Ford Fiesta 1.6 tdci 2006

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
mario.medarov
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 23 авг 2017, 16:14
Status: Извън линия

Ford Fiesta 1.6 tdci 2006

Мнение от mario.medarov » 23 авг 2017, 19:06

Здравейте напоследък се заглеждам по Форд Фиеста 1.6 tdci S 2006г. и си мисля че ще ми бъде много подходяща. Харесва ми визията, разхода, динамиката и цената. Смятам че за автомобил основно за в града е много подходящ. Някой би предпочел бензин пред дизел, но според мен малките двигатели са слаби и харчат доста. Ще трябва допълнително да се слага газ и т.н., а и визията на версията Спорт е уникална. Дори бих казал че вече съм я избрал, запалих я, карах я, огледах я. Това което ме спира да отида и да я грабна е 1-во: не съм имал никога дизелов автомобил, 2-ро: объркването от хорските приказки от рода на "не си взимай стар дизел", "не си взимай Форд ще съжаляваш", "този мотор се чупи", другият пък "скъпа поддръжка" и става едно объркване... Та бих искал вашата помощ и мнение за конкретния 1.6 tdci, 2006, 90hp, проблемни ли са и какво е добре да проверя преди да го купя?

MZ ES
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 19 юли 2014, 18:59
Модел на автомобила: Ford Fiesta Mk6
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.6 tdci 2006

Мнение от MZ ES » 23 авг 2017, 20:20

От три години карам такъв и като цяло съм много доволен.Като я вземах просто ми хареса, а и държах да е дизел.За тези години единственото,което ми се е наложило да сменям по колата е EGR клапана,но като част втора употреба цената му е напълно приемлива.Двигателят е на Пежо и е доста разпространен. За България като двигател на Форд обаче доколкото знам не е много масов.За 20 хиляди километра, които съм изминал, не съм съжалявал за избора си. Не харчи масло , има чудесна динамика и еластичност при много добър разход на гориво-около 5 л. на 100 километра. Возията също е приемлива за автомобил от този клас. За съжаление ми предстои да се разделям с нея, тъй като имам нужда от автоматик.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 27 госта