Ключалка с жило за преден капак на Фокус C-max, 2006г.

Какво, къде и как мога да намеря? Справочник на Форд Фена.
Отговори
jenny_b
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 03 юни 2015, 11:11
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Ключалка с жило за преден капак на Фокус C-max, 2006г.

Мнение от jenny_b » 03 юни 2015, 12:42

Не знам дали въпросчето ми е за тук, за пръв път чак такъв зор виждам..
Търся такава ключалка за предния капак, много безуспешно засега. Звънях на около 50 морги вчера, никъде няма такова нещо..
Пускам и снимка на частта..
Някой дали може да ми даде актуални телефони на препоръчани морги, или поне някакъв адрес и ориентир.. няма как да обиколя всичките. http://prikachi.com/images.php?images/259/8151259q.jpg

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Ключалка с жило за преден капак на Фокус C-max, 2006г.

Мнение от synthez 3D » 03 юни 2015, 18:27

Никога не е имало заводска ключалка с жило. А и тази на снимката не ми прилича да е с жило, а си е с ключ. И понеже всичките са с ключ, няма как да намериш по моргите такава с жило.
Изображение

jenny_b
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 03 юни 2015, 11:11
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ключалка с жило за преден капак на Фокус C-max, 2006г.

Мнение от jenny_b » 03 юни 2015, 18:41

Ами да, с ключ си е. По сервизите и моргите като звънях, ми обясняваха, че е жило това черното като гумено..

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Ключалка с жило за преден капак на Фокус C-max, 2006г.

Мнение от synthez 3D » 03 юни 2015, 20:36

На моя C-MAX (2008г.) връзката между ключалката и изпълнителния механизъм беше с нещо като кардан с едни ябълки, които влизат една в друга и нямаше жило между тези два механизма. Учудвам се, че за предния модел (като твоя) не може да се намери по моргите въпросния механизъм. Бих предположил, че по-трудно ще се намира по-новия вариант. Не ми се иска да предлагам МП като алтернатива, защото най-вероятно цената няма да ти хареса, но все пак може да попиташ и там. Някои неща понякога са доста евтини и може да имаш късмет :D
Изображение

jenny_b
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 03 юни 2015, 11:11
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ключалка с жило за преден капак на Фокус C-max, 2006г.

Мнение от jenny_b » 04 юни 2015, 12:48

Развръзката - днес звъннах на още няколко и последните казаха (О, чудо!!!), имат 3 броя!!! Утре ще ми го доставят..
Обадих се и в МП разбира се, оттам започнах.. това ми беше последния шанс. Дори имат в наличност и нямаше да се наложи да чакам. Обаче след няколко доста извънредни големи разходи, все пак ми се щеше да намеря нещо на по-прилична цена :) Сега прекодиране, монтаж.. и другата седмица смяна на масло, филтри.. абе вижда му се края.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Ключалка с жило за преден капак на Фокус C-max, 2006г.

Мнение от synthez 3D » 18 сеп 2015, 20:39

Колега, а как отвори капака, след като жилото беше скъсано? Питам, защото на един приятел се получи същия проблем с ключалката и сега се чуди как да си отвори капака. Ще ти бъда благодарен, ако кажеш как си го отворил без повреди.
Изображение

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Ключалка с жило за преден капак на Фокус C-max, 2006г.

Мнение от addition » 07 окт 2015, 10:16

И моята е с жило и започна да отваря когато си поиска. Оказа се, че с времето жилото се е усукало най-вероятно откъм ключалката и като завъртя ключа докрай наляво не му достига усукване. За щастие по едно време успях да го отключа, разглобих ключалката на ключа и набих един бит за отверка в тази част, в която беше "забито" жилото. Сега остава да измисля някаква по-сигурна "трансмисия" от този бит до ключалката на багажника.

Иначе ако се е извадило или скъсало жилото (а то е доста здраво, според мен не може да се скъса), може евентуално да се бръкне под двигателя и доста силно да се стисне с клещи кожуха на жилото, за да се захване и жилото, и де се върти наляво и надясно заедно с кожуха. Жилото по конструкция прилича на коаксиален кабел - един 4-5мм дебел пластмасов "шиш" с двойна метална оплетка и отгоре кожуха, който е неподвижен.

А иначе ето я ключалката в Мото Пфое:

Каталожен номер: 4556337
Наименование: КЛЮЧАЛКА К-Т
Цена с ДДС: 111.95 лв.

Това е нова ключалка за ключ и "трансмисията", всичко което стига до ключалката на капака, без нея. Ако напишете каталожния номер в гугъл ще излязат снимки. Но при положение, че са ми здрави и двете ключалки, мисля да заменя само жилото с нещо и да не давам пари за глупости :-)

Отговори

Върни се в “АВТОЧАСТИ И АКСЕСОАРИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта