Колеги МОЛЯ за съвет

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
s_toshkov
потребител
потребител
Мнения: 45
Регистриран: 11 дек 2006, 19:21
Модел на автомобила: Искам Мондео 1.8тди 98 ??????
Status: Извън линия

Колеги МОЛЯ за съвет

Мнение от s_toshkov » 11 дек 2006, 19:40

Клеги предсои ми да сменям Вектра б 2.0тд с Мондео 1.8тди 99г комби

Какво бихте ме посъветвали? Какво да очаквам от такъв автомобил?

Как му е разхода градско/извънградско (за Варна)
Кой са слабите места?
Колко бяга такава кола?
Климатика как е , с колко вдига разхода?
Комфорт , проблеми, абе интересъваме всичко което можете да ми кажете

Благодарности предварително

Да сменям ли Вектрата с Мондеото ??????

Потребителски аватар
Kocko
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 01 дек 2005, 23:28
Модел на автомобила: Ford Orion MK5
Mercedes CLK W209
Seat Ibiza J
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Kocko » 12 дек 2006, 03:51

НЕ!!! Независимо мнение, карал съм и двете доста време. Само дизел Вектра не съм карал. Карах 1.8 Ecotec, 115 коня известно време. Това е страхотна кола. Уникално окачване (СААБ го използват едно към едно). Дразнещи бяха евтините копчета и пластмасти вътре, но на Мондео не са по-различни. 1.8 с клима и без клима при моето каране нямаше осезаема разлика при Опела, не гние също. А Мондео съм карал дизел от тези години и такова скърцане на калпави пластмаси вътре не съм очаквал никога от висок клас кола. Ще ме прощават колегите, ама за 6-7 годишно Мондео, нищо че е дизел не е нормално да скърца повече от 14 годишния ми Орион. А колата е в перфектно състояние, все пак човека, който ми оправя колата я кара за семейна да вози децата и много добре знае как да се отнася към машината си. Все пак той е човека, който каза: "В сравнение с Мерцедес и БМВ всичко останало е лоша имитация!" Аз бих добавил просто: "и Ауди"!
Изображение Изображение

1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Мнение от 1.8d » 12 дек 2006, 09:09

Един приятел направи абсолютно същата размяна август месец,Вектра 2.0 за Мондео 1.8ТДИ комби.Много е доволен.Първото нещо е че Вектрата му на газ гълташе 12-13 градско,а Моня сега го търкаля с евтина нафта на черно,стрелката му все удря МAX.Друго което ми е казвал е че разликата във возията и стабилност на пътя е огромна в полза на Мондеото,е вярно сега че Вектрата върви около 200км/ч,а Мондеото "само" 180,но не мисля че 20 км/ч са от решаващо значение.А нещото от което е най доволен човека(той е върл рибар) в Мондеото му се събират вече всички рибарски такъми като ходи за риба,на Вектрата багажника идвал малък.
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 12 дек 2006, 11:01

Да..,рибарите сме като ято :lol: :lol: Аз съм намислил следващата ми кола да е дизел,ще взема един Санг Йонг Рекстон,като му падне прилично цената.Дизеловите коли за мен са само Пежо,Мерцедес и Митсубиши и то в тази последователност.Не случайно от 2006г. Форд ще слага на дизеловите си автомобили само двигатели съвместна разработка с Пежо..... :cry:
Сори за офтопика :roll: :wink:
Изображение

Потребителски аватар
VPP
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 08 ное 2006, 07:43
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 TDI
Местоположение: Gabrovo
Status: Извън линия

Мнение от VPP » 17 дек 2006, 19:33

Вземай Мондео и не му мосли. Не знам на колегата защо му скърца толкова, но моята е като в спалня. Това което чуваш е само сидито. Добра возия и всичко останало. За сега нямам никакви забележки. Все пак гледай какво копуваш. Успех.

fordfen
потребител
потребител
Мнения: 114
Регистриран: 26 май 2006, 10:39
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDDI 90ph 2001g.
Местоположение: Pernik
Status: Извън линия

Мнение от fordfen » 18 дек 2006, 22:28

Колега,моят съвет е да се замислиш преди размяната.Да знаеш,че винаги при размяната има поне един прее...н.Много пъти когато и двамата искат да са по тарикат от другия се прецакват взаимно.Покрай мен има доста примери за това.А за колите които говориш нямам нищо против.Поне за мен размяната на коли си е чиста работа-прееби другарче........ 8)

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта