Въпрос за конкретен Таунус

За всички ретро автомобили като: Capri, Taunus, Granada, Cortina...
kapp
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 31 яну 2012, 03:08
Модел на автомобила: За сега нямам
Status: Извън линия

Въпрос за конкретен Таунус

Мнение от kapp » 31 яну 2012, 03:24

Здравейте, преди няколко години на един паркинг пред бл. 55 в "Х. Димитър" в гр София имаше един червен Таунус последна генерация, абсолютно същия като този: http://www.classicandperformancecar.com ... hp?id=8740 но от доста време го няма. Ще помоля ако някои знае съдбата на този автомобил да пише.

Също така имам други въпроси относно този модел:
1. Стоповете от Орион стават ли на Таунус и обратно? Едно от нещата, което ме привлича в тези два модела е именно формата на стоповете и дизайнът на задницата. А дали са съвместими? Намират ли се лесно оригинални части, включително и стопове? Продават ли се в магазините за авточасти "назъбените" стопове на вафли за Таунус?
2. Каква е разликата между Гранада и Таунус, защото отзад се различават, а предниците са ми почти еднакви?

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за конкретен Таунус

Мнение от Doin » 31 яну 2012, 11:03

Стоповете от Орион не стават за Таунуса, както и обратното - на Ориона са много по-малки, както и са по-заоблени.
Относно частите - Таунусите като този от снимката ги спасява единствено факта че са здрави машини, частите за тях са доста кът и наложи ли се подмяна на някаква част трябва да мобилизираш цялата си фантазия - в далечната 1997 когато ми изпуснаха задните амортисьори на точно такъв Таунус - 1,6 бензин 1984 г. трябваше да търся да ги пълня защото нови така и не намерих. Хубавото е че за година се повреди само това. Правя уговорката, че тогава нямаше форум, нямаше обмяна на впечатления и информация, но се съмнявам за тези години някой да си е направил труда да отвори магазин за части за Таунус - ще трябва да разчиташ предимно на втора употреба, Ибей и подобни. Иначе за консумативи - филтри се намираха дори и български.
P.S.Гранадата е по-голяма и дори погледната отпред се различава - тя наистина е кораб сравним със Скорпиото.

Потребителски аватар
vessomitkov
потребител
потребител
Мнения: 560
Регистриран: 14 дек 2007, 15:14
Модел на автомобила: Ford Taunus 2.0 OHC '81, RIP
Ford Taunus 1.6 OHC '79
Ford Taunus 1.3 OHC '76
Ford Taunus coupe 2.0 V6 '71
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Въпрос за конкретен Таунус

Мнение от vessomitkov » 31 яну 2012, 22:41

10 години карах като ежедневка точно същия четириврат с вафления стоп :D . В момента карам пак същия модел, но двуврат и пак като ежедневна кола. Даже тея дни на -20 градусасе возим :D . Само да ти кажа, че в горния пост няма нищо вярно, като изключим единствено коментара за Гранадата. Аз лично съм виждал Орион , на който единия стоп е от Таунус. Подвизаваше се в кв. Павлово. Турския Таунус е с гладък стоп , но не ми харесва. Относно частите, всичко по ходовата част се намира в магазините за форд части на ул.Симеон 133 и ул.Козлодуй. Става въпрос за нови тампони , шарнири, селенови втулки и тн., също така амортесори нови има няколко марки и модели, по-евтини и по-скъпички :D . Части по мотора и скоростите също има, по простата причина че с тия двигатели и кутии са оборудвани Сиерите,Гранадите, Капритата, Транзитите, Скорпиото и тн. До скоро имаше нови стопове на ул. Козлодуй - 30лв. бройката. Иначе други части, предимно втора ръка от форума се намират от хора като мен и другите колеги каращи Таунуси.
Ориона е по-нова генерация кола. За него има повече части по магазините и доста се продават на части във форума. Също така е с друг двигател и с предно предаване, а Таунуса е със задно. Все пак Таунуса вече е класика и ги няма по пътищата. Хората доста се радват на моя Таунус по светофарите :lol: .
Това е ежедневката :D
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 64&t=26209" onclick="window.open(this.href);return false;
А тази я продавам, но е за кърпене
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 64&t=20956" onclick="window.open(this.href);return false;

kapp
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 31 яну 2012, 03:08
Модел на автомобила: За сега нямам
Status: Извън линия

Re: Въпрос за конкретен Таунус

Мнение от kapp » 31 яну 2012, 23:18

Ами за мен най-хубавото на Орион е, че в задницата прилича на Таунус. ;):
Иначе Таунуса ми харесва повече естествено, особено двувратките. Радвам се, че има хора като Весо, които поддържат историята на Форд жива. За съжаление изобщо не разбирам от ремонтиране на автомобил, та май ще си остана с мечтите. :( Още повече, че яко някой поддържа една ретро кола, той си я държи, не я продава. Не знам защо, но не мога да харесам напълно новите коли, особено след 2005-та, в тях няма душа.

Едит: Оказа се, че наистина пасват. Намерих снимка на Кортина със стопове от Орион:
http://www.flickr.com/photos/stuart166axe/3003242292/

И за да не пускам нова тема, един страничен въпрос - стоповете на Ескорт Мк3 пасват ли на тези с гладък стоп? Питам, защото на брат ми едната кола е Ескорт от 1987-ма, но и той като мен предпочита назъбените стопове пред гладките? Предполагам би трябвало да пасват, Мк4 си е по-скоро фейслифт на Мк3. Ще помоля за някакви снимки ако някой е виждал на Ескорт Мк4 с вафлени стопове от Мк3. Аз търсих, но не намирам. :)

Отговори

Върни се в “РЕТРО”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта