Препоръка на евтино фордче!

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
danielbonev
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 11 сеп 2017, 13:43
Местоположение: София
Status: Извън линия

Препоръка на евтино фордче!

Мнение от danielbonev » 11 сеп 2017, 13:51

Здравейте бъдещи колеги!Предстой ми покупка на автомобил, и за сега съм се насочил към марката Ford!Та ще ми препоръчате ли, за какво да се се оглеждам, какъв двигател и т.н около 1800(максимум 2000 лв.)Знам че за тези пари претенциите са забранени, но все пак бих се радвал да чуя вашето мнение!Предпочитам да е пъргавичка и да не е комби, нямам претенции дали ще е на бензин или дизел. >:D<:

Потребителски аватар
Запрян.Б.
потребител
потребител
Мнения: 93
Регистриран: 04 авг 2016, 18:39
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Препоръка на евтино фордче!

Мнение от Запрян.Б. » 11 сеп 2017, 20:17

Според мен Фокус мк1 ще се намери за тези пари, може и някое Мондео мк2.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Препоръка на евтино фордче!

Мнение от S_C » 12 сеп 2017, 09:20

Що пък да са забранени претенциите за 2000 лева? Да не са малко пари? Средната заплата по провинцията все още трудно надхвърля 400-500 лева. Тия коли в нормалния свят са по 300-400 евро при дилърите. Имай предвид, че при доста от фордовите мотори първоначалното обслужване излиза дебело и не е работа за всеки. Като модели...само от Ескорт бягай далече, че много зловещо му гният основните детайли по купето. Да гниеха само вежди и ръбчета, щеше да си е опция и той, ама не би....гние на гадни места.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

danielbonev
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 11 сеп 2017, 13:43
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръка на евтино фордче!

Мнение от danielbonev » 12 сеп 2017, 18:06

Благодаря ви за предложенията!
Хечбек версията на Focus-а доста ми хваща окото, гледам че ги има по 2000-2200 в мобилето.
Кой техен двигател ще ми препоръчате, дето върви що годе добре?

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Препоръка на евтино фордче!

Мнение от vargala81 » 12 сеп 2017, 18:22

От почти месец съм с Focus 1.6 Zetec SE и върви прилично. Бях се запътил за 1.8 Zetec, но нямаше голям избор в категорията, която търсих. Общо взето в пловдивския регион ми излезнаха 2 бр. Едната отпадна защото беше с 2 врати, а другата защото имаше ръжда по предния капак и изгорял лак на тавана и предния капак. А по обява беше с перфектен външен вид и техническо състояние. Намерих запазен 1.6, пробвах го, огледах го и въобще не се чудих, а директно го грабнах. Само, че струваше 3000 лв., но в последствие се оказа, че в Италия в Scalon Auto е била напълно обслужена от до с оригинални части Fo Mo Co. Смених само маслото и масления филтър, защото вече ги бях купил, а и не знаех какво масло са наляли италианците.

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Препоръка на евтино фордче!

Мнение от Tsurinski » 12 сеп 2017, 19:25

danielbonev написа:
12 сеп 2017, 18:06
.....
Кой техен двигател ще ми препоръчате, дето върви що годе добре?
Колега всичките вървят, стига да попаднеш на читав! Най-добре върви 2.0 разбира се. Аз лично предпочитам 1.8 въпреки че много колеги няма да се съгласят с мен! Имам пряко наблюдение и над двата двигателя само че върху мондео МК2. 1.8 върви малко по слабо от 2.0 но гори почти като1.6. От друга страна са в една данъчна група т.е. над 100кс. Така че 1.6 е добър вариант, особено като се замислиш че, за разликата в парите за данък с по големите мотори ще му смениш най- малко маслото и филтрите... Та прецени си сам!
От мен успех в избора и дано да съм ти бил полезен!
Изображение

danielbonev
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 11 сеп 2017, 13:43
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Препоръка на евтино фордче!

Мнение от danielbonev » 13 сеп 2017, 21:38

Благодаря ви колеги!Ще следя сайтовете за продажба на автомобили за някоя изгодна оферта. smileys-car

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта