Загуба на подсветка в автомобила

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
keniq1988
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 23 фев 2015, 23:13
Модел на автомобила: Форд Мондео Мк3 комби TDDI 85Kw 115к.с.
Местоположение: Горна Оряховица
Status: Извън линия

Загуба на подсветка в автомобила

Мнение от keniq1988 » 04 апр 2019, 11:32

Здравейте Имам следния проблем.Изчезнаха ми подсветките на таблото,климатроника,копчетата в купето. Колата в Форд Галакси 2001г. 2.3 бензин.Не знам кога се е появил проблема,първо монтирах камера за заден ход,после сменях пластмасите по таблото от волана надолу.Фарове габарити имам,всички копчета работят,само подсветката я няма.Нищо не намерих като информация.Бушоните са здрави.Не знам има ли причина копчето на фаровете или за намаляване/увеличаване да не работят? Някой ако е запознат с място на бушони,релета да помага,после ще почерпя 😁
Потупването по гърба е само на няколко сантиметра от ритник в задника!!!!!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Загуба на подсветка в автомобила

Мнение от OgiDogi » 04 апр 2019, 14:42

keniq1988 написа:
04 апр 2019, 11:32
Здравейте Имам следния проблем.Изчезнаха ми подсветките на таблото,климатроника,копчетата в купето. Колата в Форд Галакси 2001г. 2.3 бензин.Не знам кога се е появил проблема,първо монтирах камера за заден ход,после сменях пластмасите по таблото от волана надолу.Фарове габарити имам,всички копчета работят,само подсветката я няма.Нищо не намерих като информация.Бушоните са здрави.Не знам има ли причина копчето на фаровете или за намаляване/увеличаване да не работят? Някой ако е запознат с място на бушони,релета да помага,после ще почерпя 😁
По схемите за Галакси и Шаран, за подсветката отговаря предпазител F28 от таблото в купето, но има разлика в зависимост от годината. Виж, дали ти светят лампите за осветяване на номера, на едната схема са през F28 заедно с подсветката. А самият предпазител е на най-долния (хоризонтално разположени предпазители) ред, вторият от ляво на дясно. Ако не е от него, пусни питане във форум на Фолксваген, че купето на Галакси е чист Шаран.
Sharan2001.jpg
Схема Sharan 2001
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

keniq1988
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 23 фев 2015, 23:13
Модел на автомобила: Форд Мондео Мк3 комби TDDI 85Kw 115к.с.
Местоположение: Горна Оряховица
Status: Извън линия

Re: Загуба на подсветка в автомобила

Мнение от keniq1988 » 04 апр 2019, 21:58

Благодаря за отговора.След всичко което прочетох тръгнах пак от бушоните и се оказа че този за подсветка и заден номер е изгорял,кога По кое време не ми е ясно,но засега всичко е ток.
Потупването по гърба е само на няколко сантиметра от ритник в задника!!!!!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта