Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Връзки към страници свързани с ФОРД и други интересни сайтове
MinDVizioN
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 25 апр 2015, 19:06
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от MinDVizioN » 19 май 2019, 12:00

Здравейте,

Имам намерение да закупя Форд Мондео 2.0 ТДЦИ 130 кончета 2006 facelift. Изчетох доста по темата за модела и двигателя. Искам да попитам само няколко неща:

В facelift изчистен ли е проблема с помпата за налягане на горивото да няма стружки към дюзите?

Понеже съм далеч от София от там харесах две обяви, ако някои има мнение или знае нещо бих се радвал, за да не бия толкова много път. Да се извиня предварително ако колата е на някого от форума.Благодаря ви предварително.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ayrvei

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ayrvei

Приемам всякакви мнения и отзиви. Всеки вижда различни неща и за това се допитвам до вас.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от Ozzie » 19 май 2019, 12:51

Стружките от помпата се получават, не в следствие на някакъв заводски недостатък, а от липса на достатъчно смазващи вещества в нафтата, от това, че ти продават кола на 200 000 км., а тя всъщност е на едно 2,5 х 200 000 км.
С една дума - от естествено износване и стареене на мат'ряла.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

MinDVizioN
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 25 апр 2015, 19:06
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от MinDVizioN » 19 май 2019, 13:41

Кои бензиностанции предлагат дизел с най-добро качество в България относно най-малко добавки и достатъчно смазващи свойства. Имам приятел, който кара по стария 2.0 тдди 115 и е доволен но не знам колко общо имат двата двигателя освен, че и двата са турбодизел.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от ivo_63 » 19 май 2019, 13:59

От втория линк колата е с доста екстри, но като цяло явно търсиш с 2 опции- над 2005 и под 5000 лв. Шанса да уцелиш нещо младо , евтино и читаво намалява , но може да си късметлия. Без гледане и проба няма да стане. За мен втората е по-сделка , сега някой колега ще напише , че предпочита първата , примерно....

MinDVizioN
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 25 апр 2015, 19:06
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от MinDVizioN » 19 май 2019, 14:04

За първото си прав ,че търся от 2005 поне евро 4 за парите може и малко повече, но по ме вълнува да е в границите за регистриране на хора с инвалидно право.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от Ozzie » 19 май 2019, 15:05

MinDVizioN написа:
19 май 2019, 13:41
Кои бензиностанции предлагат дизел с най-добро качество в България...
ЛукОйл, Еко, Петрол... Всяка бензиностанция и верига която си държи на името.
Ако ти го продава бай Пешо от съседния вход... божа работа.
До преди 2-3 години, основно зареждах от ЕКО (карам "печки" от пролетта на 2007 г.), после се появи ВМ и гърците, да не останат капо, смъкнаха отстъпката до 2 ст. на литър (само за Варна!, за другите градове си остана стария вариант), та заради измекярщината им спрях да ги посещавам (поне варненските). След тях зареждам основно на Петрол. От година и нещо, на всяко зареждане добавям Бардал B.D.C. Преди това добавки не съм ползвал.
За 12 години, калпава нафта не ми се е случвало да уцеля.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от ivo_63 » 19 май 2019, 18:40

Карам винаги с Бардал или Редекс, зареждам където ми падне , всичкия дизел идва от една тръба , разликата е в цената само.
До колегата : Мондеото е висок клас автомобил и никой не се разделя с читав екземпляр на ниска цена. На тия пари и години / под 5000 лв / и читав Фокус няма.

MinDVizioN
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 25 апр 2015, 19:06
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от MinDVizioN » 19 май 2019, 20:18

Благодаря за отзивите ви! Иво разбирам логиката ти, но в нета повечето обяви са дори с по-ниски цени. Вече новото Мондео от 2007 там са други цените иначе да се откажа от тия обяви и да чакам по-скъп екземпляр , но не знам дали би се появил такъв скоро на пазара. Голяма дилема. Хвърлил съм око на първата обява синия.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от S_C » 21 май 2019, 01:14

То на всеки пазар има такива феномени. Да е новичка, да е голяма, да е евтина и да е на малко километри. Има ги. Обаче още първата година като теглиш чертата на цена+обслужване+ремонти и излиза, че ти е било по-евтино да си взел някоя нова от магазина.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от ivo_63 » 21 май 2019, 17:57

MinDVizioN написа:
19 май 2019, 20:18
Благодаря за отзивите ви! Иво разбирам логиката ти, но в нета повечето обяви са дори с по-ниски цени. Вече новото Мондео от 2007 там са други цените иначе да се откажа от тия обяви и да чакам по-скъп екземпляр , но не знам дали би се появил такъв скоро на пазара. Голяма дилема. Хвърлил съм око на първата обява синия.
Синия е съвсем постен откъм екстри.Не знам къде ги гледате тия евтини коли , аз моята и за 6000 не бих я продал / не, че някой ми е предложил да я купува де / :D :D :D . Мондео има причини да е по-евтина кола - много са карани, данъка е голям и поддръжката не е евтина. С една дума няма голямо търсене, отделно българите робуват на други немски и японски марки , които според легендите никога , ама никога не се чупят ...

MinDVizioN
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 25 апр 2015, 19:06
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от MinDVizioN » 23 май 2019, 09:22

Имах и японска бензин и немски дизел . Ако трябва да съм честен от към техническо изпълнение от типа без проблеми японеца е по-добър. Аудито добра возия екстри много , но накрая половината екстри не ги ползвах и реже глави при сервизиране. Както споменах един познат има по стария двигател ТДДи и е доволен. От към екстри ми стигат стандартните , че колкото повече електроника повече главоболия. За цената разбирам,че всеки си цени и хвали най-много неговото , но отвори обявите няма по скъпи от последните години на Facelifta, които се продават.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от ivo_63 » 23 май 2019, 19:30

Колега , не ме разбирай погрешно . Можеш да си купиш дърво за 10 000 лв или същата кола, читава за 4000 лв. Върви , гледай , карай и каквото ти легне на сърце. Така по картинки каво да ти кажем ? Купи тая или оная . Парите даваш ти и избора е твой.

Потребителски аватар
Запрян.Б.
потребител
потребител
Мнения: 93
Регистриран: 04 авг 2016, 18:39
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от Запрян.Б. » 24 май 2019, 11:35

MinDVizioN написа:
23 май 2019, 09:22
Имах и японска бензин и немски дизел . Ако трябва да съм честен от към техническо изпълнение от типа без проблеми японеца е по-добър. Аудито добра возия екстри много , но накрая половината екстри не ги ползвах и реже глави при сервизиране. Както споменах един познат има по стария двигател ТДДи и е доволен. От към екстри ми стигат стандартните , че колкото повече електроника повече главоболия. За цената разбирам,че всеки си цени и хвали най-много неговото , но отвори обявите няма по скъпи от последните години на Facelifta, които се продават.
идвай и отнасяй моята тогава :)

MinDVizioN
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 25 апр 2015, 19:06
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от MinDVizioN » 24 май 2019, 16:24

Иво,
Не съм поискал вие да ми изберете колата и то по картинки, ако съм се изразил някъде грешно моля да бъда извинен. Просто дадох два примера и това е. Знам, че всичко е на късмет . Просто си бъбрим тук. Кола и жена задължително се пробват преди да се вземат :)

Освен нормалните неща като турбо, маховик и да се видят нещата по електрониката , нещо специфично има ли за модела?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от HACKO » 25 май 2019, 17:25

Горивото :mrgreen:
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

MinDVizioN
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 25 апр 2015, 19:06
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от MinDVizioN » 26 май 2019, 18:56

Един въпрос още имам този двигател 2.0 ТДЦИ съвместна разработка с ПСА груп и Мазда ли е или си е чисто фордов за по-малкия 1.6 ТДЦИ там е ясно :)

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от ivo_63 » 26 май 2019, 19:22

Този двигател трябва да е с дюзи Сименс и затова Наско е написал - " горивото". Провери по-подробно нещата и най-вече финансовата част на ремонт и рециклиране на въпросните дюзи. По спомен от патили колеги 300-500 лв ..... на дюза. Затова моделите след 2005 са по-скъпички , защото започват да слагат дюзи Бош. Нека по-запознатите ти разяснят нещата , не съм автомонтьор. В капана винаги има сиренце ....

MinDVizioN
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 25 апр 2015, 19:06
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от MinDVizioN » 26 май 2019, 20:30

Добре е да се знае като информация Bosch li sa Siemens ili Delphi . За Делфи знам, че нови са 500лв бройката и след смяна се обучават, но ако са другите две марки там е досиетата Х :)

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от OgiDogi » 26 май 2019, 22:26

MinDVizioN написа:
26 май 2019, 20:30
Добре е да се знае като информация Bosch li sa Siemens ili Delphi . За Делфи знам, че нови са 500лв бройката и след смяна се обучават, но ако са другите две марки там е досиетата Х :)
Код на мотора FMBA/FMBB/N7BA - Delphi
Код на мотора N7BB - Siemens
На 130 коня няма Bosch инжектори, даже не съм сигурен дали изобщо има 2.0 TDCI с такива...
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

MinDVizioN
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 25 апр 2015, 19:06
Местоположение: Добрич
Status: Извън линия

Re: Съвет и информация преди покупка на Форд Мондео

Мнение от MinDVizioN » 27 май 2019, 14:42

Мерси OgiDogi това е доста полезна информация , а дали този двигател има нещо общо с PSA group i mazda и в сравнение с една Шкода октавия 1.9 тди 131 коя кола би била по рентабилна. Като изключим,че всичко зависи от поддръжката и предните собственици. Чисто ако сравним двата двигателя кой е по удачен вариант?

Отговори

Върни се в “ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта