Проблем с оборотите на C Max 1.8

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
dizhel
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 20 ное 2007, 23:27
Модел на автомобила: форд C Max 1.8 бензин 125 к.с
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Проблем с оборотите на C Max 1.8

Мнение от dizhel » 26 сеп 2017, 10:31

Колата е Форд С Макс 1.8 2008г. с газов инжекцион. Светна ми лампичката на двигателя и тъй като при потегляне имах загуба на мощност реших да направя диагностиката в МП- Бургас. Там недораслите майстори решили да ресетнат компютъра и да му върнат фабричните настройки, като се надявали да оправят всички проблеми. То хубаво ама колата полудяла и на място вдига 3000 оборота като потеглиш се нормализира. При спиране на кръстовище или завой пак оборотите се вдигат. Извадили дроселната клапа почистили я ама проблема не се оправил и ми я връщат с зачервени бузки. С тях ще се оправям аз по друг начин ама не ми се кара колата там повече така че помагайте колеги от какво ще е това нещо. :(:

p_yanev
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 20 фев 2012, 17:38
Модел на автомобила: Форд Мондео МК3 1.8 125к.с
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите на C Max 1.8

Мнение от p_yanev » 27 сеп 2017, 08:26

Колега, в Бургас помощ не търси. Аз тук и с публична обява съм търсил майстор за нашите коли и като напиша плащам при резултат всички изчезват.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите на C Max 1.8

Мнение от synthez 3D » 27 сеп 2017, 10:08

Колега, хубаво е да споменеш точно кога е произведен твоя C-MAX, защото за този модел има няколко различни софтуера за управление на двигателя и явно са ти сменили твоя с някой, който не е за твоя двигател. Лошото е че в МП има хора, които не са запознати с тези проблеми и включвайки автомобила за диагностика, зареждат този софтуер, който им предложи системата, а той не винаги е най-добрият за конкретния автомобил. От 2008 до 2012 г. имаше няколко официални версии на този софтуер, които излизаха една след друга в опит да се намери вярното решение за някои проблеми с оборотите.
Изображение

dizhel
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 20 ное 2007, 23:27
Модел на автомобила: форд C Max 1.8 бензин 125 к.с
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите на C Max 1.8

Мнение от dizhel » 27 сеп 2017, 12:01

В петък им връщам колата да си я оправят, а все пак им оставих талон и там пише кога е произведена :D

p_yanev
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 20 фев 2012, 17:38
Модел на автомобила: Форд Мондео МК3 1.8 125к.с
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите на C Max 1.8

Мнение от p_yanev » 30 сеп 2017, 12:10

Аз не мога да разбера с какво е виновен колегата? Оставя автомобил в официалния представител на марката с талон и номер на рама и двигател?!? Ако те не могат да разберат какъв софтуеър трябва да пуснат тогава кой? Собственика който е примерно счетоводител или архитект ли?

dizhel
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 20 ное 2007, 23:27
Модел на автомобила: форд C Max 1.8 бензин 125 к.с
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите на C Max 1.8

Мнение от dizhel » 30 сеп 2017, 18:58

Върнаха колата просто не знаят какво са направили, можело дроселова клапа, ЕГР, нещо компютъра можело да не се разбира с газовото/закарах я на бензин/Колата продължава да вдига обороти на място и при спиране и намаляване на скоростта. Не съм архитект юрист съм и МП скоро ще получат жалбата ми:)

dizhel
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 20 ное 2007, 23:27
Модел на автомобила: форд C Max 1.8 бензин 125 к.с
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с оборотите на C Max 1.8

Мнение от dizhel » 30 сеп 2017, 19:01

Относно софтуера казаха, че бил последния излязъл, т.т по хубав нямало, май майсторите са директно от автото седят зад бюра и компютри ако нещо не работи се сменя цяла част/ не се ремонтира или почиства/ и ако не стане се сменя друга част и така...

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта