Mondeo MK 4.5 vs MK 5

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
gemballa
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 10 фев 2011, 18:14
Модел на автомобила: надявам се Форд
Status: Извън линия

Mondeo MK 4.5 vs MK 5

Мнение от gemballa » 20 дек 2023, 12:04

Здравейте, не съм притежавал автомобил от марката, но мой близък си закупува вече втори такъв (в конкретният случай Мондео комби МК 4) и съм впечетлен от простора в автомобила. Тъй като съм в период на търсене на по-голям автомобил разглеждам Мондео МК 4.5 от чужбина. Много ми допада версията Titanium S, но цените отиват към 20к лв. И от тук питането, кое е по добре от към функционални екстри и надеждност - високо оборудвано МК 4.5 на около 160-170к км или ниско ниво МК 5 на 200+к км?

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK 4.5 vs MK 5

Мнение от ivchotr » 20 дек 2023, 16:25

Както е казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече.
Не е лошо да се информираш двигателят какъв е (защото не си казал дизел или бензин търсиш), че има едни екобуусти с ангренажен ремък в маслото, които създават проблеми. Доколкото знам автоматиците на по-новите модели са по-яки отколкото на по-първите модели. Екстрите изобщо не са за пренебрегване, особено тези като ESP и ASR. В последно време нашите почистващи фирми ръсят срещу снега по пътищата с някакви химии, дето като захладнее малко се разлигавят и няма потегляне по наклон нагоре. Все едно е лед.
Знам всички вицове за Форд :D

gemballa
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 10 фев 2011, 18:14
Модел на автомобила: надявам се Форд
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK 4.5 vs MK 5

Мнение от gemballa » 21 дек 2023, 09:06

Честно казано съм се позапознал с моторизациите при МК4.5 и се оглеждам за дизели - 2.0 163 кс или 2.2 200 кс (за предпочитане), с ръчни скоростни кутии. При МК5 кои са препоръчителните двигатели, като бензинови също са опция - минавам до 15к км на година?

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта