ПОМОЩ !!!! Проблем с охладителната система Форд Фиеста 1.3 Бензин 1995

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
MalcolmX
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 18 юли 2018, 16:29
Местоположение: Hannover
Status: Извън линия

ПОМОЩ !!!! Проблем с охладителната система Форд Фиеста 1.3 Бензин 1995

Мнение от MalcolmX » 18 юли 2018, 16:47

Здравейте! След куп време в търсене на проблем като моя се реших да направя собствено запитване като последен опит да реша своя проблем преди да започна да блъскам неоправдани пари в автомобила си.

Проблемът е следният. Като първи автомобил получих от баща ми Форд Фиеста 1.3 бензин производство 1995 година. Автомобилът е тестван от баща ми в продължение на 1 година като през това време всичко му беше наред. След като дойде в моите ръце започнаха несполуките. Вентилаторната перка не се включва дори при достигане на последната буква N от скалата за следене на температурата. Около буквата О се наблюдава съвсем леко изпускане на пара от капачката на казанчето за охладителна течност. Някой хора казват ,че след смяна на капачката би могло да се оправи макар ,че това не е единственият ми проблем. Вече втори бушон на първа степен на вентилатора гори като направо се стопява. Страх ме е да го докарам до червената зона , където според някои хора би трябвало да се пусне директно втората степен .

Живея в Германия и тук един мой приятел , който работи в сервиз замери всичко и каза , че не достига ток до предната част на автомобила.
Не знам какво да правя вече. Пробвах да дам на късо датчика за да предизвикам принудително пускане на вентилаторната перка , но нищо не се случва. Ако изключим този проблем колата е в супер състояние и за кратки разстояния нямам проблеми понеже няма възможност да загрее , но в близко бъдеще ще се наложи да карам до новото ми работно място , където често има задръствания и ме е страх да не стане грешка и да прегрее , че евентуална пътна помощ ще ми излезе колкото колата.
Наистина се надявам да има хора ,които да ми помогнат.
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ !!!! Проблем с охладителната система Форд Фиеста 1.3 Бензин 1995

Мнение от ЯЛТА » 18 юли 2018, 17:03

Провери дали вентилатора се върти на ръка. След това подай директно ток на вентилатора от акумулатора без да палиш двигателя, и ако тръгне това е добре, но провери и другата степен. Ком при датчика като го окъсиш и не тръгва, възможно е да има прекъснат кабел, възможно е и стопени букси на самия вентилатор.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

MalcolmX
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 18 юли 2018, 16:29
Местоположение: Hannover
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ !!!! Проблем с охладителната система Форд Фиеста 1.3 Бензин 1995

Мнение от MalcolmX » 18 юли 2018, 17:14

На ръка се върти. Нямам особена идея как да направя това ,което ме съветваш,но ще го гледам и ще мисля как да го направя. Има едно нещо ,което хич не изглеждаше добре , направо си висеше кабел от него. Пада се от лявата страна точно до радиатора. Ето и снимката ,която му направих в случай , че ще ти помогне да ми кажеш какво е. Като окъся датчика релето чуква ама нищо повече не се случва
.
WhatsApp Image 2018-07-18 at 16.09.31.jpeg
WhatsApp Image 2018-07-18 at 16.09.42.jpeg

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ !!!! Проблем с охладителната система Форд Фиеста 1.3 Бензин 1995

Мнение от HACKO » 18 юли 2018, 17:39

За да гори бушона нещо го товари, вентилатора е затегнал или има късо съединение. Щом релето цъка значи, че евентуално датчика и първичната верига са в изправност. Проблема е във вторичната верига или в самото реле (нагорели контакти).
До тука по интернет, следва мерене и търсене.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ !!!! Проблем с охладителната система Форд Фиеста 1.3 Бензин 1995

Мнение от ЯЛТА » 18 юли 2018, 17:41

Еми това е букса, и ако отива към вентилатора-точно там ще е проблема. раздели двете букси и явно в нагорялата част е проблема. Нагорялата букса вероятно за нищо не става вече. На другата букса която отива към вентилатора подай директно плюс и минус за да провериш дали ще тръгне. Ако тръгне просто ще трябва да съединиш кабелите- и трябва връзката да е сигурна, не чрез увиване, а чрез или запояване, или чрез устер клеми, и после поотделно изолирани Съединяваш по цветове на кабелите. Така и така буксата е нагоряла, в краен случай се чупи, ако не успееш да я разделиш.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

MalcolmX
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 18 юли 2018, 16:29
Местоположение: Hannover
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ !!!! Проблем с охладителната система Форд Фиеста 1.3 Бензин 1995

Мнение от MalcolmX » 18 юли 2018, 17:45

Благодаря за информацията :) Ще кажа какво е положението след като се прибера вкъщи и имам време да погледна колата. Засега мога да кажа ,че вентилаторът се върти на ръка доста лесно.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ !!!! Проблем с охладителната система Форд Фиеста 1.3 Бензин 1995

Мнение от ЯЛТА » 18 юли 2018, 17:52

MalcolmX написа:
18 юли 2018, 17:45
че вентилаторът се върти на ръка доста лесно.
Това е добре, значи причината трябва да е в буксата.
Успех.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

MalcolmX
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 18 юли 2018, 16:29
Местоположение: Hannover
Status: Извън линия

Re: ПОМОЩ !!!! Проблем с охладителната система Форд Фиеста 1.3 Бензин 1995

Мнение от MalcolmX » 19 юли 2018, 21:58

Пиша само да знаете , че не съм забравил да напиша резултата просто днес трябваше да работа повече от необходимото и не съм пробвал нищо засега.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта