Нова кола

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
gogo124
потребител
потребител
Мнения: 148
Регистриран: 23 авг 2015, 14:11
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Нова кола

Мнение от gogo124 » 18 авг 2016, 14:07

Здравейте колеги.Дойде й моето време да си купя моята първа собствено финансирана кола.Обаче имам проблем с изискванията не мога да намеря нещо подходящо. Търся кола над 130 коня, дизел,ръчна и да е след 2006 година.Тавана ми е 10 000.Аз си харесвам много фокуса но вече е време да го заменя с нещо по ново.Гледах фокуси в нета, но нищо което да одисва на това което търся.Има няколко, но са комбита , а аз не искам комби.Така че , вие какво бихте ми предложели като автомобил, било то форд или друга марка.Попринцип не искам седан защото е голяма кола, но ако не намеря нищо което да ми хареса като хечбек или купе и на седан ще отидем.И без голфове :lol: :lol: :lol:

Поздрави!
Ford Focus 1.8tdci 100hp 2003 anniversary model

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от Bijutera » 18 авг 2016, 15:37

Грешен раздел, иначе дизелови фокусници бол :mrgreen: :mrgreen: в мобилето има поне няколко на добра цена.

gogo124
потребител
потребител
Мнения: 148
Регистриран: 23 авг 2015, 14:11
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от gogo124 » 18 авг 2016, 18:14

Абе то има много ама не отговарят на характеристиката над 130 коня :D .Иначе има един дето е над 130, но искам и други да видя.

Очаквам предложения.

Поздрави!
Ford Focus 1.8tdci 100hp 2003 anniversary model

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от martin1977 » 18 авг 2016, 22:06

Ако разполагаш с 10 000 и търсиш непременно дизелов Форд около 2006г., то тогава тавана ти е 5 бона - другите са за ремонти :lol:

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от S_C » 18 авг 2016, 23:56

По-скроо към 3500. Другото до първите 5 са екотакси, регистрации... :lol:
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

gogo124
потребител
потребител
Мнения: 148
Регистриран: 23 авг 2015, 14:11
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от gogo124 » 19 авг 2016, 00:40

Не търся точно форд хД.Затова съм отворен към всякакви марки и модели почти.

Поздрави!
Ford Focus 1.8tdci 100hp 2003 anniversary model

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от Tsurinski » 19 авг 2016, 13:58

Колеги!!! Абе вие го "пребихте" направо! Дай да си вземе за 500 лв та да му останат пари и за основен ремонт при нужда и за платформа за извозване и за такси и за данаци и гражданска за 10 г. напред :lol:
Сега сериозно към колегата gogo124. Какво очакваш предложения за марка и модел с инфо за подръжка или реални обяви за продаващи се коли?
Изображение

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от martin1977 » 19 авг 2016, 19:45

Малко преувеличаваме в рамките на нормалното (шегата), но чак да сме го "пребили". Ако е повечко "карък", може да се окаже, че хич не сме преувеличили, дори напротив - оптимистично сме се изказали. Всички знаем, че в тези години дизела комънрейл е "тъмна Индия" и не само Форд, и други марки "опищяха света" с моделите комънрейл. Кола 2006 дизел ще влезе тук в най-добрия случай на 300 000, в най-лошия на 1 000 000 км. Точно в пробега над 300 000 започва играта. Дюзи, помпи, турбини, демпферни маховици, и още куп недоразумения около комънрейл. И ако се окажат повечко неща на куп, направо сме си оптимисти. А ако нито едно от изброените не "изпищи" малко след покупката, значи човека е оцелил джакпот. Иска се огромен късмет. Продължавам да твърдя, че ако има 10х. и търси дизел, то не трябва да купува за повече от 5-6х....за всеки случай, да не ходи после пак пеша.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от S_C » 19 авг 2016, 20:26

Може наистина да сме го попребили малко, ама е за негово добро. Предполагам, че силното желание да си сложи таралеж в гащите с подобен дизел е повече заради незнание. Не, че е лоша кола фокуса, но по тоя мотор ако нещо измячи, ремонтът му откъм финанси е...секс със свински опашки...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от Tsurinski » 19 авг 2016, 22:53

martin1977 написа:.......
S_C написа:.......
Ами така трябваше да почнете, пък той сам да прецени! Аз лично познавам собственици на Focus, Peugeot 307 и Mazda 3/6 , които ако не бъркам са с еднакви силови агрегати и проблеми не са имали. Има го и обратното - до такава степен им е писнало че накрая ги продават без пари въпреки че са "вътрешна гума" само и само да се отърват! Focus с такъв двигател съм ползвал няколко пъти да си върша работа (понеже е комби) и съм с добри впечатления от него.
Като цяло сте прави че комънрейла от тези години е проблемен (дюзите едва ли не са консуматив и е препоръчително да се сменят или рециклират на 250 000 км. нагоре до колко ще изкарат един бог знае) и то при почти всички производители, но момчето иска по-новичка кола и то дизел. Аз съм заклет фен на бензиновите двигатели (собствен дизел ще карам само камион или истинска off-road машина) но да го убеждавам в "съветска власт" няма да стане! Мен също ме убеждаваха че Duratec V6 не вървял повече от Zetec 2.0, чупел се много, горял много, абе не бил "хубав" двигател и що не си взема Golf IV TDI като всички "нормални" хора , само че и много добре знам как и те висят в сервизите и пръскат не малки суми(особено оная бегачка с помпа-дюзата) ама за тях си остава най-добрия автомобил, пък моя "дзвер" го търкалям вече 3-та година и май са били прави само за това че е малко лаком. Може пък и да съм късметлия.
Към колегата gogo124! Замисли се защо на пазара втора ръка бензиновите автомобили от тия години са по малко и често даже държат по висока цена. Не е само заради това че може да им се сложи газ и да излиза по-евтино!
Изображение

gogo124
потребител
потребител
Мнения: 148
Регистриран: 23 авг 2015, 14:11
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от gogo124 » 20 авг 2016, 11:20

Здрасти,приемам предложение какви автомобили са надеждни с тези характеристики модели марки всичко е добре дошло.Иначе кола на 300 000 км няма да си взема в никакъв случай,най много да е 180 200 в най лошия ми варянт.Не бързам с покупката може и след половин година да си взема нова кола.Идеята ми е да събера предложениея и да почета защото нещо не мога да си харесам нищо.

Иначе гледах и Ауди А3 и А4 не са лоши колите но нищо не им разбирам и да.Затова съм отворен към предложения и критики хД,И по добре малко "пребит" , отколкото изгорил с кофти избор.

Поздрави!
Ford Focus 1.8tdci 100hp 2003 anniversary model

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от Tsurinski » 20 авг 2016, 13:23

gogo124 написа:Иначе кола на 300 000 км няма да си взема в никакъв случай,най много да е 180 200 в най лошия.......
Приятелю, на 99% от колите втора ръка, показанията на километража не показват реалния пробег т.е. почти всички са "пипани" и лошото че ги пипат и в чужбина и когато дойдат тук ги смъкват още малко, така че с какъв реален пробег е колата кой знае! Като пример "котарака" е първата ми кола която взех с над 200 000 км. пробег но технически беше по добре от много които бяха с пробег 130-180 000 км. Така че до някъде можеш да разчиташ на реален пробег при колите продавани от официални дилъри като така наречения "върнат лизинг" и т.н. например тук Само че ценичките са им по-високички, пък и някой колеги не са доволни (четох тук някъде из форума преди време). Горе долу ориентировъчно за изминатите километри можеш да се ориентираш по състоянието на салона колко и странно да звучи! Видиш ли изтъркан волан, топка на скоростен лост, протрита тапицерия на седалка (особено шофьорската) пък по километраж да е 150хил. бягай. Не трябва и да те радва ако са в перфектно състояние - най-вероятно са подменени или ремонтирани. Като поразгледаш повечко коли ще започнеш да ги различаваш. За оценка на работата на двигателя няма да ти пиша - има много изписано в форума.
За марка и модел най вече трябва да ти харесва на теб а не каво харесват хората т.е. сам трябва да си решиш! Аз за себе си съм решил следващата ми кола да е BMW 330Ci или Mercedes CLK 320 , за мене са много готини и ме кефят яко и ще си купя една от двете независимо какво ми говорят, преди да се завърна след години към марката с Mustang :D, ама на теб харесват ли ти?
За аудито ако е 2005-6 и 2.0TDI в пълен смисъл важи написаното по-горе от колегите + демферни маховици, скъпо и не пригодено за нашите пътни условия окачване(особено предното) проблеми в управлението на скоростната кутия (важи за DSG,ама иначе с тази кутия колата е супер и ме кефи повече отколкото с ръчка-нащо не типично за мен)+ както го наричам аз VW-Audi-проблем с ел. инсталацията, дразнещ собствениците на автомобили от VAG края на 80-те на миналия век та и до днес и появяващ се най-често след 12-13 години експлоатация. В VW форума преди време четох че предпочитат 1.9 TDI с 105 или 115кс. пред 2.0 TDI.
Като че ли от тия години по мое наблюдение (пак казвам - не съм фен на дизела) D4D на Toyota като че ли е най- добре. След тях са дизелите на PSA какъвто е и на Focus тези години(май само 1.8TDCI не е от този тип) . Не са лоши двигатели и за това говори множеството автомобили в които са използвани, но си искат своето и то не на ниска цена.
Изображение

gogo124
потребител
потребител
Мнения: 148
Регистриран: 23 авг 2015, 14:11
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от gogo124 » 20 авг 2016, 15:01

Здрасти.За върнатите километри съм абсоютно на място.Но баща ми има опит и ходим да ги проверяваме дали са върнати, а и аз като гледам ако са писали примерно 130 ги смятам да е към 200 истински.Иначе Хубав избор за бмв.Старото на баща ми беше 330D страхотна машина.

Поздрави!
Ford Focus 1.8tdci 100hp 2003 anniversary model

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Нова кола

Мнение от Tsurinski » 20 авг 2016, 15:53

Щом има кой да гледа е добре.Иначе тези 130 хил. не ги брой 200 а по скоро към 300 хил. км. Вероятността на запад хечбек с дизелов двигател да е минавал по-малко от 25-30 хил.км. на година е малка.
Изображение

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта