Маховик Mondeo 2.2 TDCI

Какво, къде и как мога да намеря? Справочник на Форд Фена.
Отговори
Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Маховик Mondeo 2.2 TDCI

Мнение от Dundee » 08 яну 2013, 14:41

В края на миналата година ми дойде реда да се скапе маховика и по този случай правя тема с нещо като информация за следващите, чийто ред ще дойде.
Първо се започна с лек тропащ шум при натиснат до половината педал на съединителя, същото както в клипа на този англичанин:
http://youtu.be/-9BXBmRdKw0

След едно паркиране с изкачване назад на стръмен наклон, тропането се засили, а на моменти звука ставаше квичащ. Това е от моята кола:
http://youtu.be/kikgwnSP8Zk

Повече тропане и квичене не можех да търпя (а и вече бях напреднал със събирането на парите за смяната) и реших да правя ремонта. Колата подлежи на още немалко каране в състоянието от втория клип. Казват че проблемът става станал сериозен, чак когато трака непрекъснато при работа на свободен ход. Могат да се намерят в нета доста клипове с такива ужасно тракащи кочини.

Съответните FINIS номера са:
Съединител - комплект 1325348
Лагер-помпа 1476856
Маховик (двумасов) 1337733
Предлагат се и болтовете за маховика, 8 бр. са, 1128791.

Пазарувах частите от Англия, поръчах комплект съединител + лагер-помпа + маховик, всичко LUK. За най-изгодни оферти избрах този комплект съединител и този маховик. Спазарих се с търговеца за известна отстъпка от цената, тъй като купувам целия комплект накуп от него. След като взех пратката от куриера се получи крайната сума 1301 лв., с включени разходите за транспорт Англия-България.
Маховикът и ремонтния комплект си имат собствени номера на LUK, които са съответно 415042710 и 624331833. Ако на някой му трябва повече, може да вземе номерата на частите от тези и останалите снимки в галерията:
ИзображениеИзображениеИзображение

Няколко часа след като приключих поръчката, друг търговец ми върна корекция на отговора си, че частите му всъщност са оригинални. Хвана ме яд че закъсня толкова, защото цената при него е значително по-ниска. За този пълен комплект става въпрос. Разликата е към 200 лв. надолу, което си е доста, покрива разходите за труд при смяната. Човекът прави само уговорка че помпата е неоригинална.
Hi
I am sorry you have been given the incorrect information.
This is an original ford clutch kit , just the slave cylinder is aftermarket
Regards
Amanda
Сигурни и изпробвани варианти за онлайн пазаруване са също eurocarparts.com и carparts4less.co.uk, но с тях не успях да сглобя цена под 1300 лв. при която всички части, включително помпата да са LUK.
Приятно пазаруване :wink:
Изображение

ATF
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 28 ное 2012, 13:02
Модел на автомобила: Focus DI
Status: Извън линия

Re: Маховик Mondeo 2.2 TDCI

Мнение от ATF » 09 яну 2013, 18:37

>:D<: Браво колега!Дано всички оценят трудът ти!

Отговори

Върни се в “АВТОЧАСТИ И АКСЕСОАРИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта