Спешно съвет за компютър на C-max!

Какво, къде и как мога да намеря? Справочник на Форд Фена.
Отговори
milenium3
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 19 фев 2016, 18:29
Местоположение: София
Status: Извън линия

Спешно съвет за компютър на C-max!

Мнение от milenium3 » 06 юли 2016, 22:07

Здравейте, колеги!
Откакто съм си взела колата преди няколко месеца само ядове. Преди няколко дни на магистралата каза бум под капака. Мислех, че е изгърмяло турбото. Оказа се, че е само маркуч. НО! Впоследствие се оказа, че колата не е със собствения си компютър. Автомобилът е Ford Focus C-max, 2004, 1.6 TD, 109 к.с. Компютърът, който досега е бил в нея е 2011 година, при което не се справя успешно с управлението на клапана на турбото, тъй като моето турбо няма някакъв датчик, който го има на по-новите и който компютърът го търси. От там турбото надува до безкрайност, компът не затваря клапана и гърми там, където е най-малкото съпротивление.
Добре, обаче стигаме до смяна на компютър и тук следват моите въпроси. Моята кола е автоматик, има автопилот и климатроник. Трябва ли новия компютър да е от кола със същите екстри, за да работят и моите? Само компютър ли да търся? Или трябва да търся компютър + имобилайзер + ключ? Последно чух версия, че трябва да търся и табло, защото имобилайзера минавала и от там? Ако съм вземела само компютър, трябвало да се прави пренастройка на на моя имобилайзер, ок, в това има логика, но, ако намеря компютър с ключ и имобилайзер, няма ли да стане? Имобилайзерът къде е? Попаднах на една оферта, където ми даваха комп, ключ и ринг, в който ми казаха, че бил имобилайзера, но майсторът ми каза, че не е така.
МОЛЯ ви, помогнете, защото вече съм без кола маса време, всеки казва различни неща и вече не знам какво да правя. Ще съм ви благодарна за всеки съвет, идея или споделен опит. :(: :(: :(:

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Спешно съвет за компютър на C-max!

Мнение от ЯЛТА » 06 юли 2016, 22:14

Пиши на : http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 71#p470686
Той ще е по наясно с въпроса.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Спешно съвет за компютър на C-max!

Мнение от Didibao » 07 юли 2016, 01:46

Имобилаизера ти е в таблото.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Изображение

Отговори

Върни се в “АВТОЧАСТИ И АКСЕСОАРИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта