Реални километри

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
infesta
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 10 апр 2016, 14:47
Модел на автомобила: Ford, Mondeo, MK3, 2007, 2.0, TDCi, 115 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Реални километри

Мнение от infesta » 09 май 2016, 21:08

Привет колеги, имам мондео мк3 фейслифт и се замислих над въпроса "на колко км. реално е моята кола" , на думи вече никой не вярва, а сервизни документи не е трудно да се "оправят" - та въпроса ми е има ли напин да разбера реалния километраж, в някое меню или нещо подобно не го ли пише ?

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Реални километри

Мнение от S_C » 09 май 2016, 22:11

Няма такъв начин. С диагностика може да се види какво пише в компютъра, но не е гаранция. Просто там иска малко повече заигравка да се манипулира. Понятието "реални километри" при кола, на която ти си в най-добрия случай трети собственик и е минала през поне двама дилъри...е малко без съдържание.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

nixel
потребител
потребител
Мнения: 100
Регистриран: 06 фев 2015, 10:40
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 GPL
Status: Извън линия

Re: Реални километри

Мнение от nixel » 09 май 2016, 22:17

Старата кола (мазда 626) я взех 10 годишна на 110 хил.км. Фокуса мк2.5 - 5 годишен на 130 хил.км. Имам и сервизна книжка, ама даже не съм я гледал.
Май ми се причува веригата, а тя се сменя на 200 хил.км.
Sent from Ativ S

infesta
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 10 апр 2016, 14:47
Модел на автомобила: Ford, Mondeo, MK3, 2007, 2.0, TDCi, 115 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Реални километри

Мнение от infesta » 09 май 2016, 22:38

S_C написа:Няма такъв начин. С диагностика може да се види какво пише в компютъра, но не е гаранция. Просто там иска малко повече заигравка да се манипулира. Понятието "реални километри" при кола, на която ти си в най-добрия случай трети собственик и е минала през поне двама дилъри...е малко без съдържание.
Така си и мислех, но бях длъжен да попитам :(
А това което пише на километража е пълен смях, аз го гледам само информативно да си знам колко км. са от точка А до точка Б :lol:

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Реални километри

Мнение от martin1977 » 09 май 2016, 23:53

10-годишна кола може да е на 1 млн. км, а може и да е на 100 000 - това е точно толкова относително понятие, колкото и разстоянието от земята до небето. Приблизителна представа може да добиеш от общото й състояние и най-вече това на салона. Ако е на 1 млн км. значи от нея не е слизано и няма начин да е като нов салона. В багажника имаше ли чадър или бастун на бабата дето е ходила с колата само събота на пазар с нея :lol:

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 68 госта