Междунардона книжка и талон

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
acj
потребител
потребител
Мнения: 457
Регистриран: 31 яну 2005, 13:40
Модел на автомобила: сега: ISUZU RODEO LX, 4x4, 3.2l, V6, 24V, 205к.с., 2000г.
преди: Ford Fiesta 1.6 Si 16V
Местоположение: Colorado
Status: Извън линия

Междунардона книжка и талон

Мнение от acj » 24 фев 2005, 13:26

Международни документи за управление и собственост на автомобили се издават от СБА на адрес 1019 София, площад Позитано №3, телефони 9357935, 9876943. mailto: suab@uab.org, web page: http://www.uab.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

За книжката са необходими : българската книжка, актуална снимка (като за паспорт), и 9 лева.

За международен талон трябва талон (и малкия и големия, ако са от новите), и 10-на лева.

Валидността и на двата документа е 1 година от датата на издаването.

Смисъла на издаването им не е особено голям, издават са на база международна конвенция от 50-те (но все още валидна).

Практически навън никой не ще да ги погледне, но човек иска 100% да избегне неприятности, трябва да си ги извади за всеки случай. Аз лично така правя за да съм спокоен, но не бързам да ги подавам вече при проверка, след като три поредни пъти са ми ги хвърляли обратно с изражение на погнуса, без да ги отворят (разпознават ги по сините обложки).

Пак повтарям, за всеки случай аз винаги имам актуално извадени такива, когато излизам.

Най-важния документ за автомобила е ЗЕЛЕНАТА КАРТА!!!! (международна гражданска отговорност за щети на трети лица)
На нея се гледа като на документ за собственост на атомобила, така че трябва да се внимава да бъде изрядно и четливо попълнена, без нито една грешка или поправка!!!

Не бива да се забравят и медицинските застраховки за пътуващите, нищо пари са, но не дай боже да потрябват. Те са задължителни, със задължителни минимални нива на покритие за различните страни. За издаването им се носят международните паспорти на пътуващите.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта