МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Мирчо
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 31 май 2016, 18:19
Местоположение: Трявна
Status: Извън линия

МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ

Мнение от Мирчо » 27 юни 2017, 22:51

Здравей те колеги, вие сте последната минута надежда, значи имам форд Cmax колцата е страхотна и много ми харесва но май ще трябва да я продавам и то не защото искам а защото немога да намеря кадърен майстор който да каже какъв е проблема и да я оправя, всеки дига рамене и незнае. Проблема е следния излизат ми грешки на мониторчето и то не винаги като излязат угасям паля и повечето пъти всичко изчезва и се оправя, на монитора ми излиза -спиране тока на волана и авария системата на мотора след много диагностики излизат няколко грешки от различно естество и ми казват че имало грешка на can комуникации -прекъсване, или на моменти нямоло връзка с останалите системи, и ми казват че може да е от много работи и немогат да ми помогнат, най лошото че понякога дава грешка и на имобилайзера и тогава неще и да паля но след това се оправя и всичко огасва и няма проблем така може да изкара 5-6 дена и после като решиш пак страх ме е че може да ме оставиш на пътя, искам да я оправя но немога да намеря кадърен майстор аз съм от Габрово, казват ми трябвало да спре да работи тогава щяло по лесно да се намери проблема. Моля ви колеги ако може някой да ми помогне или да ми препоръча някой дори да не е от региона. Като се сетя че може да е от дреболия и трябва да продам колата ми призлява. Благодаря ви предварително колеги, бъдете живи и здрави

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ

Мнение от ЯЛТА » 27 юни 2017, 23:00

Най гадните повреди............. Мисля си, ако бях на твое място бих напръскал всички букси, дори и тези до които достъпа е труден, с контактен спрей- обилно, и няколко пъти. Следващия вариант е диагностика с живи данни,- по време на движение,- до тяхното проявление.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ

Мнение от Eastbourne » 27 юни 2017, 23:22

Така...
Първо не си написал каква е колата бензин/дизел, второ форда ц-макс или форд фокус ц-макс, година? От описаното от теб, мисля, че колата ще ти е бензин и проблема ще е нещо подобно на моя, който имах преди месец

Проблема ми се изявяваше в това, че веднъж на колата засветкаха няколко лампи: хидравликата блокира, чека светна, педала на спирачката стана твърд, течността на чистачките също светна като това стана точно преди да паркирам. Като изгасих колата и опитах да запаля, не успях. Свалих клемите и ги сложих след 15 минути. След това запалих от раз и нямаше никакви лампи и индикации, че колата има проблем.
След една седмица нещата се повториха. Отново блокира хидравликата, багажника се отваряше сам, чека светна и колата заработи на 2-3 цилиндъра.

Мислих варианти от сорта на: че компютъра се е прецакал или, че е намокрен и оттам да стават тези проблеми, тъй като преди 1 месец валеше доста.

В крайна сметка решението се оказа следното: буксите на бубините не даваха хубав контакт (пръсни с контактен спрей) и щипките се бяха прецакали и при движение се разместваха. Превързаха ги и със свински опашки да не мърдат и вече повече от месец и близо 2000 км колата не е правила никакви проблеми.
Най-вероятно компютъра се е шашкал, колкото и нелогично да ми изглежда връзката на бубините с другите компоненти.

Дано проблемът ти се окаже като моя. :D:

Мирчо
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 31 май 2016, 18:19
Местоположение: Трявна
Status: Извън линия

Re: МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ

Мнение от Мирчо » 28 юни 2017, 10:22

Извинявам се че не съм написал колата е форд фокус Cmax 1.8 120коня бензин, преди половин година и сложих и газов инжекцион заболи с ОБД даже единият майстор ми вика че ще е от газовата но другите при които ходих бяха категорични че не е, благодаря ви колеги за предложението, ще пробвам да видя какво ще стане, лошото е че не го прави постоянно.Някои път придръпва, много рядко се случва и мисля да взема да сменя запалителната бобини, незнам дали може да е нещо свързано или е друг проблем, но се чудя да не хвърля само 150 лв на вятъра и проблема да си остане. Ще бъда благодарен ако се включат още колеги с предложения...

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ

Мнение от Eastbourne » 28 юни 2017, 10:47

Същият съм и аз: форд фокус ц-макс, 1.8 120 к.с., 2004 г. с газов инжекцион заВоли с ОБД :D

Свещите могат да се извадят и да се видят в какво състояние са и при необходимост да се сменят, но придърпването почти сигурно ще е от бобините. Най-евтините бобини започват от 40 лева на бройка като колата е с 4 бобините. За да се оправят при мен нещата, се наложи да сменя 2 бобини. Пробвай да размениш местата на всички бобини например на първи цилиндър да я сложиш на трети, на втори цилиндър да я сложиш на 4-ти и ги превържи с опашки, за да видиш дали ще има промяна на работата на колата. Ако няма, се насочи към смяна на една или на част от бобините.
На бензин колата би трябвало да ти работи по-добре, нали? А на газта е по-ясно изразен проблема, тъй като е по-чувствителна.

Имаме едни и същи коли, с еднакви газови и с идентични оплаквания. Предполагам решението ти, ще е като моето.

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ

Мнение от samsung_bg » 28 юни 2017, 11:56

Мирчо написа:
27 юни 2017, 22:51
... аз съм от Габрово...
При кои майстори си ходил за диагностика?
Изображение

Мирчо
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 31 май 2016, 18:19
Местоположение: Трявна
Status: Извън линия

Re: МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ

Мнение от Мирчо » 28 юни 2017, 13:48

Ходих в сервиза на Форд, един Петър на войново и две момчета в Трявна, защото по принцип живея в Трявна, и като ходих при тях ги питам да ми препоръчате някой, те ми викат че в района нямало такива, предполагам че има кадърни момчета, но аз не ги зная

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ

Мнение от samsung_bg » 28 юни 2017, 14:33

Като минеш светофара, влизайки от Трявна, след десния завой вляво.
Или казано по друг начин... между Кайко-то и Капитана.
Иван се казва майстора, мисля че ще ти свърши работа с диагностиката.
Изображение

strong
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 09 апр 2017, 22:35
Местоположение: Първомайци
Status: Извън линия

Re: МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ

Мнение от strong » 28 юни 2017, 20:23

Колега,мисля че ако покараш известно време само на бензин/200-300км/може да се избистрят малко нещата.....Ако проблема е на бензин колата няма да се оправи,ако е от газта /кофти настройки и др/компа бензиновия се шашка,почва да прави корекции и става мазало

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 21 госта