Покупка на друг автомобил

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Покупка на друг автомобил

Мнение от valio57 » 16 авг 2018, 21:21

Здравейте , от известно време ме тормози мисълта за смяна на семейната кола. Също ще е дизел мотор,комби купе. Спирам се на Фокус , ЕС макс или Мондео. Като се вземе в предвид че пътувам всяка година до България и обратно около 3000 км само пътя до и от. Отделно във времето докато съм там имам също доста километри. Така че ще се радвам на съветите ви. Благодаря предварително. Мислех и за Куга но се отказах. Колата много ми хареса като дизаин. Проблема е че четох че са с много калпави скоростни кутии. Често се чупели.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на друг автомобил

Мнение от S_C » 17 авг 2018, 01:15

3000 km с Фокус с деца и багаж...е в графа "Теория и практика на мазохизма". Поне Мондео! От фордовите най-добре Галакси и мотора на принципа на М. Пух: колкото повече-толкова повече. Кугата отвън са я докарали като истински джип, но за съжаление вътре е несъразмерно малка спрямо външните си габарити. Пробвали са се да направят нещо, ама....май всичката пара им е отишла в свирката.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Покупка на друг автомобил

Мнение от valio57 » 17 авг 2018, 11:22

Реших да взема S-MAX. За сега този модел ме привлича най-много. Почвам търсене. Стискайте палци.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на друг автомобил

Мнение от S_C » 19 авг 2018, 00:38

Широчка кола е. По европа масово си я ползват за семеен товарен добитък и са на доста километри та...имай нагласата за по-продължително търсене.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Покупка на друг автомобил

Мнение от valio57 » 19 авг 2018, 14:49

S_C написа:
19 авг 2018, 00:38
Широчка кола е. По европа масово си я ползват за семеен товарен добитък и са на доста километри та...имай нагласата за по-продължително търсене.
Има ги. Вярно е редки са но ги има. Но нещо се разколебавам. Не за друго но заради филтъра за твърди частици. Повечето време ще се кара на къси растояния и само веднъж в годината ще се пътува до България. И тука навъртам километри но не достатъчно за самопочистване на филтъра. Та започнах да мисля и за Фокус. Не знам. Вече напредвам във възраста и ми е по трудно да си правя сам ремонтите. До сега моя кола не е ходила в сервиз. Сам си ги потдържах. С доста помощ от вас съфорумниците. А тука в сервизите дерат кожи. Не за работа а за престой в серфиз. Като взех ескорта не можах да развия пробката на картера за да сменя маслото. Отидох в сервиз. Викам си с едното ще сменят и маслото. С мое масло и филтер и развиване на пробката ми взеха 40 евро. Само за това че седя 1 . 5 часа на подемника. Няма за 10 мин. ми развиха пробката. Пуснаха маслото и колата останалото време стоя на подемника. Пуснаха я и за 10 мин ми наляха новото мое масло и смениха масленият филтър също мой. Отидох да платя и зяпнах. 40 евро.Пък и тук словаците се оплакват от сервизите. Крадят им годни части,Ремонта не го правят така както трябва. Претупват го. Оплакванията са страшно много. А тези които си поравят колите сами са също страшно малко . Ще ми се като пътувам до БГ,да пътувам комфортно и да не се изморявам много. Само аз шофирам . Жената има книжка но на дълъг път заспива. Миналата година пътувах към БГ 36 часа.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на друг автомобил

Мнение от S_C » 19 авг 2018, 21:49

На Фокус е базиран Кънект-пътническата версия Турнео. Нелоша като замисъл и изпълнение кола, която пак е фокус, но не е с тясно и мизерно купе. Тези обаче са още по-редки.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта