Залюляване заден мост Фокус комби

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
van_dal
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 28 юни 2012, 15:59
Модел на автомобила: Focus Wagon 1,8 tddi
Местоположение: Велико Търново
Status: Извън линия

Залюляване заден мост Фокус комби

Мнение от van_dal » 04 юли 2012, 16:08

Съвсем скоро взех Форд Фокус комби 00г. и като карам ми беше малко странно отначало, че при преминаване през неравност предната гума минава и движението на колата е нагоре-надолу нормално, а при преминаването на задната гума се получава някакво странично накланяне на задницата, като начало си го обеснявах с това, че е празна колата отзад и лека, а и до преди това карах двуврат хечбек, но един приятел със същия форд каза, че е вероятен проблем със задния мост и някакви втулки. Иначе няма никакви шумове и тропания и все пак какво трябва да се провери и евентуално смени, също и за цени ако може да ме ориентирате ще съм благодарен!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Залюляване заден мост Фокус комби

Мнение от OgiDogi » 04 юли 2012, 22:45

van_dal написа:Съвсем скоро взех Форд Фокус комби 00г. и като карам ми беше малко странно отначало, че при преминаване през неравност предната гума минава и движението на колата е нагоре-надолу нормално, а при преминаването на задната гума се получава някакво странично накланяне на задницата, като начало си го обеснявах с това, че е празна колата отзад и лека, а и до преди това карах двуврат хечбек, но един приятел със същия форд каза, че е вероятен проблем със задния мост и някакви втулки. Иначе няма никакви шумове и тропания и все пак какво трябва да се провери и евентуално смени, също и за цени ако може да ме ориентирате ще съм благодарен!
Чети тази тема и си прави заключенията. Задниците на Mondeo Mk2 и Focus Mk1 комби са горе-долу едни и същи, да не казвам "съвсем".
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Залюляване заден мост Фокус комби

Мнение от urgan » 10 юли 2012, 14:46

След смяна на задните биалетки проблема изчезна. Може и да не ти е там проблема, но все пак ги провери, моята се люкаше по същия начин по който го обясняваш.
Изображение

van_dal
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 28 юни 2012, 15:59
Модел на автомобила: Focus Wagon 1,8 tddi
Местоположение: Велико Търново
Status: Извън линия

Re: Залюляване заден мост Фокус комби

Мнение от van_dal » 15 юли 2012, 18:44

Ако е от биалетки проблема ще е добре, но интересното е, че няма никави шумове, затова мислех, че всичко е наред като я купувах, пък и по завоите е адски стабилна, но при неравности ми създава много неприятно усещане. Още съм с едни зимни гуми отзад и смятам утре да взема най-накрая да ги сменя, ако не е от тях ще я закарам в сервиз да проверят за хлабини и ще пиша какво се е получило.

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Залюляване заден мост Фокус комби

Мнение от urgan » 16 юли 2012, 10:38

Тя и мойта не тропаше. На биалетката има едни гумени тампончета те се смачкват с годините. От там идва това залюляване, не е задължително да тропа нещо за да е развалено.
Изображение

Потребителски аватар
Nuclear
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 07 фев 2009, 19:51
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 2000г, бензин
Местоположение: София, кв. Ге(т)о Милев.
Status: Извън линия

Re: Залюляване заден мост Фокус комби

Мнение от Nuclear » 10 юли 2013, 19:22

И при мен проблемът се оказа във въпросната биалетка... заден напречен носач уж се води. Преди година и нещо смених лявата и сега явно се е оказало че дясната не си върши работата. Няма никакви шумове, просто задницата се разклащаше наляво/надясно при скорост над 80км/ч.

cvetan.cenkov
потребител
потребител
Мнения: 232
Регистриран: 15 ное 2009, 19:27
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Залюляване заден мост Фокус комби

Мнение от cvetan.cenkov » 11 юли 2013, 21:08

Ако е само при неравност имаш изпуснал амортисьор .При мен като я взех при неравност на пътя се държеше сякаш си на лед

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Залюляване заден мост Фокус комби

Мнение от urgan » 12 юли 2013, 09:55

cvetan.cenkov написа:Ако е само при неравност имаш изпуснал амортисьор .При мен като я взех при неравност на пътя се държеше сякаш си на лед
Не е задължително, на предното мондео нови амортисьори и пак се люшкаше при неравност в завой. Сегашната е същото положение, трябва да й проверя биалетките.
Изображение

cvetan.cenkov
потребител
потребител
Мнения: 232
Регистриран: 15 ное 2009, 19:27
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Залюляване заден мост Фокус комби

Мнение от cvetan.cenkov » 13 юли 2013, 19:40

van_dal написа:Съвсем скоро взех Форд Фокус комби 00г. и като карам ми беше малко странно отначало, че при преминаване през неравност предната гума минава и движението на колата е нагоре-надолу нормално, а при преминаването на задната гума се получава някакво странично накланяне на задницата, като начало си го обеснявах с това, че е празна колата отзад и лека, а и до преди това карах двуврат хечбек, но един приятел със същия форд каза, че е вероятен проблем със задния мост и някакви втулки. Иначе няма никакви шумове и тропания и все пак какво трябва да се провери и евентуално смени, също и за цени ако може да ме ориентирате ще съм благодарен!
Никъде колегата не споменава завой,просто преминава неравност и колата залюлява .Провери си амортисьорите.Цена около 120 лв. газови двойно действащи за брой.Биалетките чукат при неравност

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Залюляване заден мост Фокус комби

Мнение от S_C » 14 юли 2013, 00:28

Много често срещан проблем при Мондео комби. Не знаех, че и при Фокус са го ползвали. Освен всичко изброено до тук, може да се дължи на различно омекнали пружини.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта