Страница 1 от 1

Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 23 мар 2015, 18:53
от newworld
Колеги, регистрацията ми е стара, но от скоро съм активен във форума и моля да ме извините ако бъркам раздела. Имам два въпроса относно споменатия модел Взех фокуса с железни джанти и съответно с гайки за тях. Сега си намерих ляти 16ки от форд, но не ми е ясно какви гайки да търся. Ще се радвам да ми разясните тъй като не успях сам да разбера.
Другото ми питане е относно оборотите. Понякога като смачкам спирачката повече, например от 70-80км я натисна почти до доло, ако съм бил по инерция колата си вдига оборотите до към 1000 и после си падат нормално. Това така ли си е и ако не е, защо е така?

Re: Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 23 мар 2015, 19:02
от ФордБългария
И при мен оборотите малко играят извън скорост.

Re: Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 23 мар 2015, 19:59
от ЯЛТА
newworld написа: Сега си намерих ляти 16ки от форд, но не ми е ясно какви гайки да търся.
Ето тук се продават:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 56#p519094

Трябва да са с въртящ се конус за алуминиеви джанти.

Re: Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 23 мар 2015, 21:21
от HACKO
Въртящия се конус не е задължителен, но размера на конуса е друг спрямо този за железни джанти.

Re: Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 23 мар 2015, 21:52
от newworld
50лв за гайки не бих дал. Кажете какви са размерите и какво ще рече този различен конус?

Re: Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 23 мар 2015, 22:06
от dragonn2
M12x1.5, конус 60 градуса, височина 30mm.

Re: Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 24 мар 2015, 08:50
от newworld
dragonn2, голямо благодаря! По-точно и ясно не можеше!

Re: Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 30 мар 2015, 00:23
от newworld
Колеги, на фокус мк 1.5 комби има ли среден плафон ? При мен няма и имам крещяща нужда от такъв, но нямам идея дали изобщо има оригинален вариянт.

Re: Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 01 апр 2015, 22:10
от newworld
В тази тема май ще си трупам въпрос след въпрос... :lol: Някой справял ли се е с треперещите странични огледала и как? _friends_

Re: Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 01 апр 2015, 23:52
от HACKO
Ами ще си трупаш, като питаш различни въпроси в една безлична тема, така ще е! Потърси подобни теми и питай там или ако не намираш, направи нова тема за всяко питане, като се стремиш заглавието да насочва максимално към проблема.

Re: Няколко въпроса за фокус мк1

Публикувано: 02 апр 2015, 18:59
от newworld
Исках да избегна трупането на теми, които само да пълнят форума. Благодаря, ще послушам съвета ти. _friends_