Ford Maverick II / Mazda Tribute Въпроси

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
AnubaraK
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 12 окт 2017, 09:34
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Ford Maverick II / Mazda Tribute Въпроси

Мнение от AnubaraK » 12 окт 2017, 09:49

Здравейте,

От 1 месец търсим нов семеен автомобил и сме се спряли на Форд Маверик 2 или Мазда Трибют.
Дотук разбрах, че са един и същи автомобил с леки козметични разлики.

Исках да питам действително ли всичко е еднакво? Ако не - кой от двата автомобила е за предпочитане?
Следващото важно е коя версия да търся 2.0 или 2.3 след фейслифта 2004-та? Идеята е да се кара с газов инжекцион с ОБД.

Благодаря много !

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Ford Maverick II / Mazda Tribute Въпроси

Мнение от Eastbourne » 12 окт 2017, 22:44

И аз от край време заглеждам маверика. Ще се радвам ако някой по-запознат се изкаже.

Това, което знам, е че маздата е по-склонна към ръждата, така че Маверика би бил по-добър избор... в това отношение.
От към двигатели по-скоро 2.3 с 150 к.с. за джип ще е много по-добре от 124 к.с.
Като цяло горат много. 4х4 с 150 к.с. на газ през зимата като нищо да прави 20 литра/100 градско.

AnubaraK
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 12 окт 2017, 09:34
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Maverick II / Mazda Tribute Въпроси

Мнение от AnubaraK » 12 окт 2017, 23:19

Аз дотук разбрах, че преди 2004г. (фейслифта) които са с 2.0 мотора са с по-добро 4х4 задвижване. Имат бутон за ръчно преминаване към 4х4, а на по-новите няма.
Аз вече като цяло съм се спрял на модела преди 2004 2.0 124 коня, но се притеснявам относно авточастите.
Влизам по сайтовете и гледам какви авточасти има и колко струват, сравнявам с Опел Зафира Б и е малко жалко, че изборът за части е много по-малък, а някои дори ги няма.
Може ли някой с опит да сподели дали е имал проблеми с ремонти и авточасти за Трибюта/Маверика си?

Благодаря!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта