Влиза в авариен режим

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Мирчо
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 31 май 2016, 18:19
Местоположение: Трявна
Status: Извън линия

Влиза в авариен режим

Мнение от Мирчо » 27 мар 2018, 19:02

Здравей те колеги, имам следния проблем, колата ми набива грешка и влиза в авариен режим, като я огася се оправя и по някое време пак така . Ходих при двама майстори на диагностика и двамата ми казаха че давало педала на газта, казаха ми да го сменя, вземах друг педал, но проблема остана. Не знам на къде да се насоча вече, майсторите не знаят или не им се занимава, аз съм от Габрово и няма голям избор от майстори. Ще ви бъда благодарен колеги ако помогнете _friends_, забравих да кажа колата е форд c max бензин 1.8 2003

iCe_faCe
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 13 сеп 2009, 11:32
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Фокус ц макс 1.6 тдци 2006г. Грешки P0404 и P024F

Мнение от iCe_faCe » 28 мар 2018, 21:00

Мирчо написа:Здравей те колеги, имам следния проблем, колата ми набива грешка и влиза в авариен режим, като я огася се оправя и по някое време пак така . Ходих при двама майстори на диагностика и двамата ми казаха че давало педала на газта, казаха ми да го сменя, вземах друг педал, но проблема остана. Не знам на къде да се насоча вече, майсторите не знаят или не им се занимава, аз съм от Габрово и няма голям избор от майстори. Ще ви бъда благодарен колеги ако помогнете _friends_, забравих да кажа колата е форд c max бензин 1.8 2003
Здравейте колеги бих искал да ви попитам какво означават тези две грешки P0404 (рециркулация отработени газове контролна верига обхват/действие прекъсва) и втората грешка P024F (байпас датчик за положението на нагнетателния въздушен охладител силен поток прекъсва) Ще бъда благодарен за всяка информация.

Поздрави:

Привтелю гледай по чуждите форуми
Тук е ташак работа


Gesendet von meinem VTR-L09 mit Tapatalk


Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фокус ц макс 1.6 тдци 2006г. Грешки P0404 и P024F

Мнение от OgiDogi » 28 мар 2018, 22:22

iCe_faCe написа:
28 мар 2018, 21:00
Здравейте колеги бих искал да ви попитам какво означават тези две грешки P0404 (рециркулация отработени газове контролна верига обхват/действие прекъсва) и втората грешка P024F (байпас датчик за положението на нагнетателния въздушен охладител силен поток прекъсва) Ще бъда благодарен за всяка информация.

Поздрави:

Привтелю гледай по чуждите форуми
Тук е ташак работа


Gesendet von meinem VTR-L09 mit Tapatalk
Не знам, с каква диагностична апаратура си гледаш грешките, ама дефинициите ми звучат "дай един гаща плява, да ядеш нашето магаре" (по Чудомир).
Иначе, като грешка по номер P0404 - по време на тест за управление на EGR клапана при студен двигател е установено несъответствие между зададеното отваряне и измереното. Без да навлизам в подробности, клапанът не отваря достатъчно или засяда в отворено положение.
Втората грешка е нещо, вероятно следствие от първата, за някакъв байпас на въздушния поток, какъвто е EGR клапанът - отчита висока стойност. Като цяло изглежда, че EGR клапанът ти засяда в отворено положение.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Влиза в авариен режим

Мнение от Ozzie » 28 мар 2018, 23:06

С "Делфи", "преведено" на български я е чел колата си колегата.
https://clubford.org/forum/viewtopic.ph ... 81#p565581
Даже и негова тема си има, ама не знам, 'що се хака по другите теми, да обърква хората само...
https://clubford.org/forum/viewtopic.ph ... 05#p564005
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта