Съвет при покупка на автомобил

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от HACKO » 07 мар 2015, 19:34

Lancer написа:...... Че тя още 5-10 годинки и ще се явява за ретро, върви към пълнолетие вече :)
Обаче пък е само на 100 000Км *00120* *00120* *00120*
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от Lancer » 07 мар 2015, 20:26

HACKO написа:
Lancer написа:...... Че тя още 5-10 годинки и ще се явява за ретро, върви към пълнолетие вече :)
Обаче пък е само на 100 000Км *00120* *00120* *00120*
Е, те навън ги купуват само с една цел-да ги разработят и да ги пазят, та да са новички за Ганьо. По цели 18.5 км е минавал на ден!
Сокол скитник

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от peterpetroff » 08 мар 2015, 00:40

Колата изглежда супер, НО...джия салон, а няма алуминиеви джанти- странно...по същия параграф минава и липсата на халогени за мъгла...Друго: контактния ключ НЕ Е ОРИГИНАЛНИЯ...и ако след всичко това не наречеш този фокус ʼстранна компилацияʼ незнам къде да му се търси края. Оставяме настрана странното показание на километража за кола на 15 години, но да речем, че това е джамбазки ʼстандартʼ за нашите географски ширини. Т.е. има много питанки около този автомобил, отговорът на които едва ли е възможно да получиш (честен) от някого.

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от Lancer » 08 мар 2015, 09:45

Е. "отговора" ще е от някой интелигент със седми клас незавършен, който ще вземе купувача за тотален олигофрен, като му заобяснява как колата е била на дядка на 83 години, дето само ходел до града един път седмично да пазари и подобни простотии, каквито нормален човек знае, че ги говорят само полуидиоти.
За това от много време не купувам от Варна, не направя ли едни 1000 км покрай покупката, все едно не съм купувал кола. Така, че дори колата да бива, е добре човек да си спести среща със същества от тоя тип.
Сокол скитник

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от HACKO » 08 мар 2015, 13:33

Lancer написа:Е. "отговора" ще е от някой интелигент със седми клас незавършен, който ще вземе купувача за тотален олигофрен, като му заобяснява как колата е била на дядка на 83 години, дето само ходел до града един път седмично да пазари и подобни простотии, каквито нормален човек знае, че ги говорят само полуидиоти.
За това от много време не купувам от Варна, не направя ли едни 1000 км покрай покупката, все едно не съм купувал кола. Така, че дори колата да бива, е добре човек да си спести среща със същества от тоя тип.
Че те, Джамбазите са еднакви в цяла България, че и лафовете им са еднакви, сигурно ги четат от някой наръчник :mrgreen:
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от BIGFORDFAN » 08 мар 2015, 13:39

Така си е, и в Стара Загора попаднах на такъв чичак, чак ни хвана яд че бихме път до там, ама не говорих с него по телефона. Даже ходихме за Фокус тогава, ама с темпомат т.н.

Sent from my Lenovo

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от Lancer » 08 мар 2015, 14:09

HACKO написа: Че те, Джамбазите са еднакви в цяла България, че и лафовете им са еднакви, сигурно ги четат от някой наръчник :mrgreen:
Така е като цяло. Има и нахакани момчета, които са наясно, че е нормално да продадат кола без да се правят на малоумници. Тя работата ясна, единия казва, другия реже, или има сделка или няма, прости неща са.
Ама колко пъти отивам, даже не казвам какво търся, че като го нямат, почват, ама то такива само малоумници ги карали, имал такава и кат не можал да я продаде цяла година я дал без пари и кви ли не глупости, аз му казвам да се държи човешки, че се занимаваме с нормални неща, то... с припълзявания и прибежки, селски лафове и по всички правила на джамбаза продължава да се излага. Викам му спри се малко бе, аз съм купувал кола от mobile.de още като нямаше mobile.bg, все ще дойде някой с пари от тютюна и ще го мяташ по върбите... Уж поспре за малко и след малко пак почва с баби и бастуни.
То си е диагноза, мамка му.
Иначе добър сигнал за читави хора е, ако на колите, които продават има лого на автокъщата, малко не си е работа да видиш някой да бута кола с логото на еди кого си :)
Сокол скитник

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от BIGFORDFAN » 08 мар 2015, 14:34

Много точно го описа колега, 99% са такива, последния читав беше в Дупница, човека дойде с Camaro SS, ама се държа като пич, без превземки.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от HACKO » 08 мар 2015, 21:22

Пък ако знаете как ремонтират колите преди пазар, направо ще ви се отще да си купувате нов внос. Принципа е: "да изглежда добре докато я купят, а после нито аз нито ти ще я видиш, прави я възможно най-евтино и ако може да е готова за вчера"
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от S_C » 08 мар 2015, 23:10

Има коли със страшно запазени салони. Изобщо не можеш да разбереш на колко километра е. Просто има такива собственици, а и някои неща ги има като части-като се издере и износи нещо, си го купува.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от Lancer » 09 мар 2015, 10:29

Има, в Германия си поддържат колите страшно много. Докато не попаднат в ръцете на четите, които се препитават там. После я взема бригада гипскартонджии от Полшa, спука я от каране и идва редът на Ганя.
Ако вземеш от немец, ще имаш кола за дълго време, с мой приятел немец там изпринтирахме към 30 обяви и около 10 сутринта бяха заминали първите 20 парчета, взехме кола от човек, който живее в нещо като ферма и наистина беше сядано само на шофьорската седалка, без следи от употреба, но приятеля ми го търси половин час с телефона на ухото, то и затова не го бяха сбарали бригадите преди нас, щото не за всеки е лесно да намери такива. Иначе имах и резервен вариант тогава, един голф за 150 евро на 290к, в кварталните дворчета в които се продаваха тоя клас кошници никой не превърта километраж :)
Сокол скитник

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от Eastbourne » 09 мар 2015, 16:23

А бе то е ясно, че километрите на никоя кола не са реални и са връщани. По интернет има доста теми, в които пишат, че кола се разбира на колко километра е, по волана, по скоростния лост и по гумичките на педалите. Но джамбазите и там са се изхитрили и боядисват волани, сменят гуми, сменят топки и въобще ги правят като нови.

Все пак това е 15 годишна кола. Ако ти хване окото, отиваш гледаш, караш (но не 5 метра) и след това при доверен човек за обстоен оглед. Взимаш и това е. Няма да се жениш за нея

iliqangelov
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 10 окт 2015, 18:52
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от iliqangelov » 08 апр 2016, 20:43

Преди две седмици се прибирам вкъщи и жена ми вика изненада. Слязохме пред блока и ми показа новия си форд, но защо да ме пита за съвет.. Тя отишла, харесала си една кола и си я взела. След няма и една седмица проблемите започнаха да излизат проблеми. Взех и чисто нова ксенон система от https://autopro.bg/avtomobilno-osvetlen ... on-sistemi , изглежда надеждна и съм доволен от избора. Сега трябва да правя задните стъкла,че не искат да се свалят. Затова е хубаво винаги да се поиска съвет и да се разпита преди да се прави нещо, но нали моята жена си знае своето..

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от lubomirov89 » 09 апр 2016, 10:08

iliqangelov написа:Преди две седмици се прибирам вкъщи и жена ми вика изненада. Слязохме пред блока и ми показа новия си форд, но защо да ме пита за съвет.. Тя отишла, харесала си една кола и си я взела. След няма и една седмица проблемите започнаха да излизат проблеми. Взех и чисто нова ксенон система от https://autopro.bg/avtomobilno-osvetlen ... on-sistemi , изглежда надеждна и съм доволен от избора. Сега трябва да правя задните стъкла,че не искат да се свалят. Затова е хубаво винаги да се поиска съвет и да се разпита преди да се прави нещо, но нали моята жена си знае своето..
Ти на това проблеми ли му викаш?

iliqangelov
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 10 окт 2015, 18:52
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от iliqangelov » 12 апр 2016, 14:14

Ами да. Не е много приятно така да взима това, което и изглежда добре само на външен вид. Можеше да го обсъдим, но минало заминало.

Потребителски аватар
G2233
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 14 ное 2007, 20:23
Модел на автомобила: Volvo V50 1.6i Duratec/100к.с/газ/2009
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от G2233 » 24 апр 2017, 16:26

Колеги, едно е ясно че трябва да сменям вече ескорта. Скоро ще стане на флинстоун колата.
И тук идва голямата дилема. Харесал съм си два конкретни модела коли. Едното е волво в50 и другата форд фокус мк2- до тук добре. Само че ако ще е волвото то е 2.0тд 136к.с(просто бензинки не се продават а и к.с. идват множко). При форда съм се спрял на бензин по възможност 101к.с(също рядко изпадат) дори и да се прижаля на 115к.с чета не толкова добри мнения от колкото при 101к.с двг.
Не съм имал до сега дизелов автомобил, но съм склонен да пробвам. И така конретното ми колебание е , че всички пишат за скъпата поддръжка при дизелите като се почне от дюзи,турбина,маховик,дпф филтър и т.н. Верно че не е задължително всичко да се скапе в един и същ момент,но всичко е до късмет.
Колата я ползвам предимно за извънградско, в града си въртя педалите.
На година я направя 5к я не. Ще рече ли този пробег да не припарвам до дизел?
П.с обявата на която съм се спрял е тази http://m.cars.bg/c2041298

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Потребителски аватар
dmastard
потребител
потребител
Мнения: 239
Регистриран: 10 апр 2014, 01:11
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci '06
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от dmastard » 24 апр 2017, 19:53

Колега, с този пробег не бих взел дизел. Според мен не си струва и високия данък на 115 коня.

ANGEL4O
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 19 мар 2016, 19:39
Модел на автомобила: фокус 1.6 16в 2002г
Местоположение: панагюрище
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от ANGEL4O » 24 апр 2017, 20:10

О каква хубава тема събирам всякаква информация за ст170 моля за отзиви за всичко предимства и недостатъци от тази машина ето и една обява за разглеждане http://www.cars.bg/c2001646

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от m_fokus » 24 апр 2017, 21:41

Волвото изглежда симпатично и е с хубав двигател, но за 5к на година според мен не си заслужава дизел. Бензин 101 коня хем ще е в малкия данък, хем ще е с по-лека поддръжка, а и зимата няма да имаш притеснения. Иначе дизел 136 коня има без дпф при форд, при волво не знам.
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Потребителски аватар
Krelion
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 04 юли 2014, 20:03
Модел на автомобила: Мондео МК3 2.0 бензин
Местоположение: Rottweil
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка на автомобил

Мнение от Krelion » 30 дек 2017, 18:46

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... &fnai=prev
За тази Фиеста какво ще кажете.За втора кола,да ходя на работа(около 55 км. на ден) и за резервна.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта