Двигател 1.8(2.0) бензин кога Ви достига нормална работна температура?

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Двигател 1.8(2.0) бензин кога Ви достига нормална работна температура?

Мнение от F Focus » 20 дек 2020, 19:52

Здравейте!

Откакто застудя забелязах, че добичето(да е живо и здраво) нещо много бавно започна да загрява-след, като позастудя сутрин рано , като тръгна за работа достига нормална температура чак след около 8 км. каране в София без задръствания и много висене по светофари, а при -2С на място при работещ климатроник настроен на 25С температурата започва да спада до 85С някъде.
Май, или нямам термостат, или, ако имам е тотално блокирал в отворено положение...?Или приоритет е зададената температура в салона?
И при този режим с основно незагрял двигател дава разход от 10 до 11л. газ на 100км.(не се Фаля!), към който трябва да се прибави и около може би 0.5-1.0 л. бензин, защото работи на бензин към 2км. и после впръсква 3% бензин при работа на газ според предишният собственик, ама така ли е не знам...бих увеличил количеството на връскван бензин на 10%, ама нямам вяра на газаджиите, а и не само на тях, та докато не се затопли времето не мисля да барам нещо-после ще му мисля-само да е живот, и здраве! :):

Извинявам се, ако темата е дискутирана, ама вярвам че все ще внесе живец, и ще даде полезни отговори!

Поздрави, както казва Митака! :wink:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Двигател 1.8(2.0) бензин кога Ви достига нормална работна температура?

Мнение от ЯЛТА » 20 дек 2020, 20:36

Ми след 2 км движение, ако горният маркуч на радиатора ти е топъл, със сигурност термостата ти е блокирал в отворено положение.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Двигател 1.8(2.0) бензин кога Ви достига нормална работна температура?

Мнение от F Focus » 20 дек 2020, 20:51

Ами не съм вдигал капака в този момент, защото, както писах в една друга тема поради счупени пластмасови зъбчета на откл.-закл. механизъм на капака сега го отварям с плоска отвертка дълга 40см.!:) И много пулене къде и осветяване къде точно отива плоският връх на отвертката, че инак няма начин! :cry:
Много автомати-слаби резултати!

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Двигател 1.8(2.0) бензин кога Ви достига нормална работна температура?

Мнение от F Focus » 20 дек 2020, 21:03

А и горният маркуч на радиатора го смених в МП, защото се оказа, че няма никаква друга алтернатива-цената беше 102лв.
А, пък новият оригинален изглежда толкова солидно изработен, че акълът ми не го побира какво може да му се случи, за да се подмени, ама на-наложи се!
Но, ако горният маркуч не е топъл, то кой би бил( или не бил)?! Нещо не разбирам-признавам си!
Много автомати-слаби резултати!

ADDimitrov
потребител
потребител
Мнения: 219
Регистриран: 16 ное 2018, 08:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Двигател 1.8(2.0) бензин кога Ви достига нормална работна температура?

Мнение от ADDimitrov » 21 дек 2020, 11:18

Що вдига тоия градуси термостат е ок! Неработещ термостат ще хванеш ако на дълга права почне рязко да пада под 80! Мойта също сзагрява бавно, ама нали имаш и изпарител който се топли и купе с двузонов климатик, няма как да стопли всичко за 2 3 километра. А това за 3% бензин нещо яко те еизлъгал предния собственик!!! Това не е кола с директно впръскване на бензин!

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Двигател 1.8(2.0) бензин кога Ви достига нормална работна температура?

Мнение от F Focus » 21 дек 2020, 12:06

Мисля, че предишният собственик не ме е качил на тополата, защото ходих в газаджийски сервиз за смяна на филтърчетата на инжекциона и там потвърдиха, че същият е висок клас, събран от различни качествени модули(демек сбирщайн :D ) и не е никакъв проблем да впръсква, и малко бензин, като не съм искал да проверят как стоят нещата-в една друга тема Огидоги потвърди, че много системи го правят това, дори и да не са скъпи.
Пак предният собственик каза, че с цел предпазване на клапаните след монтиране на инжекциона е пускал 30% бензин, но икономията не му харесала, и намалил впръскването на бензин, ама кВо е що е, и каква е истината...? :?:
Ще е полезно да се изяснят нещата, имайки предвид конкретният двигател-по някои въпроси, съм много "бос"-еле пък газаджийските, та ще съм много благодарен за компетентни мнения, а и ще се получи интересна тема, която, ако Ръководството реши да я отдели, като нова, че откъде тръгнахме-къде отидохме! :D Например "Възможно ли е газовият инжекцион на 1.8 и 2.0 двигатели Дуратек да впръсква бензин при работа на газ?"
Нищо, де-няма лошо! :wink:
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 25 госта