Форд Галакси термостат

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от tikva » 12 фев 2015, 20:12

би ли описал след направената интеревнция, след колко минути ,без да стоиш на място /в движение си / стрелката ти застава между O и R.Така също дали стои на едно и също място или мърда нагоре-надолу и последно ,климатроника ти на колко чертички при каква зададена температура върви.Опс , потят ли се брутално стъклата ,защото при нас е драма и няма подсушаване с изкл на предното стъкло ,но то там така или иначе има обдухване ,което обаче при рязко подаване на газ намалява и се възстановява когато се нормализират оборотите .

Stiliqn Milkov
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 26 яну 2015, 19:45
Модел на автомобила: Ford Galaxy
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от Stiliqn Milkov » 12 фев 2015, 21:36

като работи около 10 мин загрява на място азпсъм с климатик и при мен стъклта се запотяват само предното е добре при ниски температури в момента е минус 8 10 гр

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от tikva » 13 фев 2015, 08:06

мдааам, предполагам диагностика на климатика не си правил.Днес ще се снабдим с кабел наVCDS версия 14 , това специално заради климатроника.

s4etovod
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 15 сеп 2011, 23:05
Модел на автомобила: Ford Galaxy 2,3 1999
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от s4etovod » 14 фев 2015, 18:44

Като стана дума за запотяването - наред с термостата дето и аз му се чудя... и при мен се запотяват стъклата. Това тр да е нормално, колата е голяма.

Като забелязах проблема с термостата и най-вече след неговата смяна с "нов" обаче ми дойде друга чуденка на главата. Сега, дори при загряло парно (23°- с климатроник съм) и температура в края на N , при отворен кръг на въртене на въздуха -предните стъкла се потят, но странно. Странното е, че нямат изчистване.. някак леко мазно стои. Само с доста търкане със сух парцал става. Много гадно, особено вечер. Като затворя да върти само в купето май маалко се подобрява.

Не съм сменял филтър купе-предстои смяна. Шашнах се обаче да не е радиатора на парното. Не губя антифриз, не са мокри стелките (не повече от това от мокри обувки), не излиза пара от никъде. Карам колата четвърта зима и не помпня такова нещо.

Имали ли сте този проблем и как сте го решили?

Относно термостата май искам да опитам и аз да сложа втори на блока. Не вярвам новия сменен да е развйлен.. Само не знам дали майстора ще може да го сложи правилно на място.

И едно странично питане към колегите с Galaxy 2.3 мотор → с колко ампера акумулатор карате? Аз съм със 72 ампера и нещо се клати. Питам какъв да е и ми отговарят от 56 до 74 ам. Та кой е правилния ампераж за тази кола?

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от paci » 14 фев 2015, 19:03

s4etovod написа:Като стана дума за запотяването -
Щото ме мързеше да си сменя филтъра на купето и само така се оправях :)
Вътрешна циркулация и климатик :) То си вали а аз съм гъзар с климатика :D:

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от tikva » 14 фев 2015, 20:05

днес за 1 час от борисовата градина почти до хотел Морени с включено топло / нема да мръзнем като псета де!/ , колата направи великото постижение от цели 88 градуса температура .До там миличката и стигнаха силиците след монтажа на двата термостатЯ от МП. :( :( :( .Вода по прозорците бол .Казах на мъжО да си иска от МП специални пластмасови улуци за събиране на рекичките вода ,парцали и разни приспособления са попиване на водЪта от прозорците по време на движение. Парното този път явно по повод деня на влюбените и готения слънчев ден науми да работи и отзад /то се чува/ щот друг път се инати ,ма в средата при децата йо ,не щя.А мазнотията по прозорците ......., оф там още не съм се престрашила да ги чиста с 90 %-тов спирт. :( :( :( Сега сериозно , щот предпочитам да пиша с ирония ,поне да не се ядосвам много......Та , НЯМА сила на света която да ме убеди че описаните неща са в реда на нормално фонкционираща система на климатроника.Просто тъпия немец не е толкова, тъп че да успее за цена сигурно 3000 евро да сътвори таково безумие ,такава неадекватност.

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от tikva » 14 фев 2015, 20:31

и още нещо да допълня, този проклет радиатор дето май през него минава антифриз в такава хралупа е поставен ,че ако има теч на антифриз ,няма да се види а само ще се диша и дрогира човек от него.Сменихме филтъра и кво ,на вътрешна пак неква смрад от изгоряли газове ,през мирис да пластамаса ,та до ароматите отвън ,ако минеш покрай китайски ресторант.Това се усеща от време на време, но за мен е достатъчно да мисля ,че нещо има не наред.В една друго тема обърнах внимание, че на радиатора или до радиатора този същия който топли купето има едно правоъгълно чудо с име термостатен превключвател не ща да казвам цената му.

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от Peet » 15 фев 2015, 13:55

Проблем с изпотяването и мирс на антифриз се прояви и при мен миналата зима.Радиаторчето на парното е така разположено,че трябва да се свали цялото табло. Затова тази есен сложих две шишенца някакъв течен препарат за течове от охладителната система и 1/4 шишенце алумасийл(толкова имах). Ситуацията се подобри значително, но все още леко се усеща мирис. Смятам да повторя част от процедурата.
Тук може за се види за какво става дума.

https://www.sgaf.de/content/ausbau-arma ... a-i-253293

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от tikva » 15 фев 2015, 15:49

малко резултати от диагностиката с vcds- две грешки за врати и една за тоци.Грешката която имаме по обд-то за имобилайзер не е открита защото програмата не прави връзка с нещата относно двигателя.Ровенето и изучаването тепърва ще продължават

priceless
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 27 фев 2017, 17:51
Модел на автомобила: Галакси 2.3 146 к.с.
Местоположение: Момчилград
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от priceless » 25 яну 2018, 00:26

Здравейте, момчета!
Карам Галакси 2.3 146 к.с. 2001г. Внос е от Италия. Дойде време за смяна на термостата, трипътния, който е на маркучите отпред. Съответно като ми казаха 250 лв. аз се врътнах и потърсих алтернатива. Прочетох някъде за термостат от БМВ 3 Е30 от 199... г. (на снимката), че ставал за моята кола.
Купих си, сложих го на Форда и колата стана бижу. И така 2 години. Сега обаче ми прокапа и горния термостат, който се намира в "октопода"( или "гайдата"), т.е. отстрани на блока. Свалих го и се оказа празен. Изчетох тази тема и реших, че е добре да си му сложа термостат в октопода, при което възникна следния въпрос:
-- оригиналните термостати на Форд ( и двата) отварят на 88 градуса, а този на БМВ-то отваря на 80 градуса. Има ли проблем от това? Какво да очаквам?

И друго - прочетох някъде в този форум, че Галакситата, които са внос от Италия идват винаги без термостати в "октопода". Каква е причината?

p.s. Благодаря на slavei2003 за инфото за термостат от Таврия! Мисля да си купя такъв!
Прикачени файлове
термостат+VALEO+819904+BMW+3+Coupe+E30+316+(Ecotronic)+image-397304296.jpg
термостат+VALEO+819904+BMW+3+Coupe+E30+316+(Ecotronic)+image-397304296.jpg (14.94 KБ) Видяна 7393 пъти

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от tikva » 25 яну 2018, 12:04

priceless написа:
25 яну 2018, 00:26
Здравейте, момчета!
Карам Галакси 2.3 146 к.с. 2001г. Внос е от Италия. Дойде време за смяна на термостата, трипътния, който е на маркучите отпред. Съответно като ми казаха 250 лв. аз се врътнах и потърсих алтернатива. Прочетох някъде за термостат от БМВ 3 Е30 от 199... г. (на снимката), че ставал за моята кола.
Купих си, сложих го на Форда и колата стана бижу. И така 2 години. Сега обаче ми прокапа и горния термостат, който се намира в "октопода"( или "гайдата"), т.е. отстрани на блока. Свалих го и се оказа празен. Изчетох тази тема и реших, че е добре да си му сложа термостат в октопода, при което възникна следния въпрос:
-- оригиналните термостати на Форд ( и двата) отварят на 88 градуса, а този на БМВ-то отваря на 80 градуса. Има ли проблем от това? Какво да очаквам?

И друго - прочетох някъде в този форум, че Галакситата, които са внос от Италия идват винаги без термостати в "октопода". Каква е причината?

p.s. Благодаря на slavei2003 за инфото за термостат от Таврия! Мисля да си купя такъв!
Оказа се че малкият термостат не трябва да го има за всички след 98 година.Причината е че вътре има едно уплътнение ,което се скапва и прави бели.Ние махнахме термостата след като бяхме с него около три години и въпросната гумичка се беше разкапала.Защо го махнахме ......?ами защото дълго време ме чоплеше темата за термостатите и по случайност открих в англ форум човек звънял специално в централата на форд в щатите и там му казват за въпросното уплътнение.Оказва се че масово в каталозите за форд галакси за европа отпреди 2000 година информацията е сбъркана- на едни места го има на други не.Ти си лесен защото си 2001 година ,а там е празно по схема.Лошото е че къщичката или октопода както ти си го нарекъл има едно анемично уплътнение, което не се продава отделно ,а се сменя заедно с октопода.Цената му хич не е приятна.

priceless
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 27 фев 2017, 17:51
Модел на автомобила: Галакси 2.3 146 к.с.
Местоположение: Момчилград
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от priceless » 25 яну 2018, 20:17

tikva, Много ти благодаря приятелю!
Значи, вчера поръчах този термостат и после писах тук. Днес сутринта два пъти проверявам, няма отговор. Отивам после до магазина, купувам термостата с уговорката, че ако не стане ще го върна. Прибирам се, в къщи, вземам гайдата и сядам на компа да видя как трябва да се постави. Междувременно взимам ножицата, за да срежа найлоновото пликче с гумените уплътнения и гарнитурите, НО точно преди да срежа, реших да изчакам. И, О чудо! :shock: :shock: - виждам, че някой ми отговорил. Останалото е история!
Утре ще я пробвам!
Много , много ти благодаря! А и на всички във форума, защото това е един страхотен начин да си помагаме!

p.s. Спести ми 26 лв. Ако някога се видим на живо ще те черпя! :)

priceless
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 27 фев 2017, 17:51
Модел на автомобила: Галакси 2.3 146 к.с.
Местоположение: Момчилград
Status: Извън линия

Re: Форд Галакси термостат

Мнение от priceless » 14 юни 2018, 10:53

Здравейте, колеги!
Трябва да сменя компресора на климатика на моя Форд Галакси 2.3/146 к.с. Може ли някой да ми даде съвет каква марка компресор да избера. За сега се чудя м/у VAN WEZEL и NRF от аутодок.бг.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта