Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

... но може да са полезни
fen_moto
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 22 яну 2010, 10:54
Модел на автомобила: transit
Status: Извън линия

Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от fen_moto » 22 яну 2010, 11:36

Здравейте,
виждам че Мото-Пфое е предприела акция да привлече нови клиенти като предлага" супер изгодни условия "според тях за сервиз на автомобили преди 2005г.
Това ми прилича на :"пусни питомното гони дивито".
Не е тайна че те изпуснаха доста голяма част от гаранционно обслужвани автомобили заради "качествен сервиз "и ЦЕНИ и то какви.
Не знам какво ги кара(Мото-Пфое), да си мислят че са актуални след като има доста примери за некомпетентност и провали в своите сервизи.
Поводът за публикацията ми е че попаднах на нещо любопитно на: http://myvolvoxc90.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Разгледайте внимателно всеки детайл от страницата и можем да коментираме крайно некоректното отношение на Мото-Пфое ЕООД.
Това в не смятам че се отнася само и изключително за МОТО-ПФОЕ а е отражение на цялата наша действителност.
НАГЛОСТ!!!!!
Иска ми се да чуя мнения за случая и въобще за качеството на сервизите на МОТО-Пфое.Заслужава ли си човек да се довери на Мото-Пфое???
Има ли въобще доволни от тях???Ако има колко са недоволните от Мото-пфое?
http://myvolvoxc90.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
поздрави и безаварийно каране и не Ви пожелавам да се сблъсквате с „перфектните и супер бързи„ сервизи както и да не Ви се случва нещо като това което ще срещнете на този адрес:http://myvolvoxc90.com/
Моите уважения към марката и Мото-Пфое

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от Атанас » 22 яну 2010, 11:55

Аре спри се! Една тема е достатъчна *banned*

sparko
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 22 яну 2010, 13:05
Модел на автомобила: Tourneo Connect 1.8tdci 110 TREND
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от sparko » 22 яну 2010, 13:36

Здравейте,Нека и аз изкажа моето мнение относно Мото-Пфое,а то е РАЗОЧАРОВАН.Така накратко,още преди нова година имаме доставен Турнео Кънект новия модел,който до сега все още не ни е предаден.В първите работни дни бяхме помолени да заплатиме всички такси по регистрация,ГО,Каско и т.н.след като видяха плащането,казаха че до ден-два ще ви предадем автомобила и всичко ще е ок.Да ама не,след тези два дена се обадиха да ни кажат,че трябва да се рапише споразумение между Мото и нашата фирма и след това ще ни я дадат,обаче сега няма кой да го напише защото колежката която ги прави е болничен.Минава се една седмица и на 19.01 го подписахме рано сутринта за да може същия ден да се регистрира в кат.Вече доволен.че най накрая ще си вземем колата,към 15.00 званя на дилъра да го пита как вървят нещата :(: .Той ми каза,че отново не е наред положението,оказало се че на тази кола не е било платено митото и ще трябвало да изчакаме до края на седмицата 22.01.Днес ми се обади и ми каза,че вече е платено митото,но все още не било отразено в кат и че най-вероятно в понеделник 25.01 ще имаме вече колата.Не му вярвам.Все си мисля,че в тези трудни времена когато всеки се бори за малкото останали клиенти,които купуват нови коли трябваше да се отнесат по отговорно.
Поздрави на всички и дано не ви се налага да хабите нерви като мен.

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от vargala81 » 22 яну 2010, 15:09

E те тфа е България !проблема не е само в Мото-Пфое а в цялата Държава.Тука клиента го нямат за нищо ,давам пример...аз работя в строителството ,всеки знае ,че в момента кризата се утразява най-зле именно на строителството.Един ден дойде една клиентка да гледа апартаменти....Хареса 2 съседни апартамента и поиска шефовете да дойдат на място да се разберат .Те казали ,че си имат офис и поканили госпожата там...Тя се обидила и в крайна сметка купила 2 апартамента в съседна кооперация.Мой комшия си купи БМВ ,след 2месеца му се развалила клучалката и я кара в гаранционен сервиз.От там го обвиняват ,че той сам сия развалил и не му презнават гаранцията.Човека си платил ремонта и те отстранили повредата.След 2 дена пак се развалила клучалката и така 3 пъти му я оправяли все по за 2-3 дена.Накрая комшията се е ядосал и се е обадил в защита на потребителите,след което от сервиза го поканили да му отстранят проблема безплатно :lol: Знам и много други примери но няма да ги изброявам,така е във всички гаранционни сервизи.Нали знаеш Българската поговорка...Гаранция Франция България плаща ;):

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от cossy » 22 яну 2010, 15:32

Ако се зачетете в линка, има сходен случай в Холандия... айде стига, че само тука сме така...
Изображение

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от debug » 22 яну 2010, 16:08

Тъй като това НЕ Е форум на Мото-Пфое, пускането на една тема МНОГО пъти в НЕПРАВИЛНИ раздели е незачитане на правилата на форума. Лично в мен този факт предизвика негативно отношение след първоначалното ми съчувствие. :evil:
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от vargala81 » 22 яну 2010, 16:13

Е до сега не съм чувал на някой да му е паднала боята от вятъра :lol: на този инженер май са му пробутали втора употреба кола :lol: Мойта шефка кара 2ро С-40 новия и стария модел и е нямала такива проблеми .Е първото го боядисваха доста пъти ,докато се научи да паркира. :lol:

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от kito » 22 яну 2010, 16:35

cossy написа:Ако се зачетете в линка, има сходен случай в Холандия... айде стига, че само тука сме така...
Може да не е само тук така, но просто в България процента на подобни случаи е по-голям!

fen_moto
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 22 яну 2010, 10:54
Модел на автомобила: transit
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от fen_moto » 22 яну 2010, 17:15

[quote="cossy"]Ако се зачетете в линка, има сходен случай в Холандия... айде стига, че само тука сме така...[/quote

Тук има една особенност:Пазара и законите позволяват на монополиста да си запази правото на по -силния.
Ако в Холандия се е случило веднъж тук това явно е тенденция и всеки дилър може да се "похвали "с такива случки

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от Alexi » 22 яну 2010, 17:19

в МР Шумен са много любезни ,на въпроса ми защо чисто новата ми кола няма парно също така любезно ми отговориха че нищо не може да се направи ,те така си били ,да съм си я бил поръчал с печка .. явно липсата на парно е част от екстрите на модела :D:

fen_moto
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 22 яну 2010, 10:54
Модел на автомобила: transit
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от fen_moto » 22 яну 2010, 17:30

Alexi написа:в МР Шумен са много любезни ,на въпроса ми защо чисто новата ми кола няма парно също така любезно ми отговориха че нищо не може да се направи ,те така си били ,да съм си я бил поръчал с печка .. явно липсата на парно е част от екстрите на модела :D:
Точно за това говорим!Много любезно и дипломатично ти обясняват че проблема си е нормален.Ами да не ги продават след като няма обикновено парно.Просто подай една жалба в комисията за защита на потребителите да видим дали и на тях това ще кажат

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от cossy » 22 яну 2010, 17:54

fen_moto написа: Точно за това говорим!Много любезно и дипломатично ти обясняват че проблема си е нормален.Ами да не ги продават след като няма обикновено парно.Просто подай една жалба в комисията за защита на потребителите да видим дали и на тях това ще кажат
Koлега ще те помоля да си изтриеш другите теми, 1 е достатъчна. Колкото до комисията, препдолагам джипът е на фирма, все пак е 7 местен, а за фирми комисията не си вдига и пръста...

п.п. Все пак от МП не са отказали да му оправят колата, както на пича в Холандия, дето му паднала кората от висока скорост :D
Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от mrdds » 22 яну 2010, 18:20

cossy написа:
Koлега ще те помоля да си изтриеш другите теми, 1 е достатъчна. К
Някои вече му помогнахме. :D:

Колкото до случая...примири се,че в България с всичко е така.И колите ни са второ качество,и дрехите,и храните.
Моят фокус и той е продукт на Мото Пфое ,на 7 години е и вече се появиха петна ръжда там където най малко очаква човек.Около емблемата на задния капак. :shock:
Просто когато колите се произвеждат за страни с по нисък стандарт си позволяват да минават с по малко боя,грунд и т.н,един вид да спестяват човекоработа над дадената кола.

Още нещо искам да спомена....
Защо когато нещо е в гаранция и се повреди хората веднага идват с "дайте ми нова",е как да ви я дадем тази нова,а старата какво да я правим?
Продавам компютри и давам 2 годишна гаранция на всеки модул,но това не означава,че когато след 1,5г се повреди трябва да го изхвърля и да дам нов такъв на собственика му.
Същото нещо е и с теб.Паднала боята -паднала,кво толкова.Боядисват я наново и е готова.

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от The seven » 22 яну 2010, 19:56

mrdds написа:...

Колкото до случая...примири се,че в България с всичко е така.И колите ни са второ качество,и дрехите,и храните.
Моят фокус и той е продукт на Мото Пфое ,на 7 години е и вече се появиха петна ръжда там където най малко очаква човек.Около емблемата на задния капак. :shock:
Просто когато колите се произвеждат за страни с по нисък стандарт си позволяват да минават с по малко боя,грунд и т.н,един вид да спестяват човекоработа над дадената кола....
Аз бих казал друго. До около 1998 година се произвеждаха автомобили, след което всички почнаха да правят еднодневки. Според известният каталог Шваке до осмата година колата всяка година има остаряване изразено в намаляване на остатъчната стойност, след което тя е една и съща.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от Атанас » 22 яну 2010, 20:43

mrdds написа:...
Просто когато колите се произвеждат за страни с по нисък стандарт си позволяват да минават с по малко боя,грунд и т.н,един вид да спестяват човекоработа над дадената кола.
...
Извинявай, но без да съм защитник на МП, в случая (ако си убеден в това, което казваш) проблемът на МП е до толкова, че ПРОИЗВОДИТЕЛЯТ изпраща към България некачествена продукция. С други думи виновникът е Форд, а не МП. Ако не се лъжа Форд даваха доста голяма гаранция на купе и боя...
Относно брат'чеда с волвото не знам какво да кажа... Първото, което ми идва на ум е, че производителя е за бой.
Сега, малко ми се наби в очи и изказването, че колата била НЕГОВА, в същото време, била на лизинг. Почти всички знаят, че лизинга е форма на наем - т.е. колата е собственост на Интерлийз ( http://www.interlease.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; ) С други думи човекът се жалва от една фирма, която е продала кола, произведена от друга фирма на трета фирма, като третата фирма е имала височайшото благоволение да му я даде за ползване. От цялата работа прееб@ният е Интерлийз, защото те са реалният собственик :D:

Още нещо, вероятно съм голям късметлия, но фирмата, в която работя има към 50 автомобила закупени от МП, и до сега не сме имали никакви проблеми. Аз със моите коли също не съм имал проблеми с МП - не съм споменавал, че съм служител на ХХХХХХХ.АД и, че сме им корпоративен клиент. Не знам късмет ли е, какво ли е... тъст ми също със закупени през годините 2бр. лични автомобила и няма забележки...
Кво прайм?

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от PcMan » 22 яну 2010, 21:00

В Плевен за диагностика на Сиерата - всичко беше 6 по колата, но преди това чаках над час за да ми я качат, при което вътре само се размотваха 5 човека около 1 кола. Един човек с Land Rover Discovery II чакаше от преди мен. Взеха мен преди него като по-лесен случай :x - Не му работеше хидравликата на едната гума..

Следващия път си купувам аз Фокус в София, и нали в Младост МП най-малко го хулят простосмъртните като нас, та отивам аз за диагностиката нали ще купувам колата дали е в ред - оговорих час по телефона на предния ден, оставяме колата в часа ни ни казват елате след поне 1 час :shock: За проверка на компресията, общ оглед на ходова част и проверяване на компютъра.. Дори на машината за тестване на амортисьорите не го качиха, а ги помолих (обясниха, че се плащало още 30на лв над 50те, и си останах с молбата, идваща от факта, че МП Плевен всичко беше в един пакет на една цена за диагностика вкл.тестването на ам-те! :evil: Т.е. някак в Младост се плаща още 30лв за този тест и НЕ Е вкл. в "диагностика на колата"). Само 2 щанги задни за смяна и гумен маркуч на тръбите на интеркулера само излезе. Отношението, мотането и опита да ми вземат още 30лв за един тест на амортисьорите, който стана на сиерата за 5мин с натискане на 2 копчета от тяхна страна предния пъти преди 2 месеца със същия пакет. :shock: *banned*
Решението е нов вносител официален и то такъв, имащ ресурса да направи по-голяма структура от тази на МП, след което автоматично да ги издуха. Във Великобритания лятото имаше чисто ново Мондео от официален дилър с отстъпка 10500паунда от цената(с вкл. 2500паунда от държавата за замяна на старата ти кола), но там официални дилъри зад всеки ъгъл. Тук с монопол на вносителя какво може да очакваме, особено в България, където хората сме нагли печелбари, злобари и т.н. :|
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от nikolovvd » 22 яну 2010, 21:20

Според мен всичко зависи от хората.
Като трябва да хода в сервиза за обслужване се обаждам 1-2 седмици предварително. От там ме питат кога ми е удобно.
Записвам час и отивам поне 15-20 минути по-рано. Приемат ме точно на часа и 5 минути преди определения срок колата е на паркинга. Няма нерви, разтакаване или мрънкане.
Гледам си кефа и изведнъж писмо - "Заповядайте да ви сменим .... клапан, поради показан производствен дефест във вашата серия!" :shock: Пак си записвам час, а от там питат, дали ми е удобно в .... часа. Отивам оставям колата и тръгвам да си върша другата работа. Отивам на обят, а те ме чакат. Не смеят да излязат в обедна почивка. :)

Така е при мен, но не в МП.

Потребителски аватар
sangals
Потребител
Потребител
Мнения: 240
Регистриран: 25 ное 2007, 00:13
Модел на автомобила: KA 1 2006 1.3i 60 PS
Mondeo MK ІІІ 2.0 TDCI Ghia Clipper(комби) 2006
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от sangals » 22 яну 2010, 21:24

Та да отговорим на заглавието на темата,викам!Смятам,че е удачна промоция!Все пак за по-старите коли се предлагат добри цени за качествени материали!така си мисля.Фордова синтетика 5в30 за 12 лева си е добре!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от paci » 23 яну 2010, 00:21

1 заключих и сложих линк към друго, 1 или 2 изтрих, там където реших, че й е мястото я боднах за важна ... вече не е...
аде и другата ще бъде заключена
34026978609 78 теми във всички раздели ...
:evil:

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое:промоции или отчаян опит да преодолее кризата...

Мнение от bateto_toshko » 23 яну 2010, 12:03

Примера с Волво-то на човека е неприятен , но можеше и да е много по-зле.Все пак темата не е довършена ,т.е от мото пфое са обещали да му оправят колата безплатно и не става ясно дали са я оправили и дали е качествено. Можеше разбира се за компенсация да му предложат някаква безплатна услуга за неудобството примерно безплатна смяна на някой консуматив ...ама както и да е.Отделно той до колкото разбирам иска едва ли не да му сменят цялата кола , което се съмнявам дали е възможно да се случи дори и да беше си я купил от швеция директно. :roll:
Явно и при производителите на коли са поучава същата работа както и в много други области.Предлага се на клиента колкото се може по евтина стока с максимум екстри като качеството е без значение.Въпроса е да бием конкурента и да вземем парите, след това няма значение.Пък и всеки би се изкушил да вземе най-евтината кола от няколко с привидно еднакви екстри.Остава само да гадаем , дали некачественото фабрично боядисване е станало в Швеция или тук в Бг и дали нашите "вълшебни" автомивки не са помогнали допълнително са ранната проява на проблема.Което обаче не обяснява , "забравения" филтър на купето.
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Заключена

Върни се в “Архив - теми, които не са актуални”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта