Странен шум

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
hmel40
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 25 окт 2015, 22:42
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Странен шум

Мнение от hmel40 » 17 дек 2018, 11:22

Здравейте! Притежавам Форд Фокус Мк2 1.8 TDCi комби 2006-а година. От около седмица насам чувам един странен шум, който не мога да определя от къде е. Когато съм в движение и колата стигне 1800-2000 оборота започва да се чува едно свистене (все едно парното започва да духа, но то е изключено). Звукът идва от средните отвори за парното. В момента, в който отпусна педала на газта шумът изчезва. Подавам пак газ и пак започва.Когато колата не е в движение и я форсирам - свистенето го няма. Пробвах на изключена скорост, на втора-трета предавка с натиснат съединител, пак не се чува. Само когато е в движение. Преди няколко дена колата ми беше на ремонт за смяна на тампони на двигателя. Казах да обърнат внимание и на този шум. Монтьорът ми каза че е проверил маркучите и тръбичките към турбото и интеркулера, но нямало проблеми, всичко било здраво. Иначе колата си върви, не губи мощност, пробвах я и на магистаралата 140-150-160 върви няма проблем. Но този шум ме притеснява. Ще съм ви благодарен ако ми дадете съвети и насоки как да действам и какво да предприема за отстраняването на този проблем.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта