Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
glideslope
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 12 дек 2015, 17:38
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от glideslope » 12 дек 2015, 18:25

Здравейте,
търся да си закупя малка кола с двигател 1.0 или 1.1, нещо от рода на Форд Фиеста. Втора употреба. Икономична и с три врати. Конкретно за марката не държа да е Форд, може и всякаква друга марка да е. Регистрирах се тук, защото няма неопределен автомобилен форум, а всеки форум е на конкретна марка. Вероятно от този клас автомобили, качеството между марките е на едно ниво, тоест, дали ще е Форд Фиеста, Опел Корса, Пежо 106, Рено Туинго...все тая?
Търся стар модел от 1990 до 2000 година, за да е и максимално евтина, и с газова уредба. Това, на което много държа е, колата да е запазена и да я карам поне няколко години, без да се пипа нищо по нея, без да е необходим ремонт, разбирате ли?
Вие лично какво бихте ме посъветвали? Коя марка и модел конкретно да търся? И каква сума да си приготвя за такава кола? До хиляда лева мога ли да намеря нещо, което да го карам дълго време без ремонт? Разбира се, всичко е много относително, но кажете да видя вие какво ще ме посъветвате?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10849
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от ЯЛТА » 12 дек 2015, 18:47

На първо четене Корса и Туинго не ти препоръчвам въобще.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

glideslope
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 12 дек 2015, 17:38
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от glideslope » 12 дек 2015, 18:58

Форд Фиеста здрава машина ли е? Пежо 106?

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от DigiPro » 12 дек 2015, 20:49

За тези пари няма как да вземеш читава кола, пък и с газова, че и да изкара без ремонти дълго време. Можеш обаче да си вземеш електрически велосипед, и ще се возиш буквално за без пари.

podvis
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 23 яну 2015, 07:31
Модел на автомобила: Форд Фокус mk1 1.6
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от podvis » 12 дек 2015, 21:29

Говориш за взаимноизключващи се нещс...Хем не искаш да влагаш, хем да караш...

Потребителски аватар
LORDA83
потребител
потребител
Мнения: 394
Регистриран: 24 окт 2013, 22:41
Модел на автомобила: Ford - Focus III Wagon, facelift, 1.0 EcoBoost ( 125 кс ), S&S, 2015 г.
Ford - Fiesta IV, Ghia (Mk4-Mk5) - 1.25 i 16V (75 Hp), 1999 г.
Renault - Megane Grandtour II - 1.9 dCi (120 Hp), 6 скорости, 2004 г.
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от LORDA83 » 12 дек 2015, 21:34

Момко... излагаш се :)

Дори в този клас... читава, запазена и здрава кола, която да си има всичко и да е във вид... че пък и да не пипаш нищо по нея няколко години... :) Първо, че такова животно нема, а дори някой да го е сътворил и да ти го продаде... едва ли ще се разминеш с по-малко от 5 бона :) Недей ми гледа масовите коли, които се продават по за 5 бона... и уж са нови като години и лачени на вид ;) Гарантирам ти, че в рамките на първата година след покупката им... за да влезат в час и вид ще се наложи да прахосаш още толкова пари, че дори и повече от цената на първоначалната покупка ;) Просто никой няма да ти даде нищо читаво за " без пари ".
За тези 1000 лв, дето си приготвил... не можеш да си вземеш читави и нови... дори само зимни гуми с джанти и нов акумулатор ;)
" Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса!!! "

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от Eastbourne » 12 дек 2015, 22:04

Аз пък бих изключил реното и пежото и бих умувал между фиестата и корсата. Корсата има изключително евтина поддръжка и е що годе добра градска кола. Няма как обаче да очакваш от 15+ годишна кола надеждност. Може още днес да я купиш и утре да е развалена... дори и нова да е.
Като купуваш, желателно е да я вземеш от частно лице, защото избягваш плащането на еко такси, регистрации и тн и имаш само нотариус. Може и да уцелиш да ти даде комплект зимни и летни гуми заедно с колата.
... приготви си поне 2000 хиляди, за да можеш да вземеш кола около 1400-1500, да я регистрираш, обслужиш и евентуално някой ремонт да направиш

glideslope
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 12 дек 2015, 17:38
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от glideslope » 12 дек 2015, 23:27

Пет хиляди лева, дето пишете по-горе - това е нереално висока цена за такава кола, каквато търся аз. В мобиле.бг сега гледам има обяви за 1500лв. и пишат, че всичко по колата е перфектно, в перфектно техническо състояние. Нов внос. Говорим за такава кола, каквато искам аз, с описаните от мен условия в темата ми. Ако са честни с написаното за перфектното състояние, значи може да се кара примерно няколко години. А бе, да не са хиляда, ами както каза последния потребител, две хиляди лева може да идат. И като се кара внимателно, да се надяваме, че ще издържи години без ремонт.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от Eastbourne » 12 дек 2015, 23:38

Вие за първи път ли купувате кола? Всяка обява е "реална, перфектна, запазена, всичко, сменени, качваш се и караш, първи собственик, У Н И К А Т"
Изобщо не им вярвай.

glideslope
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 12 дек 2015, 17:38
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от glideslope » 12 дек 2015, 23:48

Кола ще купувам за първи път, макар че имам книжка от близо 20 години. Ще трябва с някой майстор на коли да ида да я купувам. Той трябва да я види там на място. Кажете коя марка да търся? Коя най-малко се разваля?

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от aspasia » 13 дек 2015, 09:28

Ако си вземеш фиеста доста бързо я хваща ръждата най добрият вариант е да я закараш в сервиз да я прегледат и да замерят компресия двигател ходова част. Такава кола втора ръка без да я пипаш и никакви ремонти не съм срещал 100% процента ще трябва да смениш ремъци консумативи и накладки а щом е поне на 15 години смятай че и гърнетата са заминали западняка не ремонтира при него има само каране. За търговеца кола уникат е да я измие до блясък!

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от peterdi_bg » 13 дек 2015, 10:49

glideslope написа:сега гледам има обяви за 1500лв.
Една проста сметка за онагледяване на нещата.

Дърт форд може да се намери и за 1000 лв, че и за по-малко. Обаче след като колата се купи, почва да се обажда туй-онуй и сумата набъбва.

Пример: купувам си кола за 2500. Заедно с разходите за прехвърляне (нотариус, талони и прочие) опира на 2600 лв. Ако няма застраховка и преглед, си ги плащам и тях. Ако има - добре.
Купувам колата, която се кара всеки ден, но гумите й са за боклука >> още 600+ лева за гуми (зимни плюс летни).
Ама продавача обяснява, че нищо нямало да се пипа една година. Да, ама още с купуването излизат разни неща. И колата почва да обикаля по сервизи - я спирачки, я двигател, я жици, я окачване. 1000 лева примерно ги сложи.
Ремонтен и авариен комплект още 100 лв ако си нямаш (аптечки, пожарогасители, бърсалки, стъргалки, триъгълници, въжета и прочие).
Акумулатора ако е за смяна - 100 лв.

И дотука 2500 лв станаха на 4500, щото докато се оправи всичко дойде време и за смяна на масло.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

glideslope
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 12 дек 2015, 17:38
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от glideslope » 13 дек 2015, 14:33

А можете ли да кажете, такива малки коли от най-ниския клас, дали возят меко? На мене тази кола няма да ми трябва за града. Аз града си го вървя пеша без проблем, дори и градски транспорт не ползвам, защото обичам да вървя. Колата бих я взел единствено за извънградско. Ще я ползвам само на дълги разстояния. Меко ли возят?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10849
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от ЯЛТА » 13 дек 2015, 14:50

За дълг път е добре- става. И моята Puma на дълго е добре, с ниско окачване е, и в града е като каруца, но на дълго си вози добре.
Ето ти една видимо добра, с непретенциозния мотор 1.3 с верига:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=bouhw3
Последна промяна от ЯЛТА на 13 дек 2015, 14:55, променено общо 1 път.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от Иван Атанасов » 13 дек 2015, 14:53

glideslope написа:А можете ли да кажете, такива малки коли от най-ниския клас, дали возят меко? На мене тази кола няма да ми трябва за града. Аз града си го вървя пеша без проблем, дори и градски транспорт не ползвам, защото обичам да вървя. Колата бих я взел единствено за извънградско. Ще я ползвам само на дълги разстояния. Меко ли возят?
В общи линии си подрусват малките коли.

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от peterdi_bg » 13 дек 2015, 15:10

Е то с такива пътища кое не друса. Хубавото при евтините коли е че не трябва задължително да са с големи джанти и нископрофилни гуми, а малките са и по-леки и не се скапват толкова скоропостижно.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

glideslope
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 12 дек 2015, 17:38
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от glideslope » 13 дек 2015, 15:55

Благодаря на всички, които пишат по темата ми.
Да питам и колко струва платен паркинг? Как точно се плаща на такъв платен паркинг - ежемесечно или годишно и каква е таксата? Реално погледнато, като не я ползвам за всеки ден в града, няма нужда и да седи постоянно пред блока, защото може всичко да и се случи. Като се ползва по-рядко е добре на платен паркинг да е и да се ходи да се взима само при нужда.
...вероятно ще е много скъпо на платен паркинг?

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от ФордБългария » 13 дек 2015, 18:36

Ще вземеш кола за 1000 лева и ще плащаш платен паркинг ? Не се обиждай, ама 90% от въпросите в темата са скандални..

glideslope
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 12 дек 2015, 17:38
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от glideslope » 13 дек 2015, 18:58

ГордСФорд написа:Ще вземеш кола за 1000 лева и ще плащаш платен паркинг ? Не се обиждай, ама 90% от въпросите в темата са скандални..
Ами човек, нямал съм досега кола, затова питам. Вероятно ще е скъпо на платен паркинг? Не съм ползвал и затова питам. Ако е 10 лева на месец паркинга, няма да е проблем. Аз не съм богат човек, броя си стотинките и гледам да взема най-евтиното възможно, което да ми върши работа, а и да го запазя във времето, защото друго никога няма да мога да си купя. Ако четат богати хора темата ми, то те по всякакъв начин биха реагирали, дори би им се струвало скандално, изумяващо, смешно и т.н. Аз реални въпроси поставям, какъв е проблема?

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Закупуване на Форд, втора употреба - консултация...

Мнение от peterdi_bg » 13 дек 2015, 19:18

На месец платеният паркинг ще е поне 60 лева. Нямам преки наблюдения. Но не е лошо отсега да имаш идея къде да я държиш пред къщи, дори за малко.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта