Покупка на крик

Какво, къде и как мога да намеря? Справочник на Форд Фена.
Отговори
yortzonev
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 11 май 2014, 12:30
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 turbo (дизел)
Status: Извън линия

Покупка на крик

Мнение от yortzonev » 12 май 2014, 22:53

Ходих днес в магазина да взема крик и научих че има и хидравлични крикове. Та надеждни ли са или не? Каква препоръка ще ми дадете?

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на крик

Мнение от S_C » 12 май 2014, 23:55

Надеждни са.Ама колкото са надеждни-два пъти по толкова са неудобни за носене в багажника, понеже никъде не се събират, освен ако не караш поне ван.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

yortzonev
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 11 май 2014, 12:30
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 turbo (дизел)
Status: Извън линия

Re: Покупка на крик

Мнение от yortzonev » 13 май 2014, 14:50

S_C написа:Надеждни са.Ама колкото са надеждни-два пъти по толкова са неудобни за носене в багажника, понеже никъде не се събират, освен ако не караш поне ван.
Защо бре аз като го гледах беше дори по малък от обикновения крик.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Покупка на крик

Мнение от essex » 13 май 2014, 19:20

Колеги вие мислите за различни крикове :D: http://store.emk-33.com/product/323060/ ... -tona.html
http://store.emk-33.com/product/323054/ ... -ramo.html
И 2-та крика са удобни, цилиндричния е статичен и е за неща които не се движат, не е препоръчително да се вдига 20 годишна кола, има малко основа тоя крик и ще сгъне ламарината ако не се сложи дъска, а понеже сигурно е изгнила ще пробие ламарините :mrgreen: , другия крик се движи, той за това има колелца, при вдигане на колата тя се мести и тези колела са за тази работа, доста съм използвал такъв и ми е достатъчно удобен за ремонти пред блока :D:
Ако ще си сменяш самои гумата си дръж оригиналния на мястото в багажника и не се занимавай с глупости. Е как ще са неудобни ти искаш на мястото на оригиналния ли да го сложиш :shock: :D: този крик е за ремонтна дейност а не за аварийно сменяне на спукана гума, естествено и с това се спрява добре.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

kosta69
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 04 мар 2013, 21:12
Модел на автомобила: ford focus 1.8 tddi 90hp combi 2000
Status: Извън линия

Re: Покупка на крик

Мнение от kosta69 » 13 май 2014, 21:52

yortzonev написа:
S_C написа:Надеждни са.Ама колкото са надеждни-два пъти по толкова са неудобни за носене в багажника, понеже никъде не се събират, освен ако не караш поне ван.
Защо бре аз като го гледах беше дори по малък от обикновения крик.
За неудобното - както и да е !
Но дали ще върши работа ? При спукана гума,може и да не влезне под колата !
Във всяка морга за коли има поне по десетина крика.
Аз съм съгласен с мнението на колегата "essex" Вторият модел е добър,но да го разкарваш постоянно в леката кола е излишно.

yortzonev
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 11 май 2014, 12:30
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 turbo (дизел)
Status: Извън линия

Мнение от yortzonev » 13 май 2014, 22:20

Колега щях да си държа крика в колата и да не се занимавам с глупости стига да имах крик. Когато я купих нямаше крик затова си търся. Няма да правя никакви ремонти. Искам само като се наложи да мога да си сменя гумата.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Покупка на крик

Мнение от S_C » 14 май 2014, 00:31

С криковете от моргите...за кола на 20 години...много е на кантар работата. При мен мондеото също нямаше крик. От десетина крика из какви ли не морги, всичките бяха или превъртяни, или накосъм от превъртане. Просто....втулката им е пластмасова и оста превърта. Трябваше да взема един такъв, да го влача на стругар....За това си взех един разгъваем от битака.Не е да не става, но не бих си помислял да правя нещо различно от смяна на гума там, докато колата е вдигната с него. Качеството е...отвъд всяка безнадеждност и още нататък. Лошото е, че и тия по магазините са същите, само дето цената им е тройна. В крокодила е истината-хидравличния, този с колелцата.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Покупка на крик

Мнение от HACKO » 14 май 2014, 08:33

Абе крик в моргите се намира без проблем читав, но при стара кола въпроса е дали по прага има здраво място където да може да се вдигне. Аз си нося крик от Рено, защото е ромбоиден и мога да го сложа навътре на греда или на моста. Оргиналните (имам 2) не могат да я вдигнат, взех си и малко хидравлично крикче ( предимството му е че го слагаш където е здраво), събира се при резервната гума. За ремонти ползвам крокодила, ама той си стои в къщи.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Покупка на крик

Мнение от dreadx » 14 май 2014, 10:01

И на мен ми бяха ужасно зле праговете, та си бях взел един хидравличен. Дълго гледах в магазина (Бриколаж) имаше три размера, мерих мислих - избрах средния размер - този, дето тамън ще влезе отпред под носачите и ще има най-голям ход за повдигане. После се оказа, че не мога да го натикам под задния мост, там щеше да влезе по-малкият. Може би с два хидравлични - по-малък и по-голям ще се свърши всякаква работа, но те пък ще дойдат на цената на "крокодил".
Иначе на 2-3 пъти ми свърши добра работа - напр. смяна предни гуми, спирачни маркучи и др. такива.

Отговори

Върни се в “АВТОЧАСТИ И АКСЕСОАРИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта