Съвет за купуване на кола!!!

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
BarniPP
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 28 мар 2007, 12:13
Модел на автомобила: Fiat
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Съвет за купуване на кола!!!

Мнение от BarniPP » 28 мар 2007, 17:08

Здравейте всички,може да не е тук мястото за тази тема,но понеже всички имате някакви впечатления от форд за туй пиша тука.Очаквам да дадете коректни и безпристрастни мнения и препоръки.Искам да купувам кола,бях се спрял на форд фокус 2000-2002 год. 1,8TDI за около 9 000лв.Но чувам мнения че форд не са предпочитани коли от много хора и имат проблеми.Не знам за какво става вапрос,не сам карал форд до сега.

Дайте своите мнения дали изборът ми на фокус 1,8TDI (110коня) е добър или да се ориентирам към друга марка?Разполагам с 10 000лв.

Кажете какво мислите,другите оферти са ми за Ауди А4, голф 4, VW пасат, но по-стари модели.

Общо взето каде са им слабите страни на фокусите и скъпа ли е поддражката?Части консумативи и т.н.
Интересува ме всичко което можете да кажете искрено обаче.

Поздрави!

Потребителски аватар
Stefak
потребител
потребител
Мнения: 102
Регистриран: 22 фев 2006, 09:44
Модел на автомобила: Форд Мондео 1.6 2000 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Stefak » 28 мар 2007, 18:31

И аз преди да си купя моя Форд разни "специалисти" и то доста ме убеждаваха да не избирам тази марка, което се оказаха пълни глупости. Марката си е идеална като съотношение цена/качество. Аз лично не съм имал проблеми вече една година. Специално Фокуса пък е на съвсем друго ниво в качеството в сравнение с всички произвеждани дотогава фордове, така че ако е в добро състояние въобще не се колебай. Не ти трябват никакви прехвалени дърти кошници с измислен имидж.

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от chaosdd » 28 мар 2007, 19:40

Stefak, добре го каза :D

Focus е многократен победител във всевъзможни класации за нови и употребявани автомобили. Адски сполучлив и здрав автомобил с далеч най-доборото поведение на пътя в класа.
Държи цена.

Под 10 000 лв. едва ли ще намериш читав и със сигурност няма да е дизел, така че внимавай за подозрително ниски цени.

Двигател 1.8 дизел 110 к.с. няма.
В началото бяха 1.8 TDdi 90 к.с. 2002/2003 се появи 1.8 TDCi 115 к.с., има и версии 100 к.с ама рядко.
Новия TDCi дизел може да страда от лоша нафта и злобно юркане - дюзи, EGR, не дай боже турбо. Ако е поддържан добре и с хубаво гориво, и на 300 000 км е о.к.

1.6 безнин 100 коня също е оптимален вариянт.
Давай смело Focus е чудесен избор - само намери подходящ.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от jojo » 28 мар 2007, 20:41

форда си е много добър избор.сравнение с изброените от теб конкоренти си е супер по новото си по добре според мен.сравнявай ексртри,цена,година,двигател и не на последно място състояние на автомобила.ако се съмняваш отиди на диагностика с избрания от теб автомобил в някой сервиз.подръжката на форда е и като на фолксвагена за ауди и дума да не става попитай някой с тези марки автомобили за рез.части.гледай им всичко това са що годе нови коли но все пак си виж за някакви дупки по купето,за удари,ходова част и двигател,но ще се повторя като кажа че за мен това си нова кола.Фокусчето си е хубав и интелигентен автомобил.Гледай ги и си избирай

BarniPP
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 28 мар 2007, 12:13
Модел на автомобила: Fiat
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от BarniPP » 28 мар 2007, 21:39

chaosdd написа:Stefak, добре го каза :D

Под 10 000 лв. едва ли ще намериш читав и със сигурност няма да е дизел, така че внимавай за подозрително ниски цени.
Е добре де човече болшинството от фокусите които съм гледал по обяви за продан са в граници между 7000 - 10 000лв.Та дори и дизелите.Що се отнася до купуването колата ще бъде или от Италия или Германия.Просто се бях спрял на форд фокус защото ме привлече адски силно като дизайн както външен така и отвътре.Пък си е по-нова кола.Колкото и да е 3-4 год. по-нова си е доста.Мисълта ми беше че познати ме разубеждаваха за марката форд като цяло.Исках да чуя мнения от хора които наистина разбират нещо.Колкото повече мнения чувам толкова повече се убеждавам че не марката е важна а това как се грижиш за колата си.А също и какъв ти е късмета.Какво ще кажете за Германия или Италия са по-запазени колите ?Аз мисля че е Германия.

Кажете нещо за слабите места на фокусите каде са защото имат.Няма идеална кола просто.И на кое трябва да се наблегне при покупката,каде да се гледа най-вече.

Мерси на всички за мненията!

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 28 мар 2007, 22:04

Аз няма да те навивам или разубеждавам. Само ще споделя моя опит, който май прилича на твоя.

И аз преди карах Фиат. На всякъде в сервизите ми казваха - "Купи си Фиат, та цял живат да те е яд."
След това си купих Форд. От 2001 г. до сега сме неразделни. Много съм доволен. Меналата година минах 2500 км. с почти разпаднал се съединител (бяха останали 20% от феродото по диска), без да усетя че колата има проблем. Колегите са прави, че много зависи от карането и от поддръжката.
Съседа ми също има Форд (на улицата от №1 до №15 има 6 Форда, 1 Мерцедес, 1 BMW , 1 VW Голф 3 и т.н.), като преди Форда смени VW Джета (един от най-здравите автомобили на 90-те години) и Ауди 80.
Що викат нас с Фордовете, когато закъсат - НЕЗНАМ? Остава си загатка. А иначе Форд и циганин - зимно време не работят.
На запад хората са практични и карат повече непретенциозни коли и не ги е грижа за това какво ще си помислят когато слизат от Форд. Там се цени какво знаеш и можеш, а не колко скъпа кола караш.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 29 мар 2007, 09:38

Здр. колега!
И аз като теб търся фокус ,до преди 2месеца карах ескорт.Карах го 7 години,и за това време смених само масло,гарнитура на капака,термостат,ремък на генератора, уплътнителните гумички на клапаните и 2 тампона на стабилизиращата щанга.Навъртях му 50 000км,и го продадох.Нищо лошо не видях в тази марка.Сега като обикалям по борсите да си търся-всички търговци ми викат "вземеш ли форд ще станеш приятел със собствениците на сервизите".Ей така е,лоша слава имат.
Слабите места на фокуса са както и на другите фордове-а именно тампоните на стабилизиращата щанга,има и отзад такава.Сменяш ли ги навреме спестяваш биалетките,които са в пъти по скъпи от тампоните(оригинален тампон е 5-7лв),а те се износват предимно в града,където минаваш дупки,неравности,паважи.....
Друго слабо място е таблото с уредите.Вече 3 фокуса съм видял с този проблем.Единия го има баща ми,втория го купи мой познат-който свали 500лв от цената заради този дефект,и третия го видях в автоборса.Проблема е че се губят токовете и стрелките спират за неизвестно време.Трудно се намира проблема,мъчихме се,и майстор се ангажира,ама не става.Свикваш с това,нее проблем който спира колата.В МП кават "ново",но скъпо.
Общо взето като кола е много добра,и возията е прекрасна,бензиновия мотор под 3000об не се чува в купето ,че работи.
Колите от Италия:
-имат повече екстри-климатик,airbags,ел. стъкла,АБС,блокаж на диференциала,подгряване на стъклата-предно задно
-не са ръждясали и изгнили
-по евтини
-по мърляви-дупки по тапицерията,мръсни облицовки на вратите,което в бг се изпира,зашива,залепва и става екстра.
-имат за сменяне тампончета,акумулатор,ей такива консумативи
Колите от германия:
-в повечето случаи имат само ABS,airbag-германците не се вълнуват от екстрите,гледат колата да е кола за возене от т.А до т.Б и нищо повече.
-ужасно много ръжда
-по скъпи-над 1000лв разлика- в момента цените в мобиле.де и мобиле.бг са еднакви

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от red » 29 мар 2007, 12:18

Това че не смята форда за кола е добре дошло смъква по няколко хилядарки от цената, които бихме платили само за "марка"!

BarniPP
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 28 мар 2007, 12:13
Модел на автомобила: Fiat
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от BarniPP » 29 мар 2007, 17:06

Значи да не обръщам внимание на приказките които чувам.И да скачам смело в избора си на фокус.Нали така? :P

П.П Ако някой има да казва нещо отрицателно да каже сега или за винаги да замълчи :idea:

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 29 мар 2007, 17:08

BarniPP написа:Значи да не обръщам внимание на приказките които чувам.И да скачам смело в избора си на фокус.Нали така? :P

П.П Ако някой има да казва нещо отрицателно да каже сега или за винаги да замълчи :idea:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 35&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Забележи, какви красавци Фокуси има... Как да не си вземеш . :P
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 29 мар 2007, 17:14

BarniPP написа:П.П Ако някой има да казва нещо отрицателно да каже сега или за винаги да замълчи :idea:
Къде се намираше тоя Пазарджик, че нещо съм скаран с географията.
MOTO-PFOHE дали има около тебе?
Закарай го ако можеш някъде да го огледат хубаво преди да го купиш. Да не останеш изненадан после колко разходи ще изкочат и да се отчаеш от марка и Фокуси и чудо.
Почти винаги не е виновна марката а това как е подържана една кола. Ако е карана и са изкочили 1000 неща за ремонт и са я изкарали на пазара без да я правят... некой шаран да я лапне, щото поне има външен вид.

BarniPP
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 28 мар 2007, 12:13
Модел на автомобила: Fiat
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от BarniPP » 29 мар 2007, 17:21

paci написа:
BarniPP написа:П.П Ако някой има да казва нещо отрицателно да каже сега или за винаги да замълчи :idea:
Къде се намираше тоя Пазарджик, че нещо съм скаран с географията.
MOTO-PFOHE дали има около тебе?
Закарай го ако можеш някъде да го огледат хубаво преди да го купиш. Да не останеш изненадан после колко разходи ще изкочат и да се отчаеш от марка и Фокуси и чудо.
Еее тва е задължително със сервиза преди покупка как иначе.То в днешно време на кой ше имаш доверие.Ама иначе не мисла принципно от БГ да зимам кола де.Или Германия или Италия ше баде.Къде ми препоръчвате вие?Или пък БГ си е най-доре ам?

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 29 мар 2007, 17:21

paci написа:
BarniPP написа:П.П Ако някой има да казва нещо отрицателно да каже сега или за винаги да замълчи :idea:
Къде се намираше тоя Пазарджик, че нещо съм скаран с географията.
MOTO-PFOHE дали има около тебе?
Закарай го ако можеш някъде да го огледат хубаво преди да го купиш. Да не останеш изненадан после колко разходи ще изкочат и да се отчаеш от марка и Фокуси и чудо.
Почти винаги не е виновна марката а това как е подържана една кола. Ако е карана и са изкочили 1000 неща за ремонт и са я изкарали на пазара без да я правят... некой шаран да я лапне, щото поне има външен вид.
:D Ей, как не знаеш хубавия град, бре.
Пазарджик е на пътя между София и Пловдив.
На 105 км от София, на 36 км от Пловдив. най-близко Мотопфое - в Пловдив.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 29 мар 2007, 17:43

cenzor написа: ...
Пратих го там щото ненам дали е валидно за всички градове но!
Вчера минах ги питам дали имат "тръскачка"за амортесьори. Дам имали!
Питам колко ще струва да ми видят моите. Питат ме каква е колата викам Фиеста. Тръгвай да я видим за Форд е безплатно.
Хууу, вкараха я и като я почнаха отгоре до доло и обратното почти цялата :shock: Айде викам тия сеа искаха една шапка пари. Оформиха "пътен лист" със "забележки, похвали и оплквания" и аре чау ... нема искат пари нема нищУ. Днес отивам да видим офертата за амортисьорите и пак шок в прятен смисъл с цената :shock:

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 30 мар 2007, 11:39

Ето събрана на едно място интересна информация за Форд Фокус ( макар и ST170 ).
http://www.fordst170.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;

А ето и най-честите проблеми:
http://www.fordst170.co.uk/known.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Дано помогнат.
:D
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
jlpetkov
потребител
потребител
Мнения: 729
Регистриран: 18 яну 2007, 08:59
Модел на автомобила: BMW 318ti 95'мтехник шпер; Ford Fiesta 1,6i 16V '94 АГУ
Местоположение: София, в едно гето наречено Обеля-2
Status: Извън линия

Мнение от jlpetkov » 30 мар 2007, 15:13

малко offtopic
paci написа: Вчера минах ги питам дали имат "тръскачка"за амортесьори. Дам имали!
Питам колко ще струва да ми видят моите. Питат ме каква е колата викам Фиеста. Тръгвай да я видим за Форд е безплатно.
Хууу, вкараха я и като я почнаха отгоре до доло и обратното почти цялата :shock: Айде викам тия сеа искаха една шапка пари. Оформиха "пътен лист" със "забележки, похвали и оплквания" и аре чау ... нема искат пари нема нищУ. Днес отивам да видим офертата за амортисьорите и пак шок в прятен смисъл с цената :shock:
paci, уби ме на място, я опиши тва отгоре до долу кво точно значи?
ше ме караш да ти идвам май на гости да видят и мойта........

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 30 мар 2007, 21:57

Ми кво кво ?
Всичко!
Само двигателя на комп не окачваха.
Амортисьори, спирачки, спирачна течност, антифриз, хидравлична течност, пистов ремък ( и ме питаха и за ангренажния ко съм правил с него и казах всичко ток там), ходова част за луфтове али-бали и шумове по лагерите, накладки гледаха (нови са :D: )
Беее сичко ...
И ти дават разпечатка с цифрите от стенда за амортесьорите и спирачките и един "контролен лист за директно приемане" с опис на констатираните проблеми. Като ида другата седмица да се заемат няма ме гледат пак и да питат ко има вися по тиквите, давам им листа и ... пари да имаш :)
Ама ме изненадаха с цени бреее :shock: Говореха, че неква отстъпка 30% ама на кого за какво ... важи за мен.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта