Мнения за конкретна обява Focus MK2

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Мнения за конкретна обява Focus MK2

Мнение от berkut47 » 23 яну 2018, 11:23

Здравейте колеги,искам да си кажете мнението за конкретен автомобил който съм харесал,и по точно какъв разход дава този мотор градско-колата ще се кара предимно в София,има ли изброените екстри(примерно хладилна жабка),също ел.усвателя на волана плюс или минус е, и всякакъв съвет ще ми е от полза _friends_
Става въпрос за този автомобилhttps://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=5wpscx

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Мнения за конкретна обява Focus MK2

Мнение от m_fokus » 23 яну 2018, 12:12

На мен ми харесва, без да съм разбирач :)
Иначе без сервиз да огледа ходова част и без диагностика за проверка за разни болежки си е рисково. Хладилна жабка?-съмнява ме.
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: На линия

Re: Мнения за конкретна обява Focus MK2

Мнение от synthez 3D » 23 яну 2018, 13:17

Хладилната жабка е опция, така че може да я има, може и да я няма. Зависи какво е поръчано в началото.
Изображение

niki_pleven
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 07 окт 2014, 21:20
Модел на автомобила: Ford focus 2.0 tdci sedan chia
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Мнения за конкретна обява Focus MK2

Мнение от niki_pleven » 23 яну 2018, 21:49

Здравей,карам същият само че седан три години и половина,разход градски в Плевен до 7-8 (максимум)зимно време при нормално каране.Извънградско 4,5-5,5 с нормални скорости.На магистрала до 140.За този период нямам скъпи ремонти. Вмомента е на 227000 реални(купуван е от мото пфое).Рейката четох че протичала или нещо от сорта ,но за сега нямам проблем.Съвет когато я оглеждаш обърни внимание на задното окачване втулките и тампони.последно ми се наложи смяна на задните тампони на големия носач и се наложи да свалям целият мост.Жабката като я отвориш в ляво странично трябва да има отвор с клапа ако е хладилна.

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: Мнения за конкретна обява Focus MK2

Мнение от berkut47 » 27 яну 2018, 11:44

Здравейте колеги-колата я капарирах :) сега нещото за което ще ме упрекнете сигурно-при диагностиката излезе(дано не бъркам че разпечатката не е пред мен)грешка Р2263-"Управление принудително пълнене некоректно" -цитирам по памет,друго всчко е наред(налягане в рейка,стойности на дюзи и тн),на таблото не светят чекове(всички лампи са си на място-първата ми работа бе да направя лед тест на таблото),човека направил диагностиката(мой познат,продавача не бе на диагностиката) ме убеди,че самото турбо е наред а проблема е в периферията,ако ми харесва колата да се пазаря и да я взема.Проведох разговор и с майстор който каза,че най вероятно проблема е във вакуми или мембрана и че е лесно отстраним и евтин,даже че и нямало нищо на колата и може и така да се кара така(държа да отбележа че колата върви според очакванията ми и няма чудене или забиване при ускорение).При така стеклите се обстоятелства с разпечатката в ръка при търговеца и след дълги пазарлъци успях да сваля 1000лв от обявената цена-мисля че ще са достатъчни какъвто и да е проблема.
Та сега-вие какво мислите за тази грешка?Мисля като я взема да я закарам и в МП за установяване на проблема.
Още едно питане-колко ще струва в официалния сервиз смяна на масла и филтри(включително горивен)?Ремъци ролки и водна помпа(не вярвам на непознат на думите "напълно обслужена")мисля да ги сменя на друго място защото сигурно ще ми е доста солено в МП!?
А забравих-търговеце взе да ми разтяга едни локуми,че и е долята течност и за системата Ат блу( мисля че така се казваше) някъде зад задната гума се доливала :lol: не го слушах-този двигател я няма- нали?
Това за сега- очаквам мненията ви _friends_

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Мнения за конкретна обява Focus MK2

Мнение от Ozzie » 27 яну 2018, 14:35

ето повече за грешката, на инглиш е
https://www.obd-codes.com/p2263
Fault code P2263 is set when the difference in exhaust pressure (be it less or greater than the predetermined threshold) is recognized by the Powertrain Control module (PCM).
Превеждам, колкото мога горния абзац:
Грешка Р2263 е записана, когато има разлика в налягането на изгорелите газове (било то по- малко или по- голямо от предварително зададеното ) и се отчита от PCM модула.

Чисто хипотетично, може "скъпия моргаджия" да ти е изкормил катализатора, а може и да е позадръстен.
berkut47 написа:
27 яну 2018, 11:44
А забравих- търговеце взе да ми разтяга едни локуми,че и е долята течност и за системата Ат блу (мисля че така се казваше) някъде зад задната гума се доливала :lol: не го слушах-този двигател я няма- нали?
AdBlue е правилното наименование. Поискай да ти покаже, къде точно я е налял. :D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Мнения за конкретна обява Focus MK2

Мнение от ivo_63 » 27 яну 2018, 18:43

Колата изглежда много хубава, на практика честито, щом си я капарирал ! За градско не си избрал най-подходящия мотор и ще го разбереш скоро на бензиностанцията. Иначе си е изтребител с един ремап. Че и без ремап пак.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта