И аз с Фокус и въпроси

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
super_s
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 14 яну 2015, 21:14
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 2000
Status: Извън линия

И аз с Фокус и въпроси

Мнение от super_s » 19 фев 2015, 13:32

Здравейте колеги,
Преди месец и половина се сдобих с Форд Фокус 1.8 ТДДИ комби - 2000 година.Направо съм впечатлен и удивен от тази кола за краткото време от което сме заедно.Никога не съм си представял, че ще карам Форд за личен автомобил, но ... ето че се заглеждам и по по новите Фокусници :).
Та на въпроса: Аз идвам от Фиат Форума и тук не съм се ориентирал още напълно,въпреки че доста теми изчетох относно Фокусите.И все пак ето няколко въпроса на които не успях да намеря отговор за себе си:
1.На тази модификация ще влезнат ли лети - 14-ки джанти.Понеже гледам стоманената е доста близо до апарата.Искам да знам дали да си търся 14 или 15 цолови джанти
2.Интересуват ме екстериорните части като предна и задна броня и фарове,дали са еднакви на тези първо поколение и тези на които мигача им е вътре във фара.Питам защото имам да сменям задната броня и може би тази отпред и искам да знам от какви коли мога да си взема.
3.Дясната част на таблото с уредите ми не свети.Знам че е от изгоряла лампичка или лапмпички,но си мисля че ще имам проблем с разглабянето му.Има ли някой който го е правил да ми каже за какво да внимавам и от къде да го подкарам.Опасявам се да не счупя някой закрепващ детайл и после да скърца или лопа нещо.
4.Имам усещането,че щеката на маслото нещо не е както трябва.Много трудно излиза и още по трудно я слагам обратно.По принцип ли си е така или тази нещо не е в ред.Ако я натисна кум края направо тръгва надолу заедно с тръбичката.
5.Последно ще попитам забелязали ли сте на кои бензиностанции дизела дава по безшумна работа на мотора и какво масло препоръчвате за този двигател?

Благодаря предварително !

Потребителски аватар
Besniq
потребител
потребител
Мнения: 152
Регистриран: 21 дек 2012, 15:16
Модел на автомобила: фокус mk2.5 Duratec и W203 - C180 kompressor
Местоположение: Видин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от Besniq » 19 фев 2015, 14:22

1 - Влизат от 14 до 18 цола, само гледай ЕТ на джантата да не е по малко от 40
2 - Фарове, брони от МК1.5 ( фейслифт ) стават и на твоята МК1
3 - Вадиш ЦД-то и там ще видиш винтове, развиваш ги и леко напъваш да разбереш, кое, къде задържа...не е трудно
4 - Това с щеката трябва да се види, така не знам кво да ти кажа !
5 - тоя мотор като стопли работи много тихо, не съм забелязал разлика от горивото...Масло само Ford Formula + 5W30 или същото 5W40 аз съм с такова, чудно е !

п.п. И аз идвам от Фиат форума и изобщо не съжалявам, даже черпих като махнах "Бравата"
Фокуса е уникална машинка сам ще се увериш в това !
Честит да ти е и много безаварийни км. ти желая !
[url=http://besniq30.snimka.bg/automobiles/ford-focus-mk1-1-8-tddi.802865.34892879][img]http://media.snimka.bg/s1/4324/034892879-thumb.jpg?r=0[/img][/url]

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от ieiei » 19 фев 2015, 15:10

Щеката се държи от пластмаса в горния край,която вероятно е счупена.Трябва да я "обездвижиш"

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от tikva » 19 фев 2015, 15:43

имат проблем с горивната помпа.Май беше на Бош.

super_s
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 14 яну 2015, 21:14
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 2000
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от super_s » 19 фев 2015, 15:56

До Бесния:
3.Колега не съм сигурен че те разбрах по точката за таблото ЦД-то да предполагам ли че е СД-то за музиката или .... и може и ако е така аз не съм се изказал правилно.Проблема ми е с осветеноста на дясната част към уреда за измерване на горивото и скоростомера.
5.По отношение на маслата 5 не е ли малко тънко за мотор на 15 години.Аз си мислех за нещо 10/40 или не е добре за дизелчето.
4.Щеката за маслото по ми е притеснително че не върви в канала както трябва и не съм сигурен много ли жлиза или недостатъчно :(

А колегата от Фиат Форума .... ами колега аз бях с Типо и много доволен ама започна много магарии да прави и се озъбих от ремонти.Последно скоростната кутия тръгна и се разделихме с него за 1100 лева без джантите.

Темата остава отворена по отношение на таблото най-вече ! :)

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от dragonn2 » 19 фев 2015, 16:06

За таблото, ето как се сваля:
https://www.youtube.com/watch?v=kOrmDJ-GojM
Като го свалиш, отзад има достъп до крушките. Остава да намериш коя е изгоряла и да я подмениш.

ПП. Поздрави за добрия избор на кола и да пуснеш тема в раздела "Моята Кола" ;)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от ФордБългария » 19 фев 2015, 18:34

Ако взимаш предна броня, и я вземеш от фокус мк 1.5(фейслифт) ще имаш проблем с мигачите, тъй като фейслифта няма мигачи в бронята, а твоята има. Аналогично и ако искаш фарове от фейслифт - Те имат мигачи вградени, а твоите нямат. За задната броня не съм сигурен, но мисля че са еднакви.

super_s
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 14 яну 2015, 21:14
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 2000
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от super_s » 19 фев 2015, 18:55

До Драгонн2:
Изключително полезно видео.Замества всички описания.Много благодаря.Относно темата за Моята кола ... ще почака малко да я постегна защото я взех с доста външни забележки.

До ГордСФорд
Колега забелязах ги тези неща,То ако взема предна броня ще е и с фаровете и пак остава проблема с инсталацията на фаровете.Но просто искам да знам дали стават.Другото което ме вълнова е .. Моята няма халогени.Мога ли да сменя само черната пластмаса на бронята с халогени?

А колеги споделете мнение за подходящи масла и забелязали ли сте разлика в дизела по бензиностанциите.Питам защото до сега бях на газ.А служебните ги зареждаме почти само в чужбина.

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от ФордБългария » 19 фев 2015, 19:04

Можеш да вземеш фарове и броня, и да ги сложиш.
Може да погледнеш темата на колегата : http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 39&t=67385 , той е правил подобна операция. Мисля че във форума има и други такива, като цяло май ти трябва само букса за фарове от фейслифта. Разгледай форума, 100% ще излезне нещо, И аз ще поразгледам _friends_

Потребителски аватар
Besniq
потребител
потребител
Мнения: 152
Регистриран: 21 дек 2012, 15:16
Модел на автомобила: фокус mk2.5 Duratec и W203 - C180 kompressor
Местоположение: Видин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от Besniq » 19 фев 2015, 19:41

Маслото не е тънко а е точно което трябва да е, не слагай 10 в студа не е много добре за турбината, а и не само...
Аз съм човека от фиат форума !
По въпроса с фаровете и броните, вземай и не ги мисли, стават, имам схема как се пререждат кабелите от твойте букси на фейсовите букси...правил съм тази процедура, можеш да видиш темата и колата ми http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 39&t=61446
[url=http://besniq30.snimka.bg/automobiles/ford-focus-mk1-1-8-tddi.802865.34892879][img]http://media.snimka.bg/s1/4324/034892879-thumb.jpg?r=0[/img][/url]

super_s
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 14 яну 2015, 21:14
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 2000
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от super_s » 19 фев 2015, 20:00

Бесния ..
Форда ти е уникален.Много ми харесва.А и с тази промяна на фаровете направо супер много ми харесва.Да те питам на бронята мигачите си ги оставил но си ги сменил с бели така ли?Аз много го харесвам харесвам хечбека ама на мен ми е малка затова си взех комби.Планувам доста промени по него, само да е здрав и налято започвам декорациите :)

Благодаря на всички за мненията.Получих отговори на въпросите си.Обощено ; ще е с 14 или 15 цолови джанти каквито си харесам,ще си намеря брони от каквото мога, маслото ще е тънко,щеката ще я погледнем с колеги от Русе а таблото утре ще светне :)

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от ФордБългария » 19 фев 2015, 20:14

Повярвай ми, с 14-ки ще я затвориш много, едни 15-ки идват идеално ! Ако са оригинални, най-добре.

Потребителски аватар
le6o
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 26 ное 2013, 11:00
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 tddi
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от le6o » 19 фев 2015, 20:17

За джантите от 15 нагоре ;)

super_s
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 14 яну 2015, 21:14
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 2000
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от super_s » 19 фев 2015, 21:29

Принципно и аз искам 15-ки ама не знам какво ще намеря.Иска ми се да е с 15 цола.Вероятно сте прави

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от S_C » 19 фев 2015, 23:10

Крушки...иди си набери от някоя морга, защото в магазима като ти кажат цената...ще изревеш като саранска мечка...4 или 5 лева е една крушка.
Другия вариант е...взимаш крушката, вадиш я много внимателно от цокъла и си купуваш само крушката (светещата част), която беше 10-20 стотинки, след което я слагаш на стария цокъл.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

super_s
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 14 яну 2015, 21:14
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 2000
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от super_s » 20 фев 2015, 10:27

Колега така и направих.Взех три броя крушки ама ми взеха по 50ст.Таблото вече свети,но цоклите са нагорели доста откъм крушката.ясно е че е заради нагряването.обмислих варианта с диодни,но се отказах.според мен ще свети много неприятно нощем.Ако някой има впечатление да каже.
А до вентилатора на парното има ли достъп от някъде че на първа и понякога на втора степен скърца много неприятно

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от Любо » 20 фев 2015, 10:40

Няма проблем да е с диодна крушка. Тя е "скрита" и не ти свети в очите. На Мондеото съм сложил една диодна, че нямах друга под ръка и свети добре - мааалко по-бяла светлина дава от стандартната крушка.

П.П. Честита придобивка

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от dragonn2 » 20 фев 2015, 18:10

super_s написа:А до вентилатора на парното има ли достъп от някъде че на първа и понякога на втора степен скърца много неприятно
Колега, ние май сме с еднакви проблеми :) И на мен парното ми издава неприятен звук на първите две степени. Чува се нещо като къркорене и то само в първите 4-5 минути, после оправя.
Та ето какво направих днес:
Извадих мотора на парното, следвайки инструкциите от този клип. Но за моя изненада, нямаше нито мръсотия по него, нито луфт на перката, нито нищо. Та така както беше извадено, му включих буксата и пуснах на 1-ва степен. Понеже го държах с ръка (неподвижната част от мотора, не перката ;)), усетих леки вибрации идващи от самият мотор. И в този момент си казах - или ще го счупя, или ще го оправя :mrgreen: .
Самият мотор се отваря много лесно - държи се на 3 гумени чопчета. Просто ги натиснах с права отвертка и воала:
Изображение

Както се вижда имаше доста наслоявания от графит:
Изображение
Изображение
след обилно измиване с WD-40 и бърсане на гняс, монтирах всичко обратно и сега няма помен от гадния звук. Поне за сега де - остава да го тествам на студено, че предимно тогава се чуваше шумът. Просто няма от какво друго да е бил, няма никакви луфтове в лагера и перката на мотора. А сега се усеща че се върти по-леко. Лошото е, че сега колата ми мирише на WD40 :lol:
ИзображениеИзображение

super_s
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 14 яну 2015, 21:14
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 2000
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от super_s » 20 фев 2015, 20:22

До Любо:
Благодаря за поздравлението, а за диодните крушки ще го имам предвид ако се наложи пак да се сменят.

До Драгонн2:
Колега това до колкото разбирам е зад жабката.Утре сутрин ще се пробвам да повторя твоя успех.Дано да стане и да спре скърцането.

Колеги ако така продължаваме със съветите и клипчетата ще пенсионирам моя майстор :D

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: И аз с Фокус и въпроси

Мнение от HACKO » 20 фев 2015, 20:33

super_s написа: Колеги ако така продължаваме със съветите и клипчетата ще пенсионирам моя майстор :D
Тогава, да спираме да помагаме? :D:
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта