова кола!При стара кола винаги нещо износено трябва да бъде ремонтирано - факт.Избери си кола, закарай я на преглед и прецени дали си заслужава ремонта след покупката.Надявам се да се похвалиш с нова придобивка скоро - ако вече не си го направил де :D
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от Lancer » 02 яну 2015, 19:56

dragonn2 написа:Колега, точно преди 10 дена си купих ...
Колеги, не е много добра идея да се описват покупките по колата :) Няма да забравя един колега от сааб форума кат се беше похвалил с нови гуми и джанти и... след два-три дена колата на трупчета.
Сокол скитник

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при избор на автомобил

Мнение от peterpetroff » 03 яну 2015, 01:32

martin1977 написа:
Колега, ако Мондео МК3 намериш за тези пари, свиркай- аз 2 ще взема! (говорим за крайна цена - кола, регистрация, обслужване) ... и в прилично състояние!
А и това, че Форд след 2000 нямат проблем с електроника и двигател, също не е точно така.... при много от моделите е точно обратното.
Колега, имах предвид 3500лв. цена само на автомобила без да визирам разходите по регистрацията, застраховки и първоначално обслужване.
Що се отнася до това, че Форд имат преблем с двигателите и електрониката след 2000-та би било добре да се конкретизираш.
При двигателите кое да е проблемното? Около 2000-та се внедряват старите и изпитани Зетек-мотори, които са създадени през средата на 90-те и би следвало за 5-7 години производство да са им попреминали дестските болести и отстранени основните кусури. За дизелите Endura не съм чувал да имат някакви сериозни и фрапиращи преблемни точки, още повече, че и те по това време се внедряват от доста години. Тук не говоря за TDCi, които силно НЕ-препоръчах на колегата, търсещ да си закупи автомобил.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта